MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

PROBLEMY NASZYCH DZIECI

Forum > PROBLEMY NASZYCH DZIECI > Wrażliwość u 4-latki
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: Kinga S. 27.09.2013 15:04  
Wrażliwość u 4-latki
Witam,
Jestem mamą Oliwki, która drugi rok chodzi do przedszkola. Ostatnio powiedziała, że nie chce chodzić na plac zabaw w przedszkolu. Opowiedziała mi ze dzieci nie słyszą jak Pani ich woła, żeby wrócili do sali. Dopytałam się Pani przedszkolanki i ona powiedziała ze Oliwka się boi o inne dzieci że je zostawią na dworze. Tak jakby miała poczucie odpowiedzialności za innych. Przyznała się, że używają słów "jak nie pójdziecie to was tu zostawimy". Co uważam za karygodne. Kiedyś skakała z kolegą Adasiem po łóżku i Adaś spadł co bardzo wystraszyło Oliwie. Wywołało to u niej płacz. Dodam, że Adaś wogle się tym nie przejęła. Kiedy ją chwalimy że np.super tańczy to często kończy się to płaczem bo twierdzi że nie ładnie tańczy. Myśle, że dużo od siebie wymaga a ma zaledwie 4 latka. Jest bardzo grzeczną dziewczynką a czesem nawet zbyt uleglą. Nie lubi tłumów. Mam wrażenie ze przy niektórych dzieciak czuje się stłamszona ich temperamentem. Ja jestem wrażliwcem i wydaje mi sie, że ona też jest tylko że mnie nie chwalono w domu a ją na okrągło chwalimy. Proszę o pomoc jak dodać jej pewności siebie i jak rozmawiać zeby nie brała na swoje barki odpowiedzialności, które należą do dorosłych.
wyślij odpowiedź

Autor: mama 27.09.2013 21:19  
Wrażliwość u 4-latki
A pani to nie ma nic do roboty ? Czy wyszukiwanie problemów to pani główne zajecie? Dziecko jak dziecko , nie pepek swiata.Po co stwarzac problemy, których nie ma. Czy wszyscy musza skakac przy pani córce? Nauczycielka ma jeszcze tyle innych dzieci pod opieka nie tylko "Oliweczkę"
wyślij odpowiedź

Autor: Kinga S 28.09.2013 08:29  
Odp:Wrażliwość u 4-latki
Nie chodziło mi o to żeby nauczycielka skupiała sie tylko n mojej córce. Wogle tego nie oczekuje. Doceniam prace przedszkolanek bo to ciężka praca. Ale uważam, że każdy nawet najmniejszy problem dziecka należy rozwiązywać na bieżąco. Mówienie do dzieck że je się zostawi to tak jak powiedzenie "jak tego nie zrobisz to przestane cię kocha".Przedszkole to nowe środowisko w którym często dzieci nie potrafią się odnaleźć. Trzeba im w ty pomóc, żeby wspierać ich poczucie wartości i bezpieczeństwa. Może dla Pani to jest mały problem ale dla dziecka ogromny!!!
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

#####   #        #######   #####  
 #     #  #    #   #        #     # 
       #  #    #   #        #       
  #####   #    #   ######   ######  
       #  #######        #  #     # 
 #     #       #   #     #  #     #