MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

PROBLEMY NASZYCH DZIECI

Forum > PROBLEMY NASZYCH DZIECI > Moje dziecko niegrzeczne?
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: Elżbieta 11.10.2006 22:59  
Moje dziecko niegrzeczne?
Witam,

Sama już nie wiem jak rozmawiać z wychowaczynią mojego dziecka. Dzieci z jej grupy jak przychodzę po nią ciągle do mnie mówią "Proszę pani Agatka jest niegrzeczna" tylko nie potrafią wyjaśnić dlaczego. Zresztą jedna z matek też mi powiedziała, że jej córeczka też tak ciągle mówi w domu jak jej się zapytała a co takiego Agatka robi odpowiedziała nie wiem Pani tak mówi.
Pani od samego początku (mała chodzi drugi rok do przedszkola, ma 4 latka)coś się jej czepia i wysyłała do psychologów, neurologa - jak Pani neurolog powiedziała, że córka jest owszem ruchliwa ale nie jest dzieckiem z ADHD to jej wychowawczyni podważyła tę opinię.
Na prawdę nie wiem już co robić, Agata jest indywidualistką, dopiero co zaczyna ładnie mówić, ale nie mam z nią problemów słucha nas, przeprasza od siebie jak coś zrobi źle, sprząta jak proszę.Jest rozbrykana i czasami trochę bezmyślna przy tym jest jednak dzieckiem bardzo pogodnym i lubianym.
Przede wszystkim nie chcę żeby jej Pani obrzydziła przedszkole, mała chodzi tam z wielką ochotą.

Może jakieś sugestie Drogie Mamy i Nauczycielki?
Pozdrawiam

25 września 2006
wyślij odpowiedź

Autor: n-l 11.10.2006 23:00  
Odp:Moje dziecko niegrzeczne?
moim zdaniem należy poprosić o konkrety nauczycielkę-a skoro dziecko jest ruchliwe ,niech dostosuje ćwiczenia ,zadania do dziecka.a jeśli nie,to oprócz tego ,że widzi nauczyciel ,że jest niegrzeczne,niech spróbuje zauważyć też dobre strony-niech codziennie mówi nauczyciel rodzicom-co dzieko zrobiło źle ,że mówi pani-jest niegrzeczna-i niech powie czy było coś dobrego ,niech zauważy najpierw nauczyciel dobre strony dziecka ,pochwali je przy całej grupie.wtedy i dzieci zmienią stosunek do niej-powtarzanie w kółko jest niegrzeczna-nikomu nie trzeba mówić-nie prowadzi do niczego dobrego.
wystarczy trochę chęci ze strony nauczyciela-niech z nią duzo rozmawia,przekona dziecko do siebie-może wtedy i Agatka zmieni postępowanie-chociaż same słowa-jest niegrzeczne-niczego nie mówią-co takiego zrobiło w tym przedszkolu.
pozdrawiam

25 wrzeÂnia 2006
wyślij odpowiedź

Autor: Anna 11.10.2006 23:00  
Ja proponuję zwrócić sie do dyrektorki o zmianę grupy z uzasadnieniem jak w opisie.
Skoro nauczycielka uskarża się na dziecko nie mając konkretnych powodów to znaczy, że nie ma odpowiednich kompetencji albo kwalifikacji i nie będzie potrafiła współpracować z dzieckiem żywym i czasami mogącym sprawiać trudności. Jesli zaś nie ma takiej możliwości z powodu sztywnego podziału na grupy radzę poszukać innego przedszkola, albo pogodzić się i nie przejmować się tym co mówi nauczycielka i mocno wspierać dziecko aby czuło w rodzicach oparcie i bezpieczeństwo.

25 wrzeÂnia 2006
wyślij odpowiedź

Autor: dana - nauczycielka w przedszkolu 11.10.2006 23:01  
a może nauczycielka wybrałaby Twoją córkę na dyżurną, poczułaby się ważna, akceptowana; niech pani wytłumaczy Ci co to znaczy:"niegrzeczna", co takiego robi, może zajęcia są nudne, zbyt długie? czasem na dziecko - indywidualistę potrzeba sposobu postepowania a nie skarżenia rodzicom, nauczycielka powinna z Tobą porozmawiać o postępowaniu córki i wspólnie z Tobą znaleźć kierunek pomocy; a wogóle to skandal żeby tak pietnowała dziecko na oczach grupy, potem są sytuacje, że dziecka nie ma w tym dniu w przedszkolu a jak ktoś coś "zbroi" to wszyscy wskazują własnie na to dziecko

26 wrzeÂnia 200
wyślij odpowiedź

Autor: auu 23.08.2008 18:30  
"Jest rozbrykana i czasami trochę bezmyślna"

Na litość boską, to jest czteroletnie dziecko! Nie ma dzieci "grzecznych", są tylko smutne. A to właśnie najczęściej te "grzeczne" dzieci później znęcają się nad zwierzętami, psują różne rzeczy po kryjomu, czy dokuczają starszym ludziom, którzy nie mogą ich dogonić.
wyślij odpowiedź

Autor: Zofia 04.09.2008 20:35  
Moje dziecko jest niegrzeczne?
Jeśli na prawdę pani jest tak zła to warto by się zastanowić dlaczego córka tak chętnie chodzi do przedszkola?
wyślij odpowiedź

Autor: ech 11.09.2008 23:15  
Hmm...
A może by tak dziecku wyjaśnić aby zachowywała się w przedszkolu rozsądnie a nie bezmyślnie... i skoro dzieci skarżą, że jest niegrzeczna to chyba coś w tym jest, gdyby było ok to proszę mi wierzyć dzieci nic by nie mówiły.
wyślij odpowiedź

Autor: Agnieszka 22.03.2011 19:18  
Mam podobny problem!!!!!
Ja mam podobną sytuację. Synek ma 5 lat i za każdym razem jak dziecko coś zrobi nie tak, czyli a to popycha się z kolegami, a to zbyt szybko biega, a to kogoś kopnie ja od razu słyszę skargę. Pani nie stara się rozwiązać problemu jaki powstaje tylko się go pozbyć. Ja w żadnym wypadku ani nie krytykuję Pani, ani nie pochwalam zachowania syna. Piszę o tym dlatego, że wiem, iż nie każdy nauczyciel potrafi pracować z takimi "ruchliwymi" dziecmi. Przecież skoro jedna opiekunka mówi, że dziecko jest niegrzeczne i ciągle sprawia problem, a druga twierdzi, że w niczym syn nie odbiega w zachowaniu od innych dzieci w jego wieku, to chyba coś jest nie tak? U syna miałam problem od początku. Nie chciał chodzić do przedszkola. Długo płakał. Może to zniechęciło Panią do dziecka. Przecież wiadomo nie tylko mój synek chodzi do tego przedszkola i PAni musi zająć się wszystkimi dziećmi. Proszę również o jakąś poradę
wyślij odpowiedź

Autor: Alanauczycieleczka 22.03.2011 22:59  
Odp:Mam podobny problem!!!!!
Witam. ja rownież mam w grupie chłopców, ktorych poprzednie nauczycielki ciągle skarżyły rodzicom. Ja mowię tylko wtedy gdy naprawde coś złego się wydarzy. na co dzień sama staram się rozwiązywać sytuację bow przedszkolu przecież nie ma mamy.
wyślij odpowiedź

Autor: andzia 09.09.2011 14:13  
odp
moze, my rodzice jesteśmy zbyt tolerancyjni sama nie wiem dzieś pani powiedziała przy moim synie ze był nie grzeczny, nie chciał jej pomóc, gdy poprosiła go o to by pomógł butów zabrał on ich nie wziął, rzucił nawet, jesli faktycznie jest nie grzeczny i jej nie słucha to jak osądzać n-la, szczerze mówiąc w domu tez mnie nie słucha,
wyślij odpowiedź

Autor: ap 11.04.2012 20:15  
Odp:Hmm...
nie prawda, to co mowi pani jest bardzo wazne dla dzieci, powtarzaja to bezmysleni nawet jesli nie rozumieja, mialam tez tak w przedszkolu, lae pani byla na tyle rozwazna ze sama sie przyznala do bledu i uwaza teraz co mowi o kim
wyślij odpowiedź

Autor: Aśka 03.10.2012 08:49  
Szkoła
Ja już mam nerwicę przez nauczycielkę mojego syna. On chyba tez juz w jakąś depresje popada bo nie ma dnia zeby nauczycielka sie na niego nie skarżyła i ciągle są to same pierdoły,a że to biegł po placu zabaw a to ze popychał się z kolegami. Nie mam do niej siły i jestem wykończona. Syn płacze jak ma iść do szkoły bo tak się boi pani:( Ma 6 lat i przyznam ze w domu tez nie zawsze jesst grzeczny,ale nie do przesady.Jak każde dziecko troszkę pobrio.
wyślij odpowiedź

Autor: justa 29.05.2013 00:36  
Odp:Szkoła
Pierdoly?? nauczycielka mowi pani ze syn jej sie nie slucha, pewnie mowi tysiac razy a on i tak robi swoje, sama napisala pani ze popycha dzieci, czy uwaza pani ze tak powinien robic pani syn??? skoro pani uwaza ze to sa pierdoly to nic dziwnego ze syn caly czas jest niegrzeczny, wychodzi na to ze aprobuje pani takie zachowania syna. Pani syn jest niegrzeczny i niech pani wezmie to pod uwage i zajmie sie synem.
jak bedzie grzeczny i bedzie sie sluchal nie bedzie pani wysluchiwac tych :pierdół" :D
wyślij odpowiedź

Autor: Marzena 30.05.2013 11:06  
odp.szkoła
Znam panią, która w ten sposób mówiła, ludzie jak mówili że syn się zachowuje niewłaściwie, bo pluje na dzieci, zaczepia dziewczyny na kocu itp. sprawy niby błahe a jednak były nieprzyjemne dla innych. (Ta mama przy swoim dziecku mówiła że ludzie przeszkadzają jej oglądać seriale)a mama zadbana, dbająca o siebie i pewnie myślała, że wszystko potoczy się samo.
Teraz po latach okazuje się że chłopak zrobił się bezczelny wobec dorosłych, i były z nim kłopoty.

Radzę jednak dużo rozmawiać z synem i pokazywać że nie jest to przyjemne dla innych, a jeżeli nie mamy co robić i się nudzimy to zawsze możemy odwrócić uwagę na inne zabawy i zajęcia.
Teraz możemy jeszcze rozmawiać , bo później w starszym wieku będzie nas ignorował.
On potrzebuje rozmów teraz, potrzebuje zabaw z ojcem , rozmów co się działo na podwórku i w szkole. I potrzebuje aby rodzice pokazali mu świat, bo najprawdopodobniej jest to inteligentny chłopiec, który się nudzi.
wyślij odpowiedź

Autor: Joanna Broniarz 04.04.2014 19:12  
problem
Mam sześcioletniego syna z rozpoznaniem F90. Jeżdzimy na zajęcia sensoryczne nawet sama poszłam na warsztaty wychowawcze i nie wiem jak ,,dobrze''wychować mojego syna.teraz siedzę i płaczę ponieważ jak dziś odbierałam mojego syna z przedszkola to dzieci mówiły że Fabian był niegrzeczny , a pani ,która miała zastępstwo za wychowawczynię ,,odburknęła'' ,że mamę czyli mnie nie powinno dziwić że Fabian jest niegrzeczny.powiedziała to przy całej klasie.Poczułam się bardzo niezręcznie i jest mi bardzo przykro.Mój syn podobno tylko a może i aż trzasnął drzwiami od łazienki i popchnął kolegę.Nie wiem jak z kaką nauczycielką rozmawiać.Proszę o poradę
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

#         #####   #######   #####  
 #    #   #     #  #    #   #     # 
 #    #   #            #    #     # 
 #    #   ######      #      ###### 
 #######  #     #    #            # 
      #   #     #    #      #     #