MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

PROBLEMY NASZYCH DZIECI

Forum > PROBLEMY NASZYCH DZIECI > problem ze snem
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: Dorota Suszczyńska 20.01.2015 10:46  
problem ze snem
Witam serdecznie
Mam problem z moim synkiem 3,5 roku nie chce spać w swoim łóżeczku tylko ze mną i z mężem. Nie wiem czy mam się na to zgodzić. Czy to jest normalne?
wyślij odpowiedź

Autor: Bea 21.01.2015 19:45  
To nie problem
To jest normalne, bo dlaczego ma normalne nie być? Tylko nie wolno dopuścić do faktu, że dziecko zacznie z Wami spać, czyli nie możecie zacząć ulegać różnym szantażom, przeważnie emocjonalnym, jakie będzie stosował Wasz synek :-) Bo będzie :-)
wyślij odpowiedź

Autor: Karolina Jabłkowska 26.01.2015 16:19  
Oczywiście to normalne, lecz należy uważać....
Witam serdecznie, chciałam się pani zapytać czy już taka sytuacja się zdarzyła, że jednak ulegliście i pozwoliliście Państwo z mężem spać synkowi razem z Wami w łóżku? Jeśli tak to czy zdarza się to często? Może coraz częściej? Bo jeśli tak, to może być to niepokojące... Oczywiście wszystko się da w odpowiedni sposób rozwiązać, może zachęcić synk do spania we własnym łóżeczku?? Próbowaliście może jakoś?
wyślij odpowiedź

Autor: Anastazja Cepa 28.01.2015 11:07  
Praktyczne porady
Witam, może warto jednak zachęcić Synka do spania we własnym łóżeczku? Jest kilka sposobów, które warto by było wykorzystać. Na początek proponuje zaprojektować scenografię do spania tzn. przedmioty, które kojarzą się z usypianiem (ciepła kołderka, lampa) oraz coś całkowicie nowego, co do tej pory będzie Mu zawsze towarzyszyło podczas zasypiania i gdy się obudzi np. przytulankę, tetrową pieluszkę czy kocyk. Warto również spróbować wieczornych rytuałów, dzięki temu Synek będzie wiedział co wydarzy się po kolei i łatwiej to zaakceptuje i poczuje się bezpiecznie. Po wieczornych rytuałach,proszę położyć dziecko do łóżeczka bądź swojego łóżka. Musi być Pani przygotowana na gwałtowny sprzeciw Synka...
wyślij odpowiedź

Autor: Karolina Jabłkowska 28.01.2015 14:40  
Oczywiście to normalne, lecz należy uważać....
Nawiązując do pomysłów podanych wyżej, jeśli chodzi o kołderkę zwróciła bym uwagę na jej wygląd... Najlepiej jakby na niej była namalowana ulubiona postać z bajki/filmu Synka. Zachęciło by go to do spania we własnym łóżeczku. Do tego można mu opowiedzieć bajeczkę, że teraz ten bohater z tej bajki będzie całą noc z nim... coś tym stylu. Na pewno podziała. Ja również na pani miejscu pomyślała bym o fajnej piżamce;)
wyślij odpowiedź

Autor: Anastazja Cepa 29.01.2015 14:54  
Odp:Oczywiście to normalne, lecz należy uważać....
Myślę, że to bardzo dobry pomysł aby kołderka czy piżamka dziecka miała ulubioną postać z bajki. Warto również zastanowić się nad jakąś fajną lampką ( może Syn sam sobie wybierze w sklepie), lampka może być wtedy włączona przy zasypianiu. Dziecko będzie czuło się bezpiecznie gdy nie będzie ciemno w pokoiku.
Polecam również książkę Kast-Zahn A., Morgenroth H., "Każde dziecko może nauczyć się spać". Myślę, że warto ją przeczytać, ponieważ znajdują się w niej konkretne historię, które przekonują, że każde dziecko może w przeciągu kilku dni nauczyć się samo zasypiać.
wyślij odpowiedź

Autor: Justyna Malinowska 26.08.2015 12:46  
Przyjazny pokój
TO jest problem wielu dzieci. Mój synek też marudził jak go kładłam, ale zapalałam mu jego ulubiona lampkę czytałam i zasypiał. Warto pomyśleć o przyjaznym otoczeniu...ściany w wzory, lampa np. taka http://elektryczni.com/pl/p/GOOD-NIGHT-III-5840/6572 i dziecko będzie czuło się dobrze we własnym łóżeczku :)
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

#####   #        #######   #####  
 #     #  #    #   #        #     # 
       #  #    #   #        #     # 
  #####   #    #   ######    #####  
 #        #######        #  #     # 
 #             #   #     #  #     #