MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

PROBLEMY NASZYCH DZIECI

Forum > PROBLEMY NASZYCH DZIECI > Przedszkole
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: Karolina 28.01.2014 10:18  
Przedszkole
Witam! OD stycznia tego roku moje dziecko Wojtuś (3 latka) poszedł do przedszkola, przez pierwsze dwa dni zostawał bez problemu , kolejne dni niestety kończyły się płaczem przy rozstaniu i tak jest do tej pory. W domu nie ma najmniejszego problemu z szykowaniem sie do szkoły chętnie się ubiera i wychodzi , podczas drogi jaką przebywamy do przedszkola zachowanie mojego dziecka jest normalne ale problem pojawia się gdy Wojtuś musi się ze mną rozstać i wejść do sali, wtedy wtuli się do mnie i na siłę muszę go od siebie odrywać. Być może jakiś wpływ na to ma sytuacja która pewnego dnia wydarzyła się w przedszkolu , otóż moje dziecko wróciło z przedszkola podrapane na twarzy oraz pogryzione, nie rozumiem tylko tego dlaczego on w domu pełna parą szykuje się do przedszkola a później nie może się ode mnie odkleić. Dodam również ze oboje z mężem pracujemy i od 8 miesięcy mały zostawał z ciocią wujkiem lub opiekunką , także nie mam pojęcia jak zaradzić rozstaniom ;(
wyślij odpowiedź

Autor: Kasia G. 07.04.2014 17:41  
rozstania są najtrudniejsze
Ubierając się do przedszkola i wychodząc dziecko nie wie co go może spotkać np. w przedszkolu. Przypomnienie sytuacji, która jest dość nieciekawa dla dziecka pojawia się, gdy znajdzie się w miejscu, w którym do tego doszło. Dlatego też podczas rozstania z Panią już płacze.
Bardzo duży związek może mieć z tym sprawa tego podrapania dziecka, pogryzienia. Powinna Pani zainterweniować. Dziecko w przedszkolu powinno czuć się bezpieczne, prawdopodobnie Wojtuś nie czuje się tam dobrze.
Moim zdaniem powinna mu Pani dużo tłumaczyć, że w razie nieprzyjemnych sytuacji jest Pani zawsze z nim, a w przedszkolu jest większość dzieci i trzeba do niego chodzić ze względu na to, że rodzice pracują :)
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

#     #####   #######   #####  
  ##    #     #  #        #     # 
 # #          #  #        #     # 
   #     #####   ######    #####  
   #    #              #  #     # 
   #    #        #     #  #     #