MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

PROBLEMY NASZYCH DZIECI

Forum > PROBLEMY NASZYCH DZIECI > córka poszła 1dzień do przedszkola
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: Aleksandra Szkucik 03.09.2016 15:50  
córka poszła 1dzień do przedszkola
witam mam taki problem i nie wiem co robić córka 2go września poszła pierszy raz do przeczkola ma 4lata bardzo się nie mogła doczekać poszła z uśmiechem odebrałam ja z mężem o 15 i była strasznie zdenerwowana jak się o coś pytaliśmy w domu jest wrzask i płacz o wszystko co nigdy nie było do pomyślenia z WC sama korzystała a teraz wrzask ze mamy wytrzeć ją obrót o 180stopni niewiem co mam robić
wyślij odpowiedź

Autor: Ania 03.09.2016 17:23  
Odp:córka poszła 1dzień do przedszkola
Potrzeba czasu. Pani też czuje się niekomfortowo pierwszego dnia w nowej pracy, prawda? Córka prawdopodobnie poczuła się odrzucona I teraz rząda Państwa uwagi. W przedszkolu nauczycielka nie może poświécić całej swojej uwagi jednemu dziecku, bo co wtedy z pozostałymi? W domu wszystko kręci się wokół dziecka, w przedszkolu nie. Trzeba teraz okazać córce dużo cierpliwości, poświécić czas. No I moim zdaniem do 15 pierwszego dnia to stanowczo za długo. Jeśli sama nie może Pani odebrać córki po dosłownie paru godzinach to może zorganizować pomoc jakiejś babci czy cioci? Czas w przedszkolu należałoby wydłóżać stopniowo. Zacząć od 2-3 godzin. Proszę się nie martwić, córka szuka Pani uwagi dlatego wydaje sié być "niegrzeczna". Myślę, że wystarczy okazać jej dużo zainteresowania I miłości I pomału wszystko wróci do normy. Pozdrawiam!
wyślij odpowiedź

Autor: Adrianna 21.01.2017 22:41  
Odp:córka poszła 1dzień do przedszkola
Rozumiem, że dziewczynka nie uczęszczała wcześniej do żłobka/klubu malucha ani nie zostawała pod opieką innej dorosłej osoby niż rodzic. Dzieci lepiej przystosowują się do przedszkola jeśli wcześniej chodziły m.in. do żłobka, ponieważ mają możliwość nawiązania kontaktów z rówieśnikami. Zdenerwowanie córki, płacz i wrzask mógł spowodować fakt, że zostało zachwiane jej poczucie bezpieczeństwa i silnej więzi z rodzicami. Dla dziecka pierwszy dzień w nowym miejscu/otoczeniu wśród tylu nieznanych mu osób z pewnością nie był dla niego łatwy. Rodzice zanim poślą dziecko do żłobka czy przedszkola powinni stopniowo oswajać dziecko z tym faktem. Dobrze wyjaśnia to pani Edyta Gruszczyk-Kolczyńska w swojej publikacji „Dwulatki i trzylatki w przedszkolu i w domu. Jak świadomie je uczyć i wychowywać” w rozdziale 2.Problemy adaptacyjne maluchów przychodzących do przedszkola, str. 33 „Chodzi o stopniowe oswajanie dziecka – ma ono pozostać pod opieką obcej osoby najpierw przez krótką chwilę, potem coraz dłużej. Trzeba dziecku dokładnie wyjaśnić, co je czeka, opowiedzieć, co będzie robiło i przyjść w obiecanym czasie”. Książkę można zakupić w księgarniach lub wypożyczyć w bibliotece pedagogicznej. Warto do niej sięgnąć.W obliczu problemów ważne jest również pozytywne nastawienie rodziców do przedszkola. Dorośli powinni mówić dobrze o przedszkolu w obecności dziecka. Jeśli placówka organizuje dni adaptacyjne, to również warto razem z dzieckiem brać w nich udział.
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

#####    #####    #####    #####  
 #     #  #     #  #     #  #     # 
       #        #  #        #     # 
  #####    #####   ######    #####  
 #              #  #     #  #     # 
 #        #     #  #     #  #     #