MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

PROBLEMY NASZYCH DZIECI

Forum > PROBLEMY NASZYCH DZIECI > Słuchanie wszystkich oprócz mamy.
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: Anna Górniak 03.08.2015 23:06  
Słuchanie wszystkich oprócz mamy.
Ostatnio mam straszny problem z synem. Mianowicie jest grzeczny, daje się przytulać, słucha wszystkich oprócz mnie! Pani w przedszkolu go wychwala pod niebiosa, cioci daje się lulać, brać na kolana. Ale kiedy ja chcę go przytulić, wziąć na kolana, pobawić się z nim, to od razu ucieka, albo jest wrzask i dopiero ucieczka. Na dodatek poza domem jest grzeczny, czy to przedszkole, czy u którejś cioci w domu ładnie się bawi, ale wystarczy, że przekroczy próg domu i jakby w niego diabeł wstępował. Wszystko na nie. Cokolwiek chcę wyegzekwować - nie. Myjemy rączki - histeria. Jemy zupę - rzucanie się po podłodze. Chcę go przytulić - wyrywa się. Chcę się z nim pobawić - ucieka. O co chodzi? Jestem załamana. Nie wiem czy jestem złą matką, czy własne dziecko mnie nie kocha? Gdzie popełniam błąd? Młody ma 2,5 roku, a mnie już ręce opadają.
wyślij odpowiedź

Autor: truskawka2607 22.01.2017 21:44  
Odp:Słuchanie wszystkich oprócz mamy.
Zaczęłabym od zwiększenia ilości spędzania czasu z dzieckiem. Należy go wydłużyć. Podczas gotowania, sprzątania niech będzie pani pomocnikiem. W tym wieku może już więcej rzeczy robić niż nam dorosłym się wydaje. Za każdą wykonaną rzecz chwali go pani. W ten sposób będzie czuł się doceniony. Bawcie się razem, czytajcie bajki, rysujcie. Możliwe, że ma on większe zapotrzebowanie na pani uwagę niż pani myśli. Brakuje mu tego i dlatego się tak może zachowywać. Równocześnie musi pani wprowadzić zasady. Nie może być tak, że dziecko robi to na co ma ochotę. Gdy nie chce wykonać danej czynności, pani zadaniem jest powtórzenie prośby stanowczym, opanowanym głosem i czekać dopóki tego nie zrobi. Nie może go pani wyręczać. Należy także z nim porozmawiać o jego zachowaniu. Podczas jedzenia pani go karmi, a później sama je? Dziecko jak jest małe uczy się przez naśladownictwo. Dlatego spożywajcie posiłki równocześnie. Celebrujcie posiłki- to tez jest wspólne spędzanie czasu
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

###      #     #####    #####  
  #   #    ##    #     #  #     # 
 #     #  # #          #  #       
 #     #    #     #####   ######  
 #     #    #          #  #     # 
  #   #     #    #     #  #     #