MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

PROBLEMY NASZYCH DZIECI

Forum > PROBLEMY NASZYCH DZIECI > 3.5 latek nie bawi sie z dziecmi w przedszkolu
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: Viola 19.09.2014 04:02  
3.5 latek nie bawi sie z dziecmi w przedszkolu
Moj synek od 6 miesiecy jest w nowym przedszkolu. Nauczyciele zwracaja mi uwage na to ze nie bawi sie i nie ma kontaktu z grupa. Dzieci siedza w kolku a on chodzi w kolo i bawi sie innymi zadawkami nie potrafi wysiedziec paru minut. Poza tym bije popych a i ciaga za wlosy a ostatnio sie nie slucha. W domu jest podobnie nigdy nie bawil sie z dziecmi racaej sam obok.Jezeli mu zwracam uwage i mowie ze nie wolno czegos robic popycha mnie i sie denerwuje.Poza tym nie muwi dobrze . Jest bardzo madrym chlopcem zna wszystkie literki i potrafi liczyc do 100 tylko to zachowanie mnie niepokoi. Nauczycielka zasugerowala ze mam isc do psychologa.
wyślij odpowiedź

Autor: Iza 19.09.2014 18:45  
Odp:3.5 latek nie bawi sie z dziecmi w przedszkolu
Uważam, że powinniście zgłosić się z nim do psychologa. Mnie zaniepokoiło więcej w Twoim opisie Synka. Rzadko spotyka się 3-latka liczącego do 100 i znającego wszystkie litery.
wyślij odpowiedź

Autor: Viola 20.09.2014 05:26  
Odp:Odp:3.5 latek nie bawi sie z dziecmi w przedszkolu
Czesc Iza nie jestem pewna czy psycholog zobaczy to wszystko co powinien. Artur bardzo lubi jak poswieca sie mu czas , chyba jak kazde dziecko, ale nie bedzie widzial jak moj synek zachowuje sie w grupie z dziecmi. A co do literek to poprostu dziadkowie go nauczyli. A moze powinnam zaprosic jakiegos specjaliste do przedszkola zeby go poobserwowal .? Zapomnialam dodac ze synek mial przez rok od 2 do 3 lat terapie mowy i terapie ogolnorozwojowa. Ale caly czas wraz z wiekiem widze postepy rozwoju. Rozumie co do niego mowie ale nie potrafi dobrze sam odpowiedziec pelnym zdaniem. Napiszczie co myslicie dziekuje za rady.
wyślij odpowiedź

Autor: Iza 21.09.2014 15:44  
Odp:Odp:Odp:3.5 latek nie bawi sie z dziecmi w przedszkolu
Cześć. A w przedszkolu nie ma psychologa, który wchodzi poobserwować dzieci w grupie w sali, na placu zabaw, porozmawia z wychowawcą?
Możesz poprosić z przedszkola o opinię o funkcjonowaniu dziecka w placówce i z nią zgłosić się do dobrego psychologa. Myślę, że psycholog coś zaproponuje. Od rozmowy ze specjalistą powinnaś zacząć. Na podstawie takiej informacji z przedszkola, rozmowy z Tobą i z Twoim Synem często psycholog jest w stanie wiele pomóc.
Dziecko 3-letnie ma prawo bawić się obok dzieci i jest to normalne ale podejrzewam, że nauczycielka obserwuje jednak w zachowaniu Twojego Synka coś niepokojącego. Zawsze warto to sprawdzić.
Jeżeli chodzi o wybuchy złości to powodów może być naprawdę całe mnóstwo np.: trudności komunikacyjne, błędy wychowawcze (kto ich nie popełnia?!), mały kontakt z dziećmi, zaburzenia integracji sensorycznej i wiele innych.
Na forum tak naprawdę nikt Ci nie pomoże, bo nie jest w stanie. Idź z dzieckiem do specjalisty tylko weź tę opinię. Napisz potem czego się dowiedziałaś. Pozdrawiam serdecznie i trzymam za Was kciuki.
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

###     #####   #######   #####  
  #   #   #     #  #    #   #     # 
 #     #        #      #    #     # 
 #     #   #####      #      #####  
 #     #  #          #      #     # 
  #   #   #          #      #     #