MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

PROBLEMY NASZYCH DZIECI

Forum > PROBLEMY NASZYCH DZIECI > mój smutny 8 latek.
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: Aneta Sac Medic 10.11.2017 10:52  
mój smutny 8 latek.
Witam. Piszę tu gdyż szukam wszędzie odpowiedzi na moje pytania. Mój synek ma 8 lat od zawsze był uznawany za spokojne dziecko, może nawet i za spokojne. Mieszkamy w Islandi więc mamy dodatkowy język islandski a do tego dochodzi jeszcze jeden gdyż mój mąż nie jest Serbem więc kożystamy z 3 języków każdego dnia.NIe jest to ażtak wielki problem, po za tym że synek robi jeszcze błędy w każdym z tych języków ale nad tym pracujemy. Problem jest w tym że on nie chce się tak do końca otworzyć, mam namyśli relacje z dziećmi,z jednej strony kiedy mu się chce szybko nawiązuje kontakt z dziećmi z którymi chce a w szkole często jest w pewien spowób wycofany. Kiedy jest jakaś zabawa gdzie muszą uczestniczyć on się wycofuje i dąsa.Często sięsmuci a jak pytam dlaczego jest smutny on nie wie.Kiedy oglądam zdjęcia ze szkoły zdarza się że on stoi gdzieś na uboczu. Nauczycielka mówi że on jest bardzo kulturalny i grzeczny ale często nie chce wykonywać tego czego wymagają w szkole. Ja proszę, zabraniam , tłumaczę ale to nic nie pomaga.Pare dni jest ok a potem znowu to samo. Często przytulam swoje dzieci i się wygłupiamy ale to też nie pomaga. Od 3 lat hodzi na pływanie i w tym roku zapisałam go też na judo uważając że będzie lepiej jak będzie miał fajne zajęcia. Chodzi chętnie ale to też nie pomaga. dziś zapytałam go dlaczego jest smutny a on mi na to że nie wie a po paru minutach zaczyna wymyślać powód np. za to ze nie przyszła jeszcze przesyłka którą zamówiliśm. NIe wiem jak do niego dotrzeć i co zrobić aby wyzwolić w nim większą radość. Pomocy
wyślij odpowiedź

Ten wątek nie ma jeszcze opinii.

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

#####    #####    #####    #####  
 #     #  #     #  #     #  #     # 
       #  #        #     #  #     # 
  #####   ######    #####    ###### 
 #        #     #  #     #        #