MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

PROBLEMY NASZYCH DZIECI

Forum > PROBLEMY NASZYCH DZIECI > Szczera do bólu
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: Aurelia 03.04.2008 16:59  
Szczera do bólu
Mam problem,z pozoru może błachy,ale zawsze problem.Otóż moja 6 letnia córka bywa szczera do bólu.Mówi zawsze to co myśli i w pewnych sytuacjach jest to naprawdę krępujące,ostatnio publicznie skomentowała nową fryzurę nauczycielki,nie musze dodawać że nie była to pochlebna opinia.Opowiada ze szczegółami co się dzieje w naszym domu itd.Jak jej wytłumaczyć że nie wszystko można mówić.Ostatnio po takiej próbie wytłumaczenia jej że nie wolno mówić co ślina na język przyniesie,lepiej przemilczec,stwierdziła że każemy jej kłamać.Ona nawet jak coś zbroi,to biegnie i od razu się do tego przyznaje.Może to dobrze,ale z drugiej strony chciałabym żeby umiała czasem niegrożnie zakombinować :)
wyślij odpowiedź

Autor: Elżbieta 03.04.2008 20:19  
Odp:Szczera do bólu
Jak mogę sądzić na opisane sytuacje mają wpływ trzy przyczyny. Pierwsza pewnie może wynikać z jej osobowości (ten typ tak ma).
Druga to wiek, a w tym okresie dzieci bardzo serio traktują prawdę i tak też przyjmują co słyszą.
Trzecia, to pozytywne wychowywanie, i umożliwianie wypowiadzania dziecku własnych ocen i opinii.
Wnioseki, pani w przedszkolu zapewne powinna być przyzyczajona do takich wypowiedzi i nie powinna dać odczuć córeczce, że zrobiła coś nieodpowiednio. A propozycja, można już w tym wieku przykładami i rozmową zwracać uwagę, że słowem też można inne dziecko lub drugą osobę skrzywdzić.
wyślij odpowiedź

Autor: Aurelia 04.04.2008 09:05  
szczera do bólu
Dziękuję za odpowiedż.Myślę że może z wiekiem jej to minie i w końcu zrozumie że nie zawsze trzeba mówić to co ślina na język przyniesie.
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

###     #####    #####    #####  
  #   #   #     #  #     #  #     # 
 #     #        #  #     #  #     # 
 #     #   #####    #####    ###### 
 #     #  #        #     #        # 
  #   #   #        #     #  #     #