MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

PROBLEMY NASZYCH DZIECI

Forum > PROBLEMY NASZYCH DZIECI > Bicie dzieci
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: laura 17.09.2014 08:33  
Bicie dzieci
Witam jestem mamą 3,5 latki. Od września mała poszła do publicznego przedszkola (wcześniej chodziła prywatnie, mała grupa) od początku ma problemy z przystosowaniem się. Nie płacze lubi chodzic do przedszkola, ale.. Nie słucha opieknek, na stołówce nie umie usiedzieć przy stoliku kręci się wstaje, w czasie drzemki budzi inne dzieci, staję na krzesłach. Ostatnio pani w przedszkolu mówi że zdaża jej się dusić dzieci. Nie bardzo wiem jak to wygląda. Albo je popycha. Nie wiem z bardzo co się dzieje wczesniej (w prywatnym przedszkolu) nie miałam takich sygnałów od pań. Moze dlatego że grupa była mała i mogły się zając wszystkimi. dodam że małą wychowuję sama, ojciec odwiedza ją raz na dwa tygodnie na chwilę. Prosiłaby o odpowiedź
wyślij odpowiedź

Autor: Lo 17.09.2014 19:37  
Bicie dzieci
Droga pani opiekunki sa w złobkach a w przedszkolu sa nauczycielki z tytułem magistra.
wyślij odpowiedź

Autor: Bea 17.09.2014 20:37  
Odp:Bicie dzieci
Chryste Panie!!! Normalnie niedobrze mi się robi na takie uwagi, że w przedszkolu są NAUCZYCIELKI A NIE OPIEKUNKI!!! Owszem, jesteśmy nauczycielkami, ale zaznaczanie tego na każdym kroku jest idiotyczne. Świadczy albo o kompleksach, albo o przerośniętym ego. Lo, daj sobie dziewczyno na wstrzymanie z takimi uwagami, są żałosne. Mam i wykształcenie i pozycję w naszym zawodzie, a jednak nie dostaję piany na ustach na hasło "opiekunka" albo "przedszkolanka".
Problem Laury dotyczy zgoła czego innego. Dziecko po prostu usiłuje się przystosować, a co nim kieruje, to tylko ono wie :-) Uważam, że trzeba poczekać, obserwować, być w kontakcie z wychowawczynią i rozmawiać z dzieckiem :-) Ono wszystko powie, o ile podejście będzie odpowiednie :-)
wyślij odpowiedź

Autor: Roza 09.06.2015 22:42  
Odp:Bicie dzieci
Droga Lauro, jak teraz wygląda Wasza stuacja? Czytając Twój wpis, doszłam do wniosku, że być może Twoja córka przez takie zachowanie po prostu chce zwrócić na siebie uwagę. Wspomniałaś o ojcu, który pojawia się niestety rzadko. Może spróbuj częściej chwalić swoje dziecko, mów, że np. "podobało mi się jak dziś bawiłaś się z Zosią, kiedy po ciebie przyszłam" czy "świetnie, że nie zapomniałaś wziąć ze sobą kolorowanki do przedszkola" itp. banał, ale pożądane zachowanie buduje się małymi kroczkami. Oczywiście zwracaj jej uwagę, gdy kogoś bez powodu popchnie itp., niech wie, że to jest złe, przy okazji znowu pochwal za np. ładne przywitanie się z kolegą. Mała sprawa a może zdziałać cuda. :) Powodzenia!
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

#####   #         #####    #####  
 #     #  #    #   #     #  #     # 
       #  #    #   #     #  #     # 
  #####   #    #    #####    ###### 
       #  #######  #     #        # 
 #     #       #   #     #  #     #