MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

PROBLEMY NASZYCH DZIECI

Forum > PROBLEMY NASZYCH DZIECI > Mój 4 letni synek padł ofiarą w przedszkolu
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: MamaBartosza 24.01.2019 12:47  
Mój 4 letni synek padł ofiarą w przedszkolu
Mój nie pokój zaczął się od płaczu dziecka budzenia ze snu w nocy i skarg syna po powrocie z przedszkola że jest zaczepiane bite , wychowawczyni grupy skarżyła się że to rodzice składają skargi na mojego syna że bije zaczepia inne dzieci i to on prowokuje pomyślałam sobie że może faktycznie synek zaczepia i stąd zaczepki kolegów w jego strone, ale dostaliśmy zaproszenie na urodziny jednego z chłopców na urodziny do sali zabaw na której bacznie obserwowałam zachowanie chłopców w stosunku do mojego syna . Było to dla mnie bardzo uderzające i przykre podczas gdy Bartek siadal na motorek jeden z chlopcow przebiegł i zabrał mu bardzo drastycznie ,poszedł po następną zabawkę i została mu tak samo wyrwana z rak od innego chlopca w ciągu dwóch godzin zaobserwowalam ze chłopcy naradzali się osobno po czym atakowali mojego syna . Bardzo przykro było mi patrzeć na to i widziałam na jego buzi bezradność i smutek wstałam i wyszłam z synem bo nie wytrzymałam presji . w przedszkolu podczas nie obecności wychowacy grupy w zastępstwie byla inna Pani bardzo przyjemna po tygodniu obserwacji zmartwila mnie ponieważ potwierdziła wszystkie moje obawy powiedziała od razu że dziecko jest "kozlem ofiarnym " w grupie. Postanowilam ze będę stać i obserwować zachowania dzieci rowniez w przedszkolu byłam świadkiem zniszczenia bartkowi budowli nie przyjemnych słów pod jego adresem " psie" naśmiewania i szykanowania mało tego moje dziecko bardzo grzecznie bawilo się samo a inne dzieci zakłócały mu spokój i robiły na złość . Ciężko mi patrzeć na takie zachowania w stosunku do mojego syna i nie wiem gdzie mam się z tym kierować wszyscy rodzice sa przeciwko mojemu dziecku gdzie on tak naprawde jest nie winny . Dzieci bezczelnie mówią nie prawdę rodzicom stad skargi które padają pod naszym adresem . mój syn zaczął być agresywny w domu od pewnego czasu to musiało się dziać już jakiś czas . Co mam robić ?Jest jakaś mama która przez to przeszla ?
wyślij odpowiedź

Autor: Anna T. 15.02.2019 18:26  
Odpowiedź
Wychowawczyni tego nie widzi? Bardzo dziwna sprawa... na pewno warto z nią się umówić I spokojnie porozmawiać, powiedzieć o swoich obawach, tylko bez niepotrzebnych oskarżeń i emocji. Jeśli dziecko jest tzw. kozłem ofiarnym, to zwykle ma to swoją przyczynę i obstawiałabym zwyczajny brak asertywności dziecka. To trochę tak, że na ofiarę wybiera się wrażliwców, którzy nie potrafią się bronić lub z jakiegoś powodu są inni lub naraziły się czymś grupie. Proszę sobie wyobrazić siebie w pracy. Wchodzi Pani do biura i wszyscy pod Panią dołki kopią. Zrzucają najgorszą robotę, nie chcą z Panią rozmawiać, chociaż wcale Pani nie znają i nic im Pani nie zrobiła. Byłaby Pani w kropce prawda? Najpierw próbowałaby Pani się zaprzyjaźnić, przekonać innych do siebie. Po czasie bezskutecznych starań sama stałaby się Pani agresywna, tak samo ich traktowała, jak oni Panią, sama zaczeła donosić itd... albo by się Pani zwolniła I poszukała pracy z lepszą atmosferą. I szczerze doradzam drugie rozwiązanie i znalezienie innego przedszkola, nowy start dla syna. W tej grupie będzie trudno o zmianę relacji z dziećmi. Jednocześnie jednak warto popracować z synem nad asertywnością I radzeniem sobie ze stresem. A do nowej grupy warto się wkupić na początek. Przynieść cukierki, poprosić wychowawcę o powitanie w wyjąykowej formie, przedstawienie syna jako super kolegi, może mógłby przynieść swoje zdjęcia, ulubioną zabawkę i opowiedzieć o sobie? Wydaje mi się, że największym zagrożeniem dla Pani dziecka jest to, że uwierzy kolegom, że jest beznadziejny - tego nie da się potem naprawić latami.
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

#####    #####   #######   #####  
 #     #  #     #  #    #   #     # 
       #  #            #    #     # 
  #####   ######      #      ###### 
       #  #     #    #            # 
 #     #  #     #    #      #     #