MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

PROBLEMY NASZYCH DZIECI

Forum > PROBLEMY NASZYCH DZIECI > płacz i krzyki dziecka 2,5 letniego!
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: Ula 09.05.2015 23:01  
płacz i krzyki dziecka 2,5 letniego!
Witam, mam synka 2,5 letniego,który wymusza płaczem ale to strasznym i krzykiem na prawie wszystko co mu nie pozwolę.Ostatnio byliśmy z mężem u teściowej i synek spał, ale jak się obudził to chciał do domu,i na powiedzenie mu że nie teraz to strasznie się rozpłakał i histeryzował,nie można było go uspokoić i cały czas mówił płacząc że chce do domu,wtedy mąż zamknął się z nim w innym pokoju i tłumaczył żeby się uspokoił i nie płakał, bo nie wyjdą aż sie nie uspokoi. Czy dobrze postąpił, jak w tej sytuacji się zachować? Dodam że nie raz mieliśmy taką sytuację.
wyślij odpowiedź

Autor: Magda G 13.05.2015 16:24  
Odp:płacz i krzyki dziecka 2,5 letniego!
Witaj
Z tego co opisujesz mogę stwierdzić że twój synek wszedł w okres nazywany ,,wiekiem przekory'', czy też zwany wstępnym okresem dojrzewania ten okres charakteryzuję się tym ze dziecko rozumie że jest odrębną jednostką i chciałby decydować w jakiś sposób sam o sobie, a jednocześnie jest to czas sprawdzania rodziców i najbliższego otoczenia na ile może sobie pozwolić i tu jest ważna rola rodziców a mianowicie konsekwencja to co robimy czy mówimy jest bardzo ważne, jeżeli na coś się nie zgadzasz, albo nie akceptujesz to musisz się tego trzymać zawszę! nie można robić tak że raz się nie zgadzasz a następnym razem odpuszczasz bo dziecko to szybko zapamięta i wykorzysta np. krzycząc, płacząc itp. ważne jest także abyś z mężem miała wspólny front. Należy jasno przedstawiać dziecku sytuację aby się nauczyło że w życiu są sytuację że nie uzyska tego czego pragnie , chcę w danej chwili i gdy nauczy się tego w dzieciństwie to później będzie mu łatwiej w życiu. Co do pytania czy mąż dobrze postąpił w takiej sytuacji należy powiedzieć dziecku bez krzyku ale stanowczym głosem że teraz jesteście u babci i nie będziecie jeszcze wracać, i pozostawić nawet jeżeli dziecko będzie krzyczało czy płakało musicie to przeczekać wiem że to nie jest łatwe, ale konsekwencja jest najważniejsza ! pod żadnym pozorem nie pokazujcie dziecku że płacz czy krzyk przynoszą rezultat. Myślę że dobrym dopełnieniem tego co napisałam będzie książka która polecam autora Joachima Rumpfa ;Krzyczeć, bić, niszczyć' 'rozdział 2 pod tytułem Wiek Przekory jest to właśnie rozdział poświecony jak radzić sobie w podobnych sytuacjach do Twojej i wiele innych zagadnień które myśle że pomogą Ci odpowiedzieć na wiele pytań dotyczące zachowań Twojego dziecka. Mam nadzieję że trochę Ci pomogłam i uporasz się ze swoimi problemami za pomocą rady i literatury mam nadzieje także że trochę Cię uspokoiłam że z Twoim dzieckiem nic złego się nie dzieję życzę dużo cierpliwości i Wytrwałości . Trzymam kciuki.
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

#    #######  #######   #####  
  ##    #        #    #   #     # 
 # #    #            #    #     # 
   #    ######      #      #####  
   #          #    #      #     # 
   #    #     #    #      #     #