MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

PROBLEMY NASZYCH DZIECI

Forum > PROBLEMY NASZYCH DZIECI > 4 latek histeryzuje w przedszkolu!
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: Aga 28.02.2017 16:21  
4 latek histeryzuje w przedszkolu!
Witam. Mòj syn od wrzesnia chodzi do przedszkola. Do lutego nie bylo zadnych problemow, jedynie na lezakach nie chial lezec, ale sie podporzadkowal. Po feriach zaczal sie koszmar w domu i w przedszkolu. W domu nagle nie chcial sie ubierac, nie chcial wychodzic na podworko, do przedszkola, do babci, gdziekolwiek, a wczesniej nie bylo z tym zadnych problemow. To samo z kapiela, wczesniej uwielbial a nagle nie chcial nawet umyc rak. Musialam sila go wkladac do wanny. Ale z tym wszystkim sobie poradzilam, nie ustepowalam i przeszlo mu. Zdarzaja sie fochy, ale niegrozne. Najgorzej jest w przedszkolu. Przy wejsciu do sali jest krzyk i histeria. Na poczatku nie chcial nawet jesc ani sie nie bawil. Teraz juz jak sie uspoki to podchodzi do dzieci i uczestniczy w zajeciach. Tylko znowu na lezakach nie chce sie przebrac. Jak Pani mu odpuszcza i nie musi sie przebrac to lezy spokojnie, ale jak musi sie przebrac to jest histeria. Panie twierdza, ze inne dzieci boja sie jego krzykow. Nigdy zadnego dziecka nie uderzyl, nie skierowal na nich swojej zlosci. Jak przechodzi mu rano histeria to pozniej juz slucha Pani. Ostatnio mialam rozmowe z jego Pania i ona twierdzi, ze wczesniej nie miala problemow z takimi histeriami u dzieci, ze pierwszy raz widzi zeby dziecko wpadalo w taki szal i ze sobie nie radzi z tym. Z tego co wyczytalam na tym forum to widze ze takich "histerykow" jest wiecej. Jednoczesnie Pani mowila, ze syn jest bardzo towarzyski i inteligentny. Nie wiem juz co mam o tym myslec. Czy moj synek rzeczywiscie jest takim fenomenem i isc z nim do psychzologa czy moze Pani Przedszkolanka miala do tej pory szczescie nie spotkac dziecka o tak silnym charakterze.
wyślij odpowiedź

Autor: MartyKot 10.03.2017 13:54  
histeria w przedszkolu
Tak to już niestety jest, że dzieci potrafią bardzo przeżywać różne sytuacje. Zastanów się czy w czasie ferii nie wydarzyło się coś co mogło spowodować tak nagłą zmianę w zachowaniu Twojego synka. Być może nawet sama rozłąka z tym miejscem tak na niego wpłynęła :/ ja osobiście przy takich problemach skorzystałam z rad znalezionych tutaj http://www.mamazone.pl/artykuly/starsze-dziecko/przedszkolak/przedszkole/2009/nie-chce-isc-do-przedszkola/ nie wiem czy Ci to w czymś pomoże ale warto spróbować :) życzę powodzenia
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

#####    #####   #         #####  
 #     #  #     #  #    #   #     # 
       #        #  #    #   #       
  #####    #####   #    #   ######  
 #              #  #######  #     # 
 #        #     #       #   #     #