MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

PROBLEMY NASZYCH DZIECI

Forum > PROBLEMY NASZYCH DZIECI > Niechec do przedszkola po narodzinach rodzenstwa
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: Jolex 26.07.2016 21:47  
Niechec do przedszkola po narodzinach rodzenstwa
Witam. Mam 3,5 letnia corke, ktora od roku chodzi do przedszkola. Do tej pory chodzila bardzo chetnie.. Miesiac temu urodziłam drugie dziecko. Niedawno zrobilismy malej przerwe, ponieważ opiekunki uwazaly ze tym bardziej powinna miec wolne jak jest drugie dziecko. Po czym w poniedziałek zaprowadzilam ja z maluszkiem do przedszkola i cala droge tylko słyszałam że nie chce iść.. odebralam ja po spaniu i miala since pod oczami od płaczu, opiekunki powiedzialy ze bardzo duzo płakała-ale niestety zadna nie zadzwonila po mnie.. we wtorek ( dzisiaj) rano byla taka histeria ze ma isc do przedszkola.. obiecalam ze odbiore ja przed spaniem i tak tez zrobilam.. niestety w domu ciagle slysze ze nie chce isc do przedszkola, ze mam zadzwonic i powiedziec ze jej nie bedzie i ciagle placze jak slyszy ze pojdzie.. przez mysl mi przechodzi ze nie potrafi zrozumiec dlaczego ona zostala a maly wrocil ze mna. Boje sie ze poczuje sie odrzucona.. prosze o rade
wyślij odpowiedź

Autor: Maria 30.07.2016 21:19  
Odp:Niechec do przedszkola po narodzinach rodzenstwa
Opisujesz typowy problem małego dziecka w rodzinie gdzie urodziło się drugie. Do tej pory maluch był w centrum uwagi rodziców, a teraz jest to drugie i zaczyna odczuwać, że coś się zmieniło. Czuje się zagrożone i odsunięte. Każda rozłąka jest obarczona obawą, że rodzice nie odbiorą z przedszkola, bo mają to drugie.
Trzeba to rozumieć i zrobić wszystko aby pomóc dziecku przeżyć ten trudny okres i przyzwyczaić się do nowej sytuacji.
wyślij odpowiedź

Autor: truskawka2607 22.01.2017 21:40  
Córka ma zaburzone poczucie bezpieczeństwa. Myśli, że idzie do przedszkola bo pani ma drugie dziecko i jej już nie chce. Dziewczynka jest już duża i powinna pani z nią o tym porozmawiać i wytłumaczyć, że teraz pani nie może jej poświecić tyle czasu ile przed narodzinami syna bo jest ich teraz dwoje i swój czas musi podzielić pomiędzy nich. A na razie syn jest mały i potrzebuję więcej uwagi niż ona bo jest nie samodzielny i za mały aby sam mógł zjeść itp. Może pani jej zaproponować, aby została asystentką. Pomagała przy myciu (podawała gąbkę, ręcznik), może podawać butelkę z jedzeniem czy smoczek. W ten sposób będzie spędzać z panią czas jak i również będzie czuła się potrzebna. Gdy młodsze dziecko będzie spało, a córka będzie w domu, przeznaczy pani ten czas dla niej. Poczytajcie razem książeczki, pobawcie się razem ale także domowe obowiązki wykonujcie razem. Musi pani pokazać i udowodnić jej, że pani ją kocha i jest dla niej miejsce w rodzinie. Została starszą siostrą i powinna być z tego dumna, a każdy w rodzinie ma określone miejsce.
wyślij odpowiedź

Autor: Asia 23.01.2017 15:01  
Jeśli nie jesteś pewna, zawsze mozesz napisać do psychologa dziecięcego przez Portal Zdrowia Dziecka i poprosi o poradę. Jest to na pewno trudna sytuacja dla córeczki, która dotąd była w centurm zainteresowania dla wszystkich, a teraz każdy widzi tylko dzidziusia. Ona czuje sie odrzucona i niechciana, jest to jednak do opanowania.
wyślij odpowiedź

Autor: PeM 14.01.2019 12:00  
Witam,
trochę odświeżę wątek, bowiem aktualnie mam identyczną sytuację ze swoim 3 letnim synem i nie wiem które rozwiązanie podjąć czy wypisać dziecko z przedszkola czy jest jakiś sposób aby przywrócić chęć chodzenia do przedszkola?
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

###     #####    #####    #####  
  #   #   #     #  #     #  #     # 
 #     #        #        #  #       
 #     #   #####    #####   ######  
 #     #  #              #  #     # 
  #   #   #        #     #  #     #