MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

PROBLEMY NASZYCH DZIECI

Forum > PROBLEMY NASZYCH DZIECI > 4 letnie dziecko boi się rozstania z rodzicami, reaguje histerią, wstydzi się
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: Monika 04.03.2016 11:55  
4 letnie dziecko boi się rozstania z rodzicami, reaguje histerią, wstydzi się
Mój 4 letni syn jest bardzo ciekawym świata dzieckiem, jest inteligentny, pięknie mówi, potrafi opowiadać o swoich uczuciach, świetnie radzi sobie w kontaktach z rówieśnikami. Jest jednak kilka sytuacji, które wywołują u niego histerię, np. kiedy chcę go zostawić na godzinę z babcią, nie pozwoli mi odejść, mówi głośno, że chce być ze mną. Gdybyśmy jednak razem weszli do domu do babci i on by się tam przez chwilę pobawił nie byłoby problemu z moim wyjściem. Zostawał tam nie raz, zostaje również zawsze bez problemu z mężem, lub z innymi członkami rodziny. Gdy chcemy z nim wejść do pradziadka, do którego wiemy, że nie lubi chodzić, bo mu się tam nudzi również reaguje histerycznym płaczem. Miejsce to nie jest dla niego w żaden sposób atrakcyjne. Wiele razy pozwoliliśmy mu zostać pod opieką babci lub dziadka, wujka i sami odwiedzaliśmy pradziadka. Jednak ostatnio mąż postanowił, że nasz syn pojedzie tam z nami. Skończyło się płaczem, wyrywaniem, kopaniem, krzykami. Syn do końca wizyty lezał obrazony na łóżku i nie chciał z nikim rozmawiać. Po wyjściu od pradziadka powiedział, że chciałby usiąść obok mnie i przytulił się. Pradziadek był wstrząsnięty zaistniałą sytuacją, bardzo się tym zestresował. Dodam, ze syn nie chodzi do przedszkola, zawsze reagował histerycznie w sytuacjach stresowych.Syn często się obraża, jest bardzo żywym dzieckiem, szybko denerwuje się jeśli coś mu nie wychodzi, bywa uparty ale i bardzo wrażliwy. Potrafi skupić się na zabawie, jest spostrzegawczy, lubi uczyć się nowych rzeczy. Jak radzić sobie w takich trudnych sytuacjach?
wyślij odpowiedź

Autor: Mama Werka 16.03.2016 14:38  
przyczyny
Może warto jakoś z nim porozmawiać, może uda się wywnioskować, czemu nie chce zostać akurat z tymi osobami. A może to nie kwestia osób, tylko jakiegoś przykrego zdarzenia, które pośrednio było z nimi związane?
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

#####   #         #####    #####  
 #     #  #    #   #     #  #     # 
       #  #    #   #     #  #     # 
  #####   #    #    #####    ###### 
 #        #######  #     #        # 
 #             #   #     #  #     #