MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

PROBLEMY NASZYCH DZIECI

Forum > PROBLEMY NASZYCH DZIECI > Czy ktos ma też taki problem jak ja
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: mama 23.04.2008 08:56  
Czy ktos ma też taki problem jak ja
Witam
Bardzo proszę o odpowiedź bo już nie mam sił. Czuję się osaczona przez swoje dziecko.
Mam problem ze swoim 3,5 letnim synkiem.
Otóż syn nie chce być beze mnie nawet 5 min a z każdym dniem jest gorzej.Zauwazyłam że rówiesnicy mojego syna
nie są aż tak jak mój syn przywiązani do swoich rodziców.Przed odprowadzeniem
syna na salę w przedszkolu muszę go dużo przytulac, całować, a on i tak idzie
ze smutkiem na salę a inne dzieci mówią rodzicom poprostu cześć i idą bawic
się, inne dzieci są radosne a mój syn ciągle mówi że nie ma humoru i domaga
sie chodzenia ze mną do pracy. Nie raz gdy musiałam załatwic sprawę na mieście
chętnie syn zostawał z moja mamą a ostatnio nie chce, tylko trzyma sie mnie i
wszędzie chce chodzić ze mną. Ostatnimi czasy nawet nie da mi oddetchnąć.
Zaczęłam studia a on nie pozwala mi jeździć, bardzo płacze. Syn wprawia mnie w
wyrzuty sumienia bo wszystko co robię, to robię z wyrzutami sumienia że go na
chwilę zostawiłam, ciągle mam przed oczami jego smutną twarz. Z mężem chętnie
spędza czas ale najczęściej domaga się mnie. Ja mu na prawdę bardzo dużo poświęcam czasu.
prosze mi cos doradzić, nie chciałabym zostawiać studiów.Mój syn ma wtedy dobrą opiekę babci w dzień i w nocy, a na studia jeżdżę tylko 2 razy w miesiącu.
Ja pracuję od 10 do 14, odbieram syna przed 15 i mam dużo czasu dla niego.
wyślij odpowiedź

Autor: Mama 23.04.2008 12:30  
Odp:Czy ktos ma też taki problem jak ja
Pamiętam jak moja starsza córka nie chciała nawet na chwilke zostać na podwórku z innymi dziećmi (beze mnie)Wtedy nie pracowałam (Mam dwie córki, z różnicą 2 lat). Wówczas miała też około 3 lat...
Teraz ( 5 lat) nie jest już tak żle wystarczy że na podwórku jest Tata lub zaprzyjażniona mama :)
A może gdy Ty pojedziesz na wykłady - niech Tata zorganizuje dla syna coś naprawdę ciekawego co mu sprawi przyjemnośc(kino, teatr, wycieczka rowerowa, zoo...) Czas oczekiwania na Twój powrót upłynie im szybciej i ciekawiej.
wyślij odpowiedź

Autor: Anna - nauczycielka 24.04.2008 15:01  
Odp:Odp:Czy ktos ma też taki problem jak ja
Takie problemy ma większość rodziców. Dzieci w tym wieku mają szczególny okres polegający na tym, że dobrze rozumieją konsekwencje rozstnia z mamą czy tatą, ale też nauczyły się, że mogą swoją postawą i zachowaniem oddziaływać na rodziców. Jeśli rodzice nie zrozumieją, że oddjąc dziecko pod dobrą opiekę spełnili swój obowiązek i rodzicielską troskę, to będą mieli takie problemy jak Ty.
Trzeba pamiętać, że dziecku nic się złego dziecku nie dzieje, rodzice muszą realizować swoje potrzeby zawodowe, czy nauki.
Dziecko tak jak dorośli muszą rozumieć, że Świat tak jest zorganizowany i muszą to akceptować. Nie wszystko nam dorosłym się podoba podoba, a mimo to robimy co należy. Dziecko jest człowiekiem tyle, że maleńkim, lecz też musi uczyć się tego już teraz.
Zachowanie przeciwne prowadzić może w następnych okresach do rezygnacji z życiowych planów i potrzeb, co w konsekwencji będzie miało negatywny skutek nie tylko dla rodzica, ale i to dziecko które teraz tak bardzo chcemy ochronić przed dyskomfortem rozstania z mamą.
I jeszcze jedno. Często jak obserwuję mamy które tak bardzo ubolewają przy rozstaniu w przedszkolu i odnoszę wrażenie, że na dnie ich duszy jest także obawa czy aby ich kochane dziecko nie polubi także opiekunki. Polubi, ale nigdy nie będzie to miało wpływu na miłość do mamy. Dzieci trzeba kochać w sposób DOROSŁY, zatem z rozumieniem wszystkich skutków.
wyślij odpowiedź

Autor: dorota kotarska 10.05.2008 11:27  
Odp:Czy ktos ma też taki problem jak ja
Mysle, ze problem powodujesz ty, nie zdajac sobie a tego sprawy.Twoje leki dotyczace dziecka ,twoje leki ze nie jestes dobra matka ,przekazywane dzieku powoduja, ze on sie boi z toba rozstac, to tak jakby chcial chronic wasz zwiazek.
Zmiana twojego zachowania spowoduje ,zmiane reakcji dziecka.co powinnas zrobic?
Po pierwszw , do przedszkola powinien go odrowadzac ojciec lub babcia,(twoj lek przed rozstaniem z dzieckiem przenosi sie na niego)
Po drugie, powinnas go czesto w ciagu dnia zapewniac, ze dobrze sie czujesz,i ze u ciebie wszystko ok! Zadawaj kilka razy dziennie pytanie:"Jak sie czujesz, bo ja swietnie , dzisiaj czuje sie naprawde doskonale.Rob to nawet 10 razy dziennie,zabaczysz jak szybko zmieni sie sytuacja, jesli masz jeszcze jakies pytania to na skaypie znajdziesz mnie ; dotota574
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

###      #     #####    #####  
  #   #    ##    #     #  #     # 
 #     #  # #          #  #     # 
 #     #    #     #####    ###### 
 #     #    #          #        # 
  #   #     #    #     #  #     #