MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

PROBLEMY NASZYCH DZIECI

Forum > PROBLEMY NASZYCH DZIECI > Córeczka ma 3latka i zachowuje się jakby miala 1,5 roku. Bardzo się boje i jednocześnie brak mi sil
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: Magdalena Wiktor 10.12.2015 13:28  
Córeczka ma 3latka i zachowuje się jakby miala 1,5 roku. Bardzo się boje i jednocześnie brak mi sil
Moja Kornelia ma 3 lata jej rozwuj jakby stanol w miejscu. Nie chodzi za rączkę tylko w wózku, pije tylko z butelki, wogole nie mówi, na chodzenie bez pampersa też nie ma szans. ciągle placze ma ogromną furię. Nie mogę chwilami zrozumieć o co chodzi czego ona potrzebuje. Martwie się patrząc na dzieci w jej wieku chodzące do przedszkola samodzielne. Kornelcia jest takim pięknym moim kochanym dzieckiem, ale juz padam nie daje rady. Moje wszystkie próby podejścia do niej są bez reakcji'
wyślij odpowiedź

Autor: mk 13.12.2015 02:26  
Odp:Córeczka ma 3latka i zachowuje się jakby miala 1,5 roku. Bardzo się boje i jednocześnie brak mi sil
Każdy rodzic przeżywa rozwój swojego dziecka, ja również mam córkę w tym wieku. Polecam pójść do poradni psychologiczno-pedagigicznej, loopedy. Ja również potrzebowałam wsparcia w zakresie ukierunkowania dziecka i pomocy sobie i córce. Są poradnie publiczne oraz prywatne, które realizują bezpłatne terapie. Polecam Pani terapię Wszesne Wspomaganie Rozwoju - niezależnie od skali problemów rozwojowych dziecka (opóźniony rozwój mowy, autyzm, lęk separacyjny, zaburzenia społeczne i wiele innych). Aby dostać się do bezpłatnego programu należy mieć diagnoze psychologa, wtedy dziecko ma zapewnioną opiekę poradni nawet do 7 roku życia. Bardzo Pani polecam - sama z tego korzystam. Wielkie wsparcie dla mnnie jako matki i pomoc w rozwoju dziecka:)
wyślij odpowiedź

Autor: mirabelka2810 23.01.2016 21:21  
Odp:Córeczka ma 3latka i zachowuje się jakby miala 1,5 roku. Bardzo się boje i jednocześnie brak mi sil
Pani Magdo, bardzo możliwe, że Pani córka chce na siebie zwrócić uwagę. Udawanie dzidziusia, tj. pragnienie karmienia butelką, czy nawet piersią, powrót do pampersów itp. występuje często w sytuacji dużej zmiany w życiu dziecka, np. pojawienie się młodszego rodzeństwa, powrót mamy do pracy a także pójście do przedszkola. W ten sposób niektóre dzieci odreagowują tę nową sytuację i z jakiegoś powodu nie chcą mieć tyle lat, ile mają. Jeśli temu ‘dzidziusiowaniu’ nie towarzyszą inne objawy, jak problemy ze snem, czy różnego rodzaju bóle, to nie ma powodu do obaw. Oczywiście wizyta u psychologa dziecięcego nie zaszkodzi, a z pewnością pomoże, zwłaszcza kiedy takie zachowanie się przedłuża. Na pewno nie należy wyśmiewać dziecka, proszę nie pozwalać również aby było obiektem dyskusji w rodzinnym gronie w stylu: ‘Taka z niej duża dziewczynka, a zachowuje się jak dzidziuś.’ Dobrze jest zauważać nawet najdrobniejsze przejawy, np. pochwalić, że sama zawiązała buciki, a także pokazywać dziecku plusy bycia starszym, np. ‘Malutkie dzieci nie zjeżdżają na zjeżdżalni, więc jak będziesz dzidziusiem to nie będziemy mogli chodzić na plac zabaw’ itp.
Liczę, że pomogłam Pani choć trochę. Serdecznie pozdrawiam.
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

#    #        #######   #####  
  ##    #    #   #    #   #     # 
 # #    #    #       #    #     # 
   #    #    #      #      ###### 
   #    #######    #            # 
   #         #     #      #     #