MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

PROBLEMY NASZYCH DZIECI

Forum > PROBLEMY NASZYCH DZIECI > Ratunku! wirus rota!
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: Mama Dunia 08.07.2008 09:47  
Ratunku! wirus rota!
Witam drogie mamy (i tatusiów też). Nie znalazłam na forum nic na temat wirusa rota, a moje dzieci znów dopadł. Wiem, ,że to to cholerstwo bo w zeszłym roku wylądowałam przez rota z synkami w szpitalu. Mój młodszy synek zawsze łagodniej przechodzi tą chorobe bo wymiotuje 2-3 razy i potem już tylko biegunka gigant. Ale mimo tego że wszystko przez niego przelatuje je i pije. A jak powiedziała mi pani doktor: jak pije to się nie odwodni. Więc teraz jak go to złapało to nie martwiłam się tak bardzo. Jednak mój 5-latek to tragedia. Jego jak złapie to już koniec, wypije tyżeczkę wody a wymiotuje szklankę! I właśnie dziś go wzięło (młodszemu już przechodzi). A więc drodzy rodzice wiecie co można podać dziecku od wymiotów? Bo jeśli szybko nie zadziałam to wiem że do jutra mi się odwodni. W zeszłym roku mały mimo ponad tygodniowej biegunki nie był w złym stanie- dostał tylko 2 kroplówki i ok. A starszy wymiotował niecałe 2 dni i nie było mowy o wyjściu do domu ze szpitala, tylko kroplówka za kroplówką. I najgorsze jest to że przy tym wirusie nie podawano moim dzieciom absolutnie nic przeciwwymiotnego ani przeciwbiegunkowego bo podobno to musi samo przejść. Proszę jeśli macie jakieś rady to piszcie. Jak do wieczora mu nie przejdzie to jadę na kroplówkę. Pozdrawiam.
wyślij odpowiedź

Autor: doman 09.07.2008 20:07  
rota wirus
Witaj,
Wiem przez co przechodzicie ponieważ moja córka również zaraziła się tym wirusem jakieś dwa lata temu. To była ostra postać, jak u twojego starszego synka. Wylądowaliśmy w szpitalu na kroplówce. Lekaerze powiedzieli nam to samo co Tobie: Trzeba przeczekać. To trudne bo patrzysz na swoje dziecko i nie możesz nic zrobić, tylko czekać.
Chociaż podobno sposobem na rota wirusa jest ... Coca Cola. Nie wiem czy to działa ale my po każdej wizycie w szpitalu właśnie ją pijemy;)
Pozdrawiam iżyczę szybkiego powrotu do zdrowia dla dzieci.
wyślij odpowiedź

Autor: joanna 22.03.2009 18:30  
lek
moim dzieciom pomaga enterol - wiem, że zwalcza wirusa
wyślij odpowiedź

Autor: mama Aga 22.03.2009 20:36  
Odp:lek
COCA COLA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

PLUS JAK DZIELNE DZIECKO

SOK ZE SŁOIKA KISZONYCH OGÓRKÓW !!!!!!!!!!!!

SĄ TO DWA NIEZAWODNE ŚRODKI NA TAKIE DOLEGLIWOŚCI. JA LECZĘ NIMI CAŁĄ RODZINE PRZY TAKICH INFEKCJACH
wyślij odpowiedź

Autor: Elżbieta 26.03.2009 14:27  
rota wirus
ja podaję smektę, lekko strawną dietę, kompot z jabłek, ewentualnie węgiel i żadnych ziołowych herbatek.
wyślij odpowiedź

Autor: Roman Kita 12.11.2014 12:42  
rota wirus
ja podaje krople antirota, jeden dzien i po problemie:) a bywało że moje 3 córki razem w szpitalu pod kroplówką leżały......
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

#####   #         #####   ####### 
 #     #  #    #   #     #  #    #  
       #  #    #   #            #   
  #####   #    #   ######      #    
       #  #######  #     #    #     
 #     #       #   #     #    #