MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

PROBLEMY NASZYCH DZIECI

Forum > PROBLEMY NASZYCH DZIECI > Nuda w przedszkolu
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: Amy Klein 05.08.2013 19:40  
Nuda w przedszkolu
Witam. W tym roku mam grupę 6-latków. Są to dzieci, które są ze mną od 3 lat. Problem z jakim się stykam jest wg moich dzieci nuda. Chodzi takich trzech cały dzień i mówią że się nudzą. Powiecie: zajmij im czas. Otóż zajmuje, wymyślam różne rzeczy, ale nic im nie pasuje. Zapytacie: dlaczego? Ponieważ w domu mogą: (cytuję): grać na komputerze, tablecie i oglądać telewizor, a w przedszkolu jest nuda, bo tego nie ma. I tylko o tym mówią, o tej elektronice. Wyśmiali mnie jak zapytałam, czy układają klocki lub puzzle. Co się dzieje z tymi dziećmi? Czy aż tak pochłonęła ich elektronika?? Jak rozmawiać z takimi nudzącymi się dziećmi. Czy nic nie da się zrobić, bo rodzice i tak będą robić w domu swoje? Proszę o jakieś porady.
wyślij odpowiedź

Autor: MAma 05.09.2013 09:06  
Odp:Nuda w przedszkolu
Witam. 1.Nauczyć dzieci trochę kultury tzn. wytłumaczyć im,że takie marudzenie i narzekanie jest niekulturalne w stosunku do pozostałych dzieci(które chcą się czegoś nauczyć i przebywać z kolegami i koleżankami) i także wobec nauczycielki.
2. Zadawać im więcej zadań,niż innym ( nie wiem,jaki poziom intelektualny przedstawiają).Ogłosić,że w przedszkolu nie ma gier komputerowych,oraz,że nie wolno im takowych przynosić do przedszkola.
3.Porozmawiać z rodzicami,na najbliższym zebraniu,o tej sytuacji z rodzicami konkretnych dzieci i to jak najszybciej,bo niedługo cała grupa zacznie marudzić.
Wiadomo,że takie "zwykłe"rysowanie,klocki,czy zabawy w kole są dużo nudniejsze od gier komputerowych z migającymi na ekranie obrazkami. Czy macie w sali komputer ?
wyślij odpowiedź

Autor: mama 28.09.2013 22:01  
Odp:Odp:Nuda w przedszkolu
Jest to bardzo niepokojące. świat głupieje a więzi między ludzkie umierają. Nie chce żeby moje dziecko takie było. Chcę żeby poznawało świat i to co ją otacza. Ciężko ma Pani jako nauczyciel. Może warto porozmawiać z tymi dziećmi co je interesuję oprócz komputera. Nakreślić im że to ważne żeby mieć hobby. No i poruszyć temat n zebraniu. Jeśli rodzice nie zrozumieją problemu to ich strata...
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

#####   #######  #######   #####  
 #     #  #        #    #   #     # 
       #  #            #    #     # 
  #####   ######      #      ###### 
 #              #    #            # 
 #        #     #    #      #     #