MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

PROBLEMY NASZYCH DZIECI

Forum > PROBLEMY NASZYCH DZIECI > problem z chodzeniem do przedszkola
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: Barbara Kwapisz 20.12.2014 12:40  
problem z chodzeniem do przedszkola
Witam, jestem mamą 4 letniego chłopca. Mój syn uczęszcza do jednego z warszawskich przedszkoli od 1, 5 roku. Nigdy nie było z mim problemu, jego nauczycielki zawsze go chwalą. Z rówieśnikami również dobrze się dogaduje, jednak od paru miesięcy gdy przychodzi czas wyjścia do przedszkola syn wybucha płaczem i wpada w panikę. Zgłaszałam problem do wychowawczyń jednak one twierdzą, że w przedszkolu nic się nie zmieniło są cały czas te same dzieci oraz Panie przedszkolanki. Myślałam, że może jakieś dziecko dokucza mojemu synowi jednak Panie nic nie zauważyły. Prosze o pomoc może ktoś miał podobny problem? Ja nie wiem co powinnam zrobić to moje pierwsze dziecko. Pomocy!!!! Basia
wyślij odpowiedź

Autor: karolina 01.01.2015 15:06  
Odp:problem z chodzeniem do przedszkola
Witam,
być może w innej grupie, z którą ma kontakt Pani syn jest jakieś dziecko, które mu dokucza i dlatego syn nie chce chodzić do przedszkola, albo problem tkwi w niepowodzeniach dziecka. Może coś na zajęciach nie wychodzi synowi i dlatego jest zniechęcony pójściem do niego. Proszę zapytać nauczycielki czy aby na pewno nie zauważyła takich objawów.
wyślij odpowiedź

Autor: Basia 02.01.2015 16:33  
Odp:Odp:problem z chodzeniem do przedszkola
Pani Karolino już rozmawialam z Paniami z przedszkola, jednak one twietdzą, że nic nie zauważyły żadnych niepokojących objawów . Porozmawiam jesczs o niepowodzeniach chodź Panie zawsze chwalą moje dziecko, więc nie wiem czy to coś da. Może ma Pani jakieś rady jak mogę pomóc mojemu dziecku? Proszę o pomoc.
wyślij odpowiedź

Autor: karolina 03.01.2015 09:37  
Odp:Odp:Odp:problem z chodzeniem do przedszkola
W takim razie może niech syn przynosi do przedszkola swoją ulubioną zabawkę, którą bawi się najchętniej w domu. Być może to sprawi, że Pani syn w prezdszkolu będzie czuł się lepiej i chętniej będzie do niego uczęszczał.
wyślij odpowiedź

Autor: mama 03.01.2015 19:33  
Odp:Odp:Odp:Odp:problem z chodzeniem do przedszkola
Witam, jestem mama corki, ktora rowniez uczescza do przedszkola. Z moją córką był ten sam problem niestety nie pomogło przynoszenie zabawek chodź można spróbować. U nas problem ustąpił sam. Także życzę znalezienia odpowiedniego rozwiązania może tak jak u nas problem sam ustąpi. Pozdrawiam!
wyślij odpowiedź

Autor: karolina 03.01.2015 21:12  
Odp:Odp:Odp:Odp:Odp:problem z chodzeniem do przedszkola
być może problemem jest strach dziecka. Wynika on z koncepcji przywiązania do swoich bliskich. Gdy rodzić zostawia dziecko w przedszkolu maluch może czuć się opuszczony i pozbawiony bezpieczeństwa oraz psychicznego komfortu. Dlatego zachęcam do spóbowania aby dziecko zabierało ze sobą ulubioną zabawkę. Być może u Pani córki to się nie sprawdziło ponieważ mógł być jakiś inny powód nie zadowolenia z chodzenia do przedszkla.Innym elementem mogą być lęki dziecięce np. przed pójściem do przedszkola.Każde dziecko jest inne więc nie dla wszytskich ta sama metoda będzie skuteczna.
wyślij odpowiedź

Autor: basia 16.01.2015 20:38  
Odp:Odp:Odp:Odp:Odp:Odp:problem z chodzeniem do przedszkola
już sama nie wiem co mam robić... może ktoś jeszce ma jakieś pomysły bo jak na razie cały czas jest to samo. Już nie wiem czy może powinnam udać się do psychologa z synkiem czy może zmienić przedszkole.
wyślij odpowiedź

Autor: marek 16.01.2015 21:43  
Odp:Odp:Odp:Odp:Odp:Odp:Odp:problem z chodzeniem do przedszkola
Witam,
może to w przedszkolu dzieje się coś złego o czym nie jest Pani informowana i stąd ten strach u dziecka przed przedszkolem. W dzisiejszych czasach trudno o dobre przedszkole. Proszę najlepiej porozmawiać z dyrektorką albo z innymi rodzicami może u innych dzieci też coś takiego się dzieje. Jesli tak to winne jest to co się dzieje w przedszkolu a jak wiemy to teraz dużo jest takich spraw co to nauczycielki są winne. Pozdrawiam
wyślij odpowiedź

Autor: agwa 17.01.2015 12:34  
Odp:Odp:Odp:Odp:Odp:Odp:Odp:Odp:problem z chodzeniem do przedszkola
Do Pana Marka.
Nie przesadzajmy nie we wszystkich przedszkolach dzieje sie zle. Niekiedy to rodzice są winni sobie. A co do problemu z chodzeniem doprzedszkola prosze porozmawiac z dyrektorem albo udac sie z dzieckiem do pschologa może problem leży w domu.
wyślij odpowiedź

Autor: basia 24.01.2015 20:13  
Odp:Odp:Odp:Odp:Odp:Odp:Odp:Odp:Odp:problem z chodzeniem do przedszkola
Nie sądzę, że problem mojego dziecka wiąże się z domem. Wychowuję syna w pełnej kochającej się rodzinie więc wykluczam taką możliwośc. Mogę wspomnieć, ostatnio jest lepiej z chodzeniem do przedszkola jednak jeszcze zdarzają się dni kiedy wybucha płączem. Może to tylko przejściowe i samo minie.
wyślij odpowiedź

Autor: karolina 26.01.2015 21:51  
Odp:Odp:Odp:Odp:Odp:Odp:Odp:Odp:Odp:Odp:problem z chodzeniem do przedszkola
Może warto zasięgnąć pomocy w książkach o podobnej tematyce. Polecam książkę "Rozwój psychiczny dziecka od 0do 10lat. Poradnik dla rodziców psychologów i lekarzy". Napisaną przez Frances L. I LG, Louise Bates Ames, Sidney M. Baker. Bądź książkę: Monika Biała "Przedszkolaki. Co każdy rodzic i nauczyciel wiedzieć powinien.
wyślij odpowiedź

Autor: marek 27.01.2015 06:46  
Odp:Odp:Odp:Odp:Odp:Odp:Odp:Odp:Odp:Odp:Odp:problem z chodzeniem do przedszkola
Czy jesy Pani psychologiem albo nauczycielem, że poleca Pani te książki? Czy sama je Pani przeczytała? Nie wiem czy ja jako ojciec zastosowalbym się do porad z książek. To trochę śmieszne.
wyślij odpowiedź

Autor: karolina 30.01.2015 09:05  
Odp:Odp:Odp:Odp:Odp:Odp:Odp:Odp:Odp:Odp:Odp:Odp:problem z chodzeniem do przedszkola
Panie Marku nie jestem psychologiem ale na pewno mogę zapewnić, że książki o jakich wdpomnialam zostały przez moją osobę przeczytane i na pewno nie zaszkodzi wiedza zdobyta z książek.
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

###     #####   #######  ####### 
  #   #   #     #  #        #    #  
 #     #        #  #            #   
 #     #   #####   ######      #    
 #     #        #        #    #     
  #   #   #     #  #     #    #