MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

PROBLEMY NASZYCH DZIECI

Forum > PROBLEMY NASZYCH DZIECI > koszmarne myśli mojego dziecka.
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: Justyna Mazur 31.05.2015 23:24  
koszmarne myśli mojego dziecka.
Witam.
Mój 8 letni synek od jakiegoś czasu ma jakieś koszmarne myśli mówił mi ze coś w głowie każe mu zabić mamę albo zepchnąć ja ze schodów czy uderzyc mnie. Jest cara gorzej nie wiem co się z nim dzieje o od czego to się wzięło. Mój synek dużo czasu siedzi w domu nie wychodzi na dwór do dzieci ( mieszkamy za granicą) boi się z nimi bawić ze go uderza albo gdzieś wyprowadza. Co mogę zrobić żeby pomóc mojemu dziecku boje się ze jeszcze naprawdę zrobi komuś krzywdę, dodam jeszcze ze boi się zostać sam w pokoju czy domu. Proszę o pomoc.pozdrawiam.
Justyna
wyślij odpowiedź

Autor: Martyna Biernacka 07.06.2015 15:50  
.
Witam.
Być może w domu stało się coś co małego przestraszyło. Kłótnia rodziców, rodzeństwa jakiś incydent, którego świadkiem był chłopiec. Myślę że dobrym pomysłem byłoby zabrać dziecko na jakiś wyjazd żeby zmienił otoczenie. Wakacje czy nawet weekend i tam z dala od domu w luźnej rozmowie zapytać co go gnębi. Myślę żeby zacząć rozmowę od bardziej ogólnych pytań żeby go nie zrazić do rozmowy a potem jak będzie Pani widziała, że jest chętny do rozmowy zadawać bardziej szczegółowe. Przed taką rozmową polecam zapoznanie się z książką "Rola środowiska w rozwoju małego dziecka - metody badania" E. Hornowska, A. Brzezińska. Natomiast jeśli będzie Pani widzieć ze chłopiec przy rozmowie zamyka się w sobie, lepiej odpuścić pozwolić mu miło spędzić wyjazd a potem zgłosić się do psychologa dziecięcego.
Pozdrawiam.
wyślij odpowiedź

Autor: prywatna 06.01.2016 19:13  
Odp:koszmarne myśli mojego dziecka.
Witam
Myślę iż takie myśli u 8 latka nie są biorą się z kłótni rodziców czy rodzeństwa, myślę iż ma to podłoże głębsze. W pierwszej kolejności proszę porozmawiać z synem o tych głosach które słyszy i które każą mu to robić. Pomocne będą pytania wyjaśniające od kiedy te glosy w głowie się zaczęły.
Pozdrawiam
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

#    #######   #####   ####### 
  ##    #        #     #  #    #  
 # #    #        #            #   
   #    ######   ######      #    
   #          #  #     #    #