MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

PROBLEMY NASZYCH DZIECI

Forum > PROBLEMY NASZYCH DZIECI > Nieposłuszny sześciolatek...
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: Helena 13.12.2017 19:47  
Nieposłuszny sześciolatek...
Witam, jestem mamą sześcioletniego chłopca. Synek do przedszkola chodzi 4ty rok, od początku były z nim problemy wychowawcze. Pomijam już drogę jaką przeszlismy by być w tym miejscu w jakim jestesmy teraz. Były wizyty u psychologa (z synkiem jest wszystko w porządku) i stwierdzam, że zmiana mojego podejścia, wg tego co wskazał mi psycholog, miała zbawienny wpływ na jego zachowanie, ale niestety Panie w przedszkolu sobie nadal z nim nie radza. W przedszkolu nastepuje transformacja. Nie słucha nadal, robi co chce, nie chce się podporządkować, w grupie liczy się tylko uwaga innych rówieśników. Jak mam wesprzeć swoje dziecko, jak mu pomóc by zaczął rozumiec, że pewne zachowania są niewłaściwe i niestety niedopuszczalne. Nie przestrzega zasad, nie czuje respektu do dorosłych jeżeli coś jest wbrew jego woli. Nie ma mnie przy nim w tych sytuacjach. Jak mam w nim wzbudzić poczucie respektu do obcych, nawet chciałabym żeby czasem się zawstydził swojego zachowania... Ale niestety nie wzbudzaja się w nim takie odczucia. Prędzej bunt, obraza, złość i płacz. Pomocy mój synek idzie "zaraz" do szkoły, boje się że niestety nie będzie gotowy emocjonalnie. Intelektualnie jest wszystko w najlepszym porządku, lubi liczyć, uczy się sam literek w domu, próbuje sam czytać i pisać a nawet zaczął dodawać i odejmować. Proszę o radę, brakuje mi już sił, ponieważ boje się że w szkole będą większe problemy z podporządkowaniem
wyślij odpowiedź

Autor: Magda 23.01.2018 20:29  
Odp:Nieposłuszny sześciolatek...
Jeżeli macie problemy z dzieckiem, bardzo fajną opcją są konsultacje z psychologiem dziecięcym przez skypa, doradzi On Wam w trudnościach wychowawczych, załączam link: https://psychomedic.pl/psycholog-dzieciecy-i-mlodziezy-warszawa/
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

#     #####   #         #####  
  ##    #     #  #    #   #     # 
 # #          #  #    #   #     # 
   #     #####   #    #    ###### 
   #          #  #######        # 
   #    #     #       #   #     #