MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

PROBLEMY NASZYCH DZIECI

Forum > PROBLEMY NASZYCH DZIECI > Jak nauczyć moja corcie sikac na nocnik ? ( 2 latak i 8 miesiecy )
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: Miśka 23.05.2008 15:30  
Jak nauczyć moja corcie sikac na nocnik ? ( 2 latak i 8 miesiecy )
Witam serdecznie ! Jestem mamą prawie trzy letniej Marysi ( obecnie ma 2 latka i 8 miesiecy ).
Los tak chcial iż w styczniu br.nasza niania nagel odeszla i nie majac niestety innego wyjscia , musialam oddac malą do przedszkola.( Dzięki Bogu znalazlam takie ktore "nas" przyjelo ). Marysi wszystko pasuje. Jest wielkim pędzącym żywiołem :) Uwielbia dieci , spiewa piosenki , recytuje wierszyki ale za nic na swiecie nie chce sikać na nocnik. Nocniki w domu są traktowane jako zło konieczne , nawet jak usiadzie to nic nie zrobi. Na "duża" ubikacje te nie chce ..Nawet wspolne ( z mama )siusianie nie pomaga..Martwie sie bo myślałam że jak zobaczy dzieci w przedszkolu ktore " pedza" do łazienki to też tak będzie chiała..A tu nic...
Nie mam już pomysłu na kolejny sposób przekonywania małej do nocnika... Czy ktoś może mi pomóc ? Czekam na rady !!!! I dziekuję z gory !
wyślij odpowiedź

Autor: Magda 22.08.2008 11:27  
Cierpliwość, cierpliwość i jeszcze raz cierpliwość..
Moj synek w maju skonczyl 3 lata, "w pielusze"...wysadzalam go rano po spaniu, mimo ze pielucha byla mokra zawsze cos tam złapaliśmy do nocnika i oczywsice pochwaly i bicie brawa itd.korzystając z tego ze lato i ze jest cieplo, w ostatni dzien maja na dzialce chodzil bez pieluchy i "podlewalismy" drzewo co jakis czas, przydalo sie chyba z 7 par majtek bo wypadki byly.i..jakież bylo nasze zdziwienie jak 1 czerwca w Dzien Dziecka zawolal po raz pierwszy ze chce siusiu i od tej pory nie zdarzyla sie zadna wpadka.
Owszem na noc zakladam mu pieluchomajtki, ktore coraz czesciej pozostaja suche.
Mysle ze nalezy dac dziecku czas i nic na siłe.
pozdrawiam
wyślij odpowiedź

Autor: aneta 29.08.2008 09:08  
Odp:Jak nauczyć moja corcie sikac na nocnik ? ( 2 latak i 8 miesiecy )
Jak moja córka była w tym wieku postanowiłam stanowczo, że muszę ją nauczyć załatwiania się, zwłaszcza, że za 3 miesiące miała iść do przedszkola. Udało mi się to w ciągu 3 dni. Wzięłam wolne w pracy i zajęłam się dzieckiem. Założyłam jej majteczki i rajstopy i powiedziałam aby sygnalizowała o potrzebie. W pierwszym dniu najpierw zsiusiała się, potem poprosiła, potem znów zrobiła w majtki, kupa została w nocniczku. Jak jej nie wyszło pytałam czy przyjemnie jest jej w mokrym i przypominałam, że trzeba prosić.
Drugiego dnia gdy nie poprosiła i zrobiła zareagowaliśmy z mężem głałtownie i dostała klapsa, po którym jakby dotarło do niej czego oczekujemy i za każdym razem prosiła. Dzieci w tym wieku potrafią już kontrolować potrzeby i szybko można je nauczyc sygnalizowania ich.
wyślij odpowiedź

Autor: mama 05.09.2008 22:56  
małe nagrody
Ja swojej córci obiecałam nagrodę za każde siku do nocnika. Były to naklejki. po jednej za każdym razem.Miała skończone 2 latka (2 i 3 mies)jak wołała siku. Naklejki bardzo szybko zadziałały i były wystarczającą motywacją dla 2 latki .
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

###     #####    #####    #####  
  #   #   #     #  #     #  #     # 
 #     #  #        #     #  #     # 
 #     #  ######    #####    ###### 
 #     #  #     #  #     #        # 
  #   #   #     #  #     #  #     #