MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

PROBLEMY NASZYCH DZIECI

Forum > PROBLEMY NASZYCH DZIECI > Czy czterolatek powinien spać w dzień?
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: Agnieszka 25.02.2008 22:10  
Czy czterolatek powinien spać w dzień?
Mój synek skończył 4 lata. Chodzi do przedszkola i tam śpi dwie godziny w ciągu dnia. Od jakiegoś czasu nie mogę go położyć przed 22, a potem obudzić rano o 7. Mamy przez to rozregulowany dzień. Czy nie powinien już przestać leżakować? Wiem, że synek szybko zasypia w dzień. Jak jest w domu i jest mniej zmęczony to go nie kładę, bo by w ogóle nie dał się położyć wieczorem. Jak to jest z tym spaniem w dzień?
wyślij odpowiedź

Autor: Ania 26.02.2008 18:38  
Odp:Czy czterolatek powinien spać w dzień?
Skoro ma ochotę na spanie w dzień znaczy to, że potrzebuje. Moim zdaniem należy bardzo, bardzo konsekwentnie kłaść do łóżeczka o godz 20 mimo, żę nie zasypia szybko. Z czasem będzie zasypiał wieczorem, a krócej spał w dzień.
wyślij odpowiedź

Autor: Agnieszka, mama Meli 27.02.2008 11:15  
Odp:Czy czterolatek powinien spać w dzień?
Moja córeczka również niedawno skończyłą 4 latka. Mała także chodzi od września do przedszkola, w którym to rodzice decydują czy dziecko leżakuje czy nie. W moim przypadku nie wyobrażam sobie by mała miała spać w ciągu dnia, nie sypai w dzień mniej więcej od momentu gdy skończyła 3 lata. A jęsli jej się to sporadycznie zdarzało to wieczorem miała ogromny problem z zaśnięciem przed 22-gą. Córka sypia ok 10 godz. w nocy (21 - 7)Wydaje mi się, że to wystarczająco dla 4-letniego dziecka. Pozdrawiam
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

#####   #######   #####   ####### 
 #     #  #        #     #  #    #  
       #  #        #            #   
  #####   ######   ######      #    
 #              #  #     #    #     
 #        #     #  #     #    #