MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

PROBLEMY NASZYCH DZIECI

Forum > PROBLEMY NASZYCH DZIECI > Niegrzeczny 4-latek
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: Ewa Kwiatkowska 15.10.2017 21:06  
Niegrzeczny 4-latek
Witam Wszystkich.
Postanowiłam napisać, może ktoś doradzi coś mądrego... od września mój czteroletni syn poszedł do przedszkola, we wrześniu długo chorował, wrócił pod koniec września i zaczęły się problemy i z każdym dniem jest coraz gorzej. Dziennie Panie, są dwie, zmieniają się i skarżą się na syna. Raz tylko w jeden dzień Pani mówiła, że było dobrze. W inne dni są dziennie skargi. Problemem jest to, że nasz syn nie potrafi się dzielić. Ten problem się zdarzał w domu i wiedzieliśmy, że z tym może być problem. Codziennie Pani zgłosza, że nie dał kredki, nie chciał się dzielić autem, klockami itd. Gdy rozmawiamy syn twierdzi, że nie zawsze się chcą z nim bawić i wtedy się złości. Są również skargi, że źle je, że używa sztućców, ale także rąk. A domu tak nie robi. Tłumaczymy ile możemy. Poświęcamy dużo czasu synowi a wychodzi tak jakbyśmy w ogóle go nie wychowali. Syn chce iść do przedszkola, ale nie czuje się chyba dobrze w grupie. Przakład zdjęcie grupowe z przedszkola. Wszystkie dzieci i Pani a on został na dywanie. I ostatni incydent. Mieli zastępstwo z inną panią z innej grupy. Wyrzucil klocki przed obiadem i nie chciał posprzatac. Ta sama Pani na obiedzie podobno nakrzyczala na niego, że stuka łyżka o talerz. To spowodowało, że uciekł jej od stołu i coś śpiewał i na siłę zaciągnela go do stołu. Na ręce ma dwa siniaki i zadrapanie. Pani z zastępstwa zgłosiła, że się źle zachowywał, ale nie mówiła, że krzyczy itd. Syn w domu jest spokojny, bywa różnie, czasem się buntuje ale Nie krzyczymy, dużo Tłumaczymy i ostatecznie dochodzimy do porozumienia. Bardzo dużo mówi, lubi by z nim rozmawiać i interesować się o tym co mówi itd. Rozkładany ręce z mężem, wygląda na to, że źle go wychowalismy skoro dziennie są skargi na syna😦
wyślij odpowiedź

Autor: Ewa Kwiatkowska 15.10.2017 21:40  
Niegrzeczny 4-latek
Dodam, że syn za karę, siedzi codziennie w przedszkolu na takim krześle kar. Jeżeli się nie dzieli, zabierze kredki czy rzuci klockiem dostaje kary i siedzi na tym krześle.
wyślij odpowiedź

Autor: Tomek 20.11.2017 10:12  
Tomek
Mój ma ADHD i było jak Pani pisze, ale bez przerwy i częściej, także na razie bym nic nie robił...

Jeśli Pani nie żal pieniędzy to może Pani iść do psychologa.

Ewentualnie porozmawiać z przedszkolankami - mają wykształcenie, to niech się wykażą. U mnie ich wpływ był wręcz, kuźwa, ujemny, ale co tam - niech Pani spróbuje.

Tak szczerze? Nie uważam, żeby ktoś Pani tutaj mógł pomóc. Najpierw spróbowałbym przedszkolanek, bo są za darmo i przynajmniej nie będą potem na Panią zwalać, skoro same mogły się wypowiedzieć (tak jest nagminnie u mnie).

Po moich doświadczeniach poszedłbym do psychologa, ale to w naszym przypadku też była strata czasu (kilka miesięcy).

Na chwilę obecną największą nadzieję wiążę z terapią SI (bo to wspomaga rozwój dziecka, może warto spróbować?), ale w moim przypadku mamy klasyczne ADHD i po prostu dochodzi do nas, że trzeba kilka lat wytrzymać i syna wspierać, żeby w końcu jakoś sam zrozumiał, że musi nad sobą lepiej panować (dla odmiany porada psychiatry i nie wiem czy nie najlepsza).
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

#####   #######   #####    #####  
 #     #  #        #     #  #     # 
       #  #        #        #     # 
  #####   ######   ######    ###### 
       #        #  #     #        # 
 #     #  #     #  #     #  #     #