MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

PROBLEMY NASZYCH DZIECI

Forum > PROBLEMY NASZYCH DZIECI > moja córcia boi się, że ją nie odbiorę z przedszkola
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: Beata Półchłopek 26.09.2013 13:04  
moja córcia boi się, że ją nie odbiorę z przedszkola
Witam,
mam problem i nie wiem co z tym zrobić. Moja trzyletnia córcia zaczęła chodzić do przedszkola i ogólnie nie ma większego problemu, ponieważ chodzi raczej chętnie. Problem tkwi w tym, że na okrągło pyta czy ją odbiorę. Wieczór kąpiąc się, zasypiając w łóżku już pyta czy ją jutro odbiorę z przedszkola. Rano jak tylko wstanie to samo. Jedziemy, wchodzimy do przedszkola,odchodzi już do sali i cały czas pyta czy ją odbiorę. Czasami kończy się to wielkim płaczem ok 2-3 minutowym w sali, a czasami tylko małym szlochem. Co mam robić, dlaczego moja córcia tak reaguje? Mam też wrażenie, że ta panika powstała zwłaszcza po tym jak nie mogłam Jej odebrać i odebrali ją dziadkowie. Jednak córcia była wtedy przygotowana do tego nawet sama mówiła, że chce aby dziadkowie ją odebrali. Dziękuję za poradę. Pozdrawiam
wyślij odpowiedź

Autor: Mama 29.09.2013 12:49  
Odp:moja córcia boi się, że ją nie odbiorę z przedszkola
Moja córka pytała mnie przez cały pierwszy rok chodzenia do przedszkola. Myślę, że musi nabrać pewności, że pani ją odbierze. Czasami na jej pytanie odpowiadałam pytaniem "a czy kiedyś cię nie odebrałam" i sama sobie odpowiadała na pytanie. Z czasem sytuacja się poprawiała i pytała jedynie w poniedziałki..
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

###     #####   #         #####  
  #   #   #     #  #    #   #     # 
 #     #        #  #    #   #       
 #     #   #####   #    #   ######  
 #     #        #  #######  #     # 
  #   #   #     #       #   #     #