MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

PROBLEMY NASZYCH DZIECI

Forum > PROBLEMY NASZYCH DZIECI > Nie chce pisać!
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: Monika 11.10.2006 21:55  
Nie chce pisać!

Mam problem z moim 5 letnim synem,w żaden sposób nie mogę go przekonać do rysowania,nie mówiąc już o pisaniu!nigdy tego nie lubił robić,więc nie zmuszałam go do tego.Problem w tym,że jest teraz w starszakach i powoli zaczyna się nauka pisania literek,a dla niego jest to TRAGEDIA.Próbowałam z nim ćwiczyć w domu,ale przez cały czas tak ryczał jakbym mu robiła straszną krzywdę,więc odpuściłam,bo może przez zmuszanie jeszcze bardziej się zrazi?!jego rysunki ograniczaja się do słoneczka,które też pozostawia wiele do życzenia!Wiem,że ma on dopiero 5 lat,ale jak patrzę na rysunki jego rówieśników to mi przykro.Proszę pomóżcie!Może macie jakiś pomysł jak przekonać syna,że długopis nie gryzie!!!PS.Dodam,że wszystkiego innego (nie związanego z pisaniem)uczy się chętnie.

10 września 2006
wyślij odpowiedź

Autor: Dorota 11.10.2006 21:56  
Odp:Nie chce pisać!
Jest jakiś powód i będzie lepiej poszukać. Może to być np. wada wzroku. Są też poradnie i warto to zrobić teraz bo czas ucieka i pewnych utraconych możliwości poznawczych dziecko nie nadrobi.

11 wrzeÂnia 2006
wyślij odpowiedź

Autor: Anonim 11.10.2006 21:57  
Odp:Nie chce pisać!
nie rozumiem.... kto nakłania 5 letnie dziecko do pisania literek????
nawet 6 latki nie mają obowiązku pisać!!!!!!!
możesz swojemu dziecku proponować IINE ćwiczenia grafomotoryczne ale nie pisanie liter!!!
daj mu farby, kilka pędzli blok A3, niech maluje, daj mu plastelinę, masę solną, niech ćwiczy sprawność manualną, kolorowe tekturki podziurawione i sznurowadła, niech przewleka przez otwory sznurki, będzie ćwiczył koordynację wzrokowo ruchową, ale na boga nie nakłąniaj go do pisania..... zrazi się i na myśl o pisaniu dostanie gorączki, jest na to poprostu ZAWCZEśNIE!!

13 wrzeÂnia 2006
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

#     #####   #######   #####  
  ##    #     #  #    #   #     # 
 # #          #      #    #     # 
   #     #####      #      #####  
   #    #          #      #     #