MAŁE DZIECKO
 
RADY I PORADY
 
PRZEDSZKOLE
 
KĄCIK NAUCZYCIELSKI
 
     
PROBLEMY NASZYCH DZIECI

Forum > PROBLEMY NASZYCH DZIECI > Problem z 5 latkiem w przedszkolu
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: Ryszard Bryła 28.12.2015 17:50  
Problem z 5 latkiem w przedszkolu
Witam!
Nasz 5 letni syn ma kłopoty z zachowaniem w swojej grupie przedszkolnej. Od m-ca objawy agresji słownej, czasem fizycznej, niesubordynacja wobec poleceń wychowawczyń doprowadziła w/w panie do odmowy przyjęcia go do przedszkola ( w ciągu 2 dni telefon aby go odebrać , gdyż 1 x po godz, 2raz po godzinie, dziś totalna odmowa przyjęcia na wejściu z komentarzem, że i tak będę dzwonić). Dodam, że do tego przedszkola uczęszcza już 4 rok, przez 3 lata z poprzednią wychowczynią problemy omawialiśmy na bieżąco i nigdy nie doszło do opisanych sytuacji). Obecna kadra po 3 m-cachdoprowadziła do opisanej sytuacji, pani Dyrektor dużo obiecuje, efektów brak a sytuacja się pogarsza. Proszę o radę co zrobić? Jak postąpić, aby dziecko na tym jak najmniej ucierpiał?
wyślij odpowiedź


Autor: poradniczka 05.06.2016 23:51  
Odp:Problem z 5 latkiem w przedszkolu
Drogi Ryszardzie.
Na samym wstępie chciałam zauważyć, iż z Twojej wypowiedzi wynika, że winę zwalasz na kadrę przedszkola. Owszem zachowanie dziecka to może być zasługa WYJĄTKOWO niekompetentnej i niekonsekwentnej pani przedszkolanki, ale wcale nie musi. Jak napisałeś w swoim poście - już wcześniej były problemy z synem, kiedy opiekę nad nim sprawowała inna pani. Może warto więc zastanowić się co jest przyczyną takiego zachowania, a nie od razu szukać winnych.
Zastanów się co dziecko robi kiedy wraca z przedszkola do domu. Czy syn nie ma dostępu do brutalnych filmów lub krwawych gier komputerowych (tak, 5cio latki w XXI wieku doskonale radzą sobie z obsługą komputera)? Z jakimi dziećmi zadaje się na podwórku? Może to są starsi koledzy od których uczy się wymienionych przez Ciebie zachowań. Czy syn w domu zachowuje się podobnie? Jak Ty na to reagujesz? Zwracasz mu uwagę, że to jest złe, czy raczej udajesz, ze nie słyszysz/nie widzisz? Czy spędzasz z synek wystarczająco dużo czasu tłumacząc mu co jest dobre, a co złe?
Odpowiedz sobie na te wszystkie pytania i dopiero zdecyduj kto jest temu wszystkiemu winien. Istnieje wiele przyczyn takiego zachowania. Dziecko w ten sposób może zabiegać o uwagę bądź o sympatię. Chce zabłysnąć w grupie, zdobyć pozycję wśród rówieśników. Możliwe, że nie jest nauczony szacunku do starszych i dlatego ma gdzieś polecenia przedszkolanki. Polecam Ci bardzo ciekawy artykuł do przeczytania. Jest w nim wyjaśnionych wiele mechanizmów powstawiania agresji, jej przyczyny i skutki. Możesz zgłębić swoją wiedzę na ten temat i jeszcze raz przemyśleć czy warto zwalać winę na przedszkole, czy szukać przyczyn w Waszym najbliższym otoczeniu.
Pozdrawiam i życzę szybkiego rozwiązania problemu.
Sylwia

ps. podaję link do artykułu, który znajdziesz w sieci: https://zdrowyprzedszkolak.pl/wychowanie/620/emocje-naszych-dzieci-zlosc-i-agresja-u-dzieci-w-wieku-przedszkolnym.html
wyślij odpowiedź

Autor: krysia 06.06.2016 10:59  
.
o matulu... :(
Mój syn miał podobnie... Kadra była nieprofesjonalana, bardzo rygorystyczna. Miłosz, aż zaparć dostał takich, że musialam po dicopeg junior sięgnąć bo nic nie działało. Zmieliśmy przedszkolem chodziliśmy do psychologa i minęło.
wyślij odpowiedź


Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:
 
 #####  #######  #####  ##### 
 #   # #  #  #   # #   # 
 #      #  #   # #   # 
 ######   #   #####  ###### 
 #   #  #   #   #    # 
 #   #  #   #   # #   # 
 #####   #    #####  ##### 
Kod zabezp.:

     
 góra     powrót
© STEP   |   Design by 3xw.pl   |   Hosting Infocomp