MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

PROBLEMY NASZYCH DZIECI

Forum > PROBLEMY NASZYCH DZIECI > prawie 4 letnia córczka jest dla mnie bardzo nie mila
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: joanna w 14.07.2014 19:14  
prawie 4 letnia córczka jest dla mnie bardzo nie mila
Witam!
Moja córeczka od roku chodzi do przedszkola spędza tam od 6-8 godzin. Od zawsze miała silny i uparty charakter - niestety w ostatnim czasie coraz trudniej mi z nią spędzac czas. w zasadzie przez 90 % czasu jest dla mnie bardzo nie miła, roszczeniowa - nigdy nie prosi - mimo wielokrotnego przypominaniu jej o "magicznym slowie". w ciągu dnia wielokrotnie szuka pretekstu do awantury, ciagle testuje moje granice wytrzymałości. wykorzysta każdy pretekst by nawet najprostszą czynność zamienić w koszmar - podczas obiadu nie podoba jej sie kształt ziemniaków, widelec, to ze na jedzeniu jest sos a nie obok, w końcu chce usiąść przy stole na moim miejscu - gdy sie nie zgadzam jest oczywiście ogromny, przewlekły płacz i wściekłość. rano potrafi byc opryskliwa juz po przebudzeniu a powodem jest, ze nie podoba jej sie w jaki sposob powiedzialam jej która godzina ("powiedz to ciszej mamusiu, nie tak szeptem! żle to powiedziałaś!" "masz mi powiedziec która godzina!!" nie nie tak!!"), podczas zabawy, krytykuje każdy mój ruch, mowi ze wszystko robie zle, niszczy np moje budowle z klocków. nie potrafie z nia znalezc nici porozumienia - mam wrazenie, ze ona mnie po prostu nie lubi. jestem bardzo zmeczona tą sytuacją i czuje bezsilnosc. gdy jeste doprowadzona do ostatecznosci, zaczynam na nią krzyczec i wtedy moja córka zamienia sie w ofiare a ja czuje sie okropnie, ze dałam sie wyprowadzc z równowagi. Wychowuje córkę, sama - tzn w weekendy jest ona u swojego taty, z którym rostalismy sie gdy mała miała 1,5 roku. pozostajemy w pokojowych relacjach, jej tata poswieca jej bardzo duzo czasu i uwagi - spędzając z nią każdą wolną chwile, urlopy itp. Córka jest z nim bardzo związana. Z tego co wiem to podczas spotkam z tatą ma podobne zachowania ,ale na pewno n mniejszą skale. Proszę o jakąś rade bo jestem umęczona i mam wrażenie ,że wychowanie i spędzanie czasu z własnym dzieckiem nie powinno byc az tak katorżnicze :(
wyślij odpowiedź

Ten wątek nie ma jeszcze opinii.

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

#         #####   #######   #####  
 #    #   #     #  #    #   #     # 
 #    #   #            #    #     # 
 #    #   ######      #      #####  
 #######  #     #    #      #     #