MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

PROBLEMY NASZYCH DZIECI

Forum > PROBLEMY NASZYCH DZIECI > Czterolatek bije dzieci w przedszkolu.
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: Lucyna Duszyńska 28.05.2018 11:06  
Czterolatek bije dzieci w przedszkolu.
Rozmawiamy z dzieckiem w domu, tłumaczymy, ale efektów nie widać. Postanowiłam porozmawiać z Panią wychowawczynią, to co usłyszałam daje wiele do myślenia. Usłyszałam z ust Pedagoga że dziecko robi to złośliwie, podchodzi i klepie dzieci bez przyczyny. Nie wiem co mam myśleć, czy czterolatek potrafi być ZŁOŚLIWY???? Po zabraniu dziecka z przedszkola, wychodzę z nim na plac zabaw, nie widzę w nim agresji, nie bije dzieci, zachowuje się normalnie jak każde inne.Po wejściu do przedszkola podbiegają dzieci z grupy i krzyczą że mój syn bije dzieci. Spytałam te dzieci i Panią, czy to są te dzieci które Franiu bije, więc te dzieci które tak krzyczały odpowiedziały ze ich nie bije. Przedszkolanka również odpowiedziała że tych dzieci nie bije (dziwna sytuacja dająca dużo do myślenia). Pani w przedszkolu twierdzi ze dziecko jest grzeczne, mądre zaznacza ŻE FRANIU NIE JEST AGRESYWNY(słowa przedszkolanki).Sytuacje tego typu przeważnie zdarzają się gdy jest tłok ;łazienka, gdy dzieci ustawiają się w pary. Franiu klepie ich w plecy. Według mnie dziecko może mieć problemy z oceną swoich możliwości: to, co dla kolegów wydaje się uderzeniem w plecy, dla niego jest koleżeńskim klepnięciem. Od momentu gdy wszyscy w przedszkolu krzyczą ze Franiu ich bije zaczął popuszczać w majteczki, nie chce chodzić do przedszkola co rano płacze. Nie chce powiedzieć że dziecko jest aniołem. Ale patrzę i widzę jak cierpi. Poradzcie co zrobić by dziecku pomóc.
wyślij odpowiedź

Ten wątek nie ma jeszcze opinii.

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

###     #####   #         #####  
  #   #   #     #  #    #   #     # 
 #     #        #  #    #   #     # 
 #     #   #####   #    #    #####  
 #     #  #        #######  #     #