MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

PROBLEMY NASZYCH DZIECI

Forum > PROBLEMY NASZYCH DZIECI > Chodzik, TAK czy NIE?
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: Ilona 02.01.2008 14:45  
Chodzik, TAK czy NIE?
Mój synek 7miesięczny dostał w prezencie chodzik a własciwie jeźdxik, to bardzo fajna zabawka, kolorowa, grajaca i pozwala mu się przemieszczać, dla mnie to ulga, gdyż synek chętnie w nim przebywaa ja mam chwilę dla siebie , ale czy to napewno zdrowe?
wyślij odpowiedź

Autor: magda przedszkolanka 02.01.2008 20:32  
Odp:Chodzik, TAK czy NIE?
NIE
to nawet nie wymaga żadnego komentowania....
wyślij odpowiedź

Autor: Anna 03.01.2008 22:25  
Odp:Chodzik, TAK czy NIE?
To z pewnością wyręka dla mamy, ale nie pomaga w nauce chodzenia i rozwoju sprawności ogólnej dziecka, a poza tym dziecko jest przymuszone do długiego pobytu w pozycji dla niego nienaturalnej. Zatem NIE!
wyślij odpowiedź

Autor: Dorota 04.01.2008 21:14  
Chodzik NIE
Dla Mamy to może wielka pomoc ale dziecko najlepiej rozwija się gdy od początku probuje własnych sił, chodzik szkodzi na kręgosłup i rozwój mięśni.Ja mam dwóch synków i żaden nie chodził w chodziku, szybko zaczęli chodzić i radzą sobie z tym świetnie.
wyślij odpowiedź

Autor: nana 30.12.2008 10:52  
morze sie naraże;}
witam.mój synek gdy miał około 6 miesiecy dostał w prezencie chodzik,na początku stał w kącie nie używany gdyż miałam podobne zdanie co wiekszośc mam,zmieniłam poglad na ten temat w chwili w której mój synek terroryzował wszystkich by trzymali go na rekach,jestem w domu z maluszkiem ale wiadomo ze zawsze jst coś do zrobienia i tylko jedna para rąk:},wkładałam synka do chodzika na kilka minut by na przykład odkurzyć i takie tam zwykłe krótkie czynności.dominik szybko załapał o co chodzi i ile chodzik mu daje swobody.stał sie bardziej samodzielny.używałam chodzika miesiąc może dwa.domiś sam pokazywał czy chce być w chodziku czy nie.teraz mały stawia pewne kroki,szybko zaczoł podtrzymywać sie przedmiotów i stawać,teraz ma 12 miesięcy i chodzik stał sie jego najlepszym przyjacielem mały stoi za chodzikiem i pcha go przed sobą stawiając przy tym pewne kroki.chodzikom mówie tak ale z rozsądkiem i umiarkowaniem,pozdrawiam wszystkie mamy
wyślij odpowiedź

Autor: ALICJA 30.12.2008 11:03  
Nie
Ja miałam podobną sytuację.Też dostałam nowy chodzik dla dziecka,tylko że go odrazu zwróciłam osobie która go podarowała.Otóż moje dziecko miało lewostronne zwichnięcie stawu biodrowego,zostało wyleczone i lekarz ortopeda zakazał używania chodzika.Zresztą nigdy nie miałam w planach jego kupowania.Lekarz powiedział,że gdyby mógł toby zakazał sprzedaży tego ustrojstwa.Ruchy które wykonuje w nim dziecko są nienaturalne i tylko szkodzą.Ale fakt,mamusia może w tym czasie odpocząć.
wyślij odpowiedź

Autor: ana 30.12.2008 13:14  
zdrowy rozsądek
przy pierwszym dziecku byłam całkowicie, kategorycznie przeciwna, nawet zapowiedziałam rodzinie, że nie życzę sobie chodzika, ale już przy drugim,tak jak Nana, zmieniłam zdanie. jedna para rąk, dwoje dzieci, z czego maluch z napięciem mięśniowym, rozpoznanym opóźnieniem rozwoju motorycznego - problemy z siadaniem, brak odruchu raczkowania, nie mówiąc o jakimkolwiek przemieszczaniu się, łapaniu i manipulacji zabawkami i wieloma innymi problemami zdrowotnymi, wiecznie płaczący. w akcie desperacji pożyczyłam chodzik i okazał się zbawieniem, radość i malucha i starszej pociechy. mały miał 9 -10 m-cy jak zaczął jeździć w chodziku - POWTARZAM!!! W GRANICACH ZDROWEGO ROZSąDKU!!! wzmocnił nogi, zaczął łapać w ręce zabawki i bawić się nimi, po dwóch miesiącach na kontroli w por. rehabilitacyjnej lekarz był zszokowany (oczywiście nie przyznałam się do korzystania z chodzika), nadrobił wiele zaległości,w wieku 14 m-cy zaczął chodzić i okazało się, że dogonił w rozwoju rówieśników, teraz ma 1,5 roku i jest zdrowym, radosnym dzieciakiem.
uważam, że to chodzik go zmobilizował, wzmocnił i był motywatorem do podejmowania działań.
wyślij odpowiedź

Autor: ana 30.12.2008 13:19  
dokończenie
starsza - nie korzystała z chodzika i miała płaskostopie i nadal ma koślawość kolan, musi chodzić w butach ortopedycznych
maluch - jest też pod stałą kontrolą ortopedyczną, ale nie ma żadnych problemów, mimo korzystania z chodzika
wyślij odpowiedź

Autor: mama Aga 30.12.2008 14:40  
Odp:dokończenie
także zauwazyłam że dzieci które ucza sie chodzić bez chodzika mają jakieś problemy z nóżkami albo kręgosłupem - przynajmniej jest tak wśród moich znajomych. Mój syn korzystał z chodzika nie z uwagi na moją wygodę tylko - po prostu chciałam aby w tej chwili miał szeroko rozstawione nogi co prowadzi do prawidłowego kształtowania sie bioderek. Zaczął chodzić równo w roczek i chodzik poszedł w siną dal. Mojej koleżanki córeczka próbuje sama, zresztą nadal, a ortopeda kategorycznie zabronił jej samego wstawania i chodzenia gdyż mała ma nawyrezony kręgosłup. Nie mam pojęcia dlaczego ale koleżanka ma serdecznie dośc pilnowania małe która gdzie popadnie wstaje jak oszalała na nóżki. Kilkoro dzieci które znam a matki nie dawały chodzików mają jakieś skrzywienia nóżek lub problemy z biodrami. Niewiem, nie chcę byc mądra bo wiem że chodzik to ponoć potworna rzecz ale .......co w dzisiejszych czasach nie jest złe? Ponoc nawet nie powinno sie hustać dzieci bo wpływa to źle na motorykę błednika......
wyślij odpowiedź

Autor: monika 23.04.2009 10:39  
tak
skoro ktos to wymyslil i napewno bylo badane jak niemowlaki w tym chodzily ja tez nieznam zadnego przypadku ze cos sie zlego stalo z kregoslupem dzieci kore znam a wszystkie korzystaly z chodzika moj syn ma 6 m-cy i niewiem czy go kupie wkoncu chodziki musza miec jakis atest i pozwolenie do sprzedazy samo z nikad sie niewzielo prawda
wyślij odpowiedź

Autor: Elżbieta 23.04.2009 13:57  
Nie
Zdecydowanie nie ale wybierz sama. Cokolwiek jednak nie wybierzesz pamiętaj, że nie wolno nakłaniać malca do chodzenia jeśli sam nie próbował jeszcze stanąc na nóżkach, bo wówczas deformujesz mu stopy, kręgosłup i staw biodrowy. Ortopedzi i terapeuci też sygerują aby dziecko uczyło się chodzić gdy do tego dojrzeje i samo będzie próbowało wstać na nóżki, najlepiej bez chodzika podtrzymywane pod paszkami. Pozdrawiam
wyślij odpowiedź

Autor: Podwojny Tato 21.02.2011 16:41  
Czyli wypowiadaja sie te mamy, ktore: albo uzywaly dla malenstw
chodzika i nic zlego im tym samym nie uczynily, albo mamy, ktore chodzika nie uzywaly, tylko dlatego ze gdzies tam cos tam slyszaly ale doswiadczenia zadnego nie maja? No to ja dziekuje, jednak sie na chodzik dla coreczki zdecyduje.Pozdrawiam :)
wyślij odpowiedź

Autor: Monika 22.02.2011 13:11  
do podwójnego tato
to ja powiem Panu tak - mam od zawsze problemy z kręgosłupem - jestem szczupła, nie mam żadnej nadwagi a biust niedużych rozmiarów. Wad wrodzonych żadnych nie mam. Ostatnio lekarz kazał mi zrobic wywiad jak szybko zaczęłam raczkować. Co sie okazało? że dość szybko zostałam włożona w chodzik! W życiu nie zrobie tego samego mojemu dziecku. Mój syn zaczłą sam chodzic w wieku 13 miesięcy, od 8 m-ca raczkował. Nie rozumiem czemu wam tak wszystkim zależy żeby dziecko jak najszybciej chodziło? jest za to jakas nagroda??? Co wy rodzice z ego macie?? chyba satysfakcje ze ma sie dziecko które wieku 8-9 m-cy chodzi. Chyba sami nie mozecie sie juz doczekac kiedy wasza pociecha bedzie juz w pozycji pionowej i zmuszacie jej niegotowy do tego kręgosłup do wysiłku na jaki nie jest gotowa.

Przekonywac nikogo nie zamierzam kazdy robi jak uwaza, szkoda tylko ze za wasze decyzje zapłacą zdrowiem Wasze dzieci!
wyślij odpowiedź

Autor: aldona_093 28.02.2013 11:30  
nie wiem
W sumie chodzik to nie jest jakiś nowy wynalazek i stosuje się go od dawna. Wiele dzieci wychowało się poprzez zabawę czy naukę chodzenia właśnie w chodziku i do dziś się je produkuje, popatrz tutaj: http://www.dzidziak.com.pl/chodziki-dla-dzieci.html
wyślij odpowiedź

Autor: bombelek_ak 13.09.2013 13:34  
w granicach rozsądku
Z chodzika można korzystać, ale oczywiście wszystko w granicach zdrowego rozsądku. Dzisiaj na rynku dostępnych jest wiele modeli chodzików, jeśli dziecko jest juz na tyle silne i samo stoi to można mu podsunąć jeździki czy odpychańce. Ciekawą ofertę prezentuje Akpol Baby. Polecam wszystkim niezdecydowanym.
wyślij odpowiedź

Autor: marta123 24.09.2014 22:46  
wizyta u specjalisty
Tak jak mówi przedmówca chodzik ok, ale tylko rozsądnie, żeby nie przyzwyczajać dziecka. Dobrze jest skonsultować temat z kimś kto ma wiedzę odpowiednią.Mój syn jest pod stałą opieką rehabilitantki Pauliny Budzińskiej. Lubi ją i chętnie ćwiczy. Też miał problemy z chodzeniem, a teraz się już normuje jakoś.
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

###    #        #######   #####  
  #   #   #    #   #    #   #     # 
 #     #  #    #       #    #     # 
 #     #  #    #      #      ###### 
 #     #  #######    #            # 
  #   #        #     #      #     #