MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

PROBLEMY NASZYCH DZIECI

Forum > PROBLEMY NASZYCH DZIECI > moj 2,7 latka nie chce chodzic do przedszkola. Budzi się w nocy z krzykiem.
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: Ala 01.10.2013 11:32  
moj 2,7 latka nie chce chodzic do przedszkola. Budzi się w nocy z krzykiem.
O wrześnie puściłam swoją dziewczynkę do przedszkola był lamet ale w przedszkolu się uspokajała i bawiła z dziećmi przez pierwsze 2 tygodnie zostawał a do spania potem odbierałam ją po spaniu teraz musiałam wrócić do pracy i zostaje do końca. Od jakiegoś tygodnia mam problem moje dziecko nie chce się myć nie pozwala ścielić łóżka i przebierać się w piżamkę zasypia mi na rękach i co najgorsze budzi się w nocy i zaczyna histeryzować nawet nie pozwala się dotknąć karze włączać wszystkie światła telewizor. Nie wiem co robić. Panie w przedszkolu mówią ze się czegoś boi bo nie odpuszcza ich na krok nie chce bawić się z dziećmi. Jak pytam czy coś się wydarzyło to Panie twierdzą że nie. Powiedzcie co robić jak przełamać ten strach.
wyślij odpowiedź

Autor: Andrzej 01.10.2013 17:24  
odp. moj 2,7 latka nie chce chodzic do przedszkola. Budzi się w nocy z krzykiem.
Jak mozna tak małe dziecko oddawac do przedszkola? Jak pani nie wstyd?Problem nie tkwi w przedszkolu tylko w złej matce.
wyślij odpowiedź

Autor: ala 04.10.2013 12:48  
odp
przepraszam bardzo ze nie stać mnie na nianie i nie stać mnie na siedzenie w domu z dzieckiem do 5 roku życia. Mniejsze dzieci chodzą do przedszkola. Ja prosiłam o rade a nie ocenianie mnie. Prosze poczytać inne wątki ilo letnie dzieci są w przedszkolach.
wyślij odpowiedź

Autor: Jolanta mama 4- letnich bliźniaków 04.10.2013 13:41  
odp
Dziecko powinno uczeszczac do przedszkola po ukończeniu 3 lat. Jesli jest dojrzałe i samodzielne to moze od 2,5 roku. Pani dziecko nie nadaje sie do przedszkola i nic tu nauczycielki nie zawiniły. Te podejrzenia, ze cos sie wydarzyło sa ohydne. Co panie ja biją? Co za ludzie.
wyślij odpowiedź

Autor: Marzena 05.10.2013 22:05  
odp.
Moja siostrzenica nie chciała chodzić spać bo jak ją obudzą to pójdzie do przedszkola. I żeby nie zasnąć trzymała paluszkami oczy żeby ich nie zamknąć.
Myślę że pani dziecko też sobie wymyśliło że jak nie będzie się kłaść spać to do przedszkola tak szybko nie pójdzie.
Myślę że przed pójściem do przedszkola trzeba im dać czas na pobycie trochę w domku. Zbudzić ich wcześniej nie przed samym wyjściem jak tylko oczy otworzą bo w pośpiechu trzeba się zebrać. Pozwolić na powolne zbieranie się.Pobawić się z nimi przed wyjściem, nawet parę minut, będą miały komfort bycia z mamą rano.
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

#####    #####   #######   #####  
 #     #  #     #  #    #   #     # 
       #  #            #    #     # 
  #####   ######      #      #####  
 #        #     #    #      #     # 
 #        #     #    #      #     #