MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

PROBLEMY NASZYCH DZIECI

Forum > PROBLEMY NASZYCH DZIECI > moja 5-letnia córka nie chce chodzić do przedszkola
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: Mariola Podniesińska 23.04.2015 09:10  
moja 5-letnia córka nie chce chodzić do przedszkola
Proszę o pomoc, ponieważ nie wiem co mamy robić z mężem. Nasza córeczka codziennie przeżywa przedszkole, już wieczorem płacze i się zaczyna że ona nie chce iść do tego "głupiego" przedszkola jak mówi. Nie bawi się w przedszkolu z dziećmi tylko siedzi rysuje dla mnie i dla męża rysunki z sercami, mowi, że cały dzień za nami tęskini. Panie w przedszkolu mówią, że płacze tylko przy rozstaniu a w dzień nie, ale ostatnio widzę, że przychodzi i ma czerwone i podpuchnięte oczy, więc pewnie i w dzień płacze. Przy rozstaniu trzyma mnie za kurtkę i chce się tylko przytulać. nie wiemy jak z nią rozmawiać bo próbowaliśmy i nagród już i kar ale to nic nie pomaga bo mówi, że ona nie może o nas przestać myśleć i cały dzień tęskni. Proszę o pomoc, ponieważ ta sytuacja trwa już ponad dwa lata. Byłam z nią pól roku temu u psychologa ale Pani powiedziała, że z nią wszystko w porządku i wyrośnie z tego ale uważam, że trwa to za długo i córka jak i my się męczymy. Ona jak tylko wstanie to płacze i tak jest do chwili jak się z nią rozstajemy. Prosimy o pomoc.
wyślij odpowiedź

Autor: Dominika Krzak 01.05.2015 17:26  
Odp:moja 5-letnia córka nie chce chodzić do przedszkola
Pani Mariolu,
widzę, że dla pańskiej córki przedszkole to kara, a nie miejsce, gdzie czuje się dobrze. Myślę, że może to wynikać z tego, iż obdarzają ją państwo ogromną miłością i poświęcają za dużo uwagi, której w przedszkolu jest niestety mniej, bo nauczycielki muszą ją rozdzielić na kilkanaście osób. Może to też wynikać z faktu, iż tej uwagi jest jej poświęcane w domu za mało i swoim zachowaniem się o nią dopomina. Zapewne to, że nie bawi się z innymi dziećmi sprawia, że się nudzi, a tym samym rysuje dla państwa serduszka etc. Gdyby miała zajęcie, nie miałaby czasu na myślenie o rodzicach, bo byłaby pochłonięta zabawą, zadaniem. Może warto zasugerować nauczycielce, żeby w delikatny sposób próbowała ją włączać do zajęć, niech jej pokaże, że bez jej obecności zabawa się nie uda, niech czuje się potrzebna. Co do rozstania w szatni i płaczu, to najlepiej nie przeciągać tego momentu. Trzeba pomóc dziecku się rozebrać, dać buziaka i powiedzieć jasno, o której godzinie się po nie będzie, gdyż wtedy dużo pewniej się czuje, i wyjść. Bez zbędnego przeciągania, przytulania, płaczu.Jeśli będzie Pani pokazywać, że dla Pani też to trudne, spotęguje Pani płacz i niechęć do pozostania w przedszkolu przez córkę. Niech postawą Pani pokaże, że jest to naturalny punkt dnia. Trzeba z uśmiechem powiedzieć do zobaczenia po moich i Twoich zajęciach córeczko. Baw się dobrze. Dobrze by było, gdyby porozmawiała Pani z córką dlaczego myśli i tęskni o Państwu cały czas. Może warto czasem w domu pobawić się w przedszkole, pokazać jej co można tam robić i, że to naprawdę świetne miejsce do zabawy.
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

###      #     #####   #       
  #   #    ##    #     #  #    #  
 #     #  # #          #  #    #  
 #     #    #     #####   #    #  
 #     #    #    #        ####### 
  #   #     #    #             #