MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

PROBLEMY NASZYCH DZIECI

Forum > PROBLEMY NASZYCH DZIECI > Nocne sikanie do łóżka
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: Gracja 14.03.2019 00:29  
Nocne sikanie do łóżka
Tak się zastanawiam, bo sytuacja coraz bardziej mnie niepokoi. Czy to normalne, że dziecko, które już nie korzysta z pieluch od dawna (prawie dwa lata) i przez długi czas nie moczyło ubrań, znów zaczęło moczyć się w nocy? Myślałam na początku, że to jednorazowy przypadek, zdarzyło się, no ale wydaje mi się, że w tym momencie to zdarza się już za często. Z góry dzięki za jakieś rady.
wyślij odpowiedź

Autor: kawalierka 21.03.2019 14:56  
moczenie
za często to znaczy co ile? Może to jakiś stan zapalny dróg moczowych? Warto się przejść do lekarza rodzinnego na pewno żeby wykluczyć przyczynę chorobową, jet fajna apka suchy poranek na telefon, koleżanka mi ją pokazywała ostatnio
wyślij odpowiedź

Autor: Olala 28.03.2019 09:18  
suchy poranek
Ja miałam ten problem z synem. Pediatra nam poleciła stronę suchyporanek.pl Zrobiłam wszystkie potrzebne badania, stosowałam wskazówki ze strony, na szczęście już mamy ten problem za sobą.
wyślij odpowiedź

Autor: Hanka 29.03.2019 02:05  
pytanie
Słuchaj, a ściągałaś na telefon tę aplikację, która jest na stronie suchy poranek? Czy ona jest jakoś pomocna?
wyślij odpowiedź

Autor: Kalinka 31.03.2019 21:00  
suchy poranek
Znam ta strone suchyporanek i plus za dobre podeście. Ważne jest wyjasnienie dziecku, że to moczenie nie jest dla niego powodem do wstydu i można o tym z dzieckiem rozmawiać. Wiem jak to wygląda z perspektywy dziecka. To bardzo stresujące.
wyślij odpowiedź

Autor: Gracja 31.05.2019 12:23  
wybudzanie
Byliśmy u lekarza i zaczynamy teraz próbować z alarmem wybudzeniowym. Macie tu jakieś doświadczenia?
wyślij odpowiedź

Autor: Inez 31.05.2019 16:37  
alarm wybudzeniowy
Działa, ale musicie uzbroić się w cierpliwość i być systematyczni. Może na początku będzie trochę dziwnie i kłopotliwie, ale szybko się dziecko przyzwyczai i z czasem przejdzie w nawyk.
wyślij odpowiedź

Autor: Bura 01.06.2019 17:14  
suchy poranek
Tak, cierpliwość przede wszystkim, bo cała praca jakiś czas trwa, ale nie ma nic fajniejszego niz widzieć rezultaty a porady z suchego poranka przynoszące efekty
wyślij odpowiedź

Autor: Monika 03.06.2019 01:26  
Odp:pytanie
Aplikacja ze strony suchy poranek jest pomocna bardzo bo masz tam chociażby dziennik mikcji. Jest dość czytelna i łatwa w obsłudze. Jest też darmowa.
wyślij odpowiedź

Autor: beri 13.06.2019 23:13  
alarm pytanie
słuchajcie, a co w sytuacji, jeśli dziecko nie budzi się na alarm wybudzeniowy? Po prostu ma tak głęboki sen. Ile takich alarmów stosować?
wyślij odpowiedź

Autor: masima 14.06.2019 18:51  
moczenie
Myślę, że wtedy już trzeba pójść do specjalisty, czasami bez wsparcia farmakologicznego się nie obejdzie. Lepiej zadziałać szybko niż powodować u dziecka frustrację na tą sytuację bo na pewno i dla dziecka jest to problem
wyślij odpowiedź

Autor: agataaa 16.06.2019 17:51  
re
Dlatego trzeba być pod opieką specjalisty. To nie jest błaha sprawa, ale też często nie jest to poważny problem. Grunt to znaleźć przyczynę i z nią się uporać. U nas potrzebne były leki na rozciągnięcie pęcherza.
wyślij odpowiedź

Autor: Milka 22.06.2019 09:37  
alarm wybudzeniowy
@beri, stosujesz do skutku. U nas po kilku nocach zaczęło działać, więc musisz uzbroić się w chwilę cierpliwości, bo każde dziecko reaguje na taki alarm wybudzeniowy inaczej. :)
wyślij odpowiedź

Autor: beri 10.07.2019 22:32  
moczenie
kupiłam ten alarm wybudzeniowy, muszę przyznać ze mimo iż początki były trudn to jednak było warto, z suchego poranka bardzo dużo informacji ściągnęłam, prowadzę ten dziennik mikcji i nawet przy wizycie u lekarza się przydaje
wyślij odpowiedź

Autor: Agnieszka Pałdyna 16.07.2019 14:31  
praca magisterska
Bardzo serdecznie proszę wszystkich rodziców przedszkolaków ( i starszych też jeśli są w stanie odzyskać wspomnienia z tamtych czasów :-) ) o wypełnienie krótkiej 4 minutowej ankiety. To dla mnie bardzo ważne bym mogła ukończyć swoją pracę magisterską.
DZIĘKUJĘ z góry :-)

link do ankiety :
http://profitest.pl/s/24291/pKcs0r2q
wyślij odpowiedź

Autor: Harder 29.08.2019 22:03  
Odp:moczenie
beri a jak działa taki alarm wybudzeniowy?
wyślij odpowiedź

Autor: Lizbona 14.09.2019 21:31  
:)
Alarm ma pomóc dziecku wybudzić się w momencie pojawiania się pierwszych kropel - tak, żeby dziecko mogło dokończyć w wc. To jest takie małe urządzenie z sondą, którą umieszcza się w majtkach dziecka.
wyślij odpowiedź

Autor: flowera 23.09.2019 09:51  
Odp::Nocne sikanie do łóżka
A jakie badania należy zrobić przed wizytą u lekarza? Widzę, że problem moczenia jest dosyć powszechny i dużo osób się z nim zmaga
wyślij odpowiedź

Autor: Ella 11.10.2019 10:22  
moczenie
Lekarz sam powie, jakie należy zrobić, bo każde dziecko jest inne. Na pewno warto zanieść dzienniczek mikcji, jeżeli prowadzisz. Na suchyporanek.pl masz informacje, jak przygotować się do wizyty.
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

###     #####   #######  ####### 
  #   #   #     #  #        #    #  
 #     #        #  #            #   
 #     #   #####   ######      #    
 #     #        #        #    #     
  #   #   #     #  #     #    #