MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

PROBLEMY NASZYCH DZIECI

Forum > PROBLEMY NASZYCH DZIECI > Dylemat związany z przedszkolem
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: motylek 11.04.2013 14:48  
Dylemat związany z przedszkolem
Witam
Chciałabym się poradzić w pewnej sprawie.Zaczne od tego że mój synek ma w tej chwili 3 latka i 4 m-ce.Do przedszkola chodzi od września(miał wdedy niecałe trzy)Niestety jeszcze nie mówi ale zaczyna.Jest objęty programem wczesnego wspomagania rozwoju właśnie ze względu na brak mowy.Ma bardzo dużo zajęć z logopedą i pedagog.Wcześniej chodził do psychologa i psychiatry.Ogólny rozwój jest normie ale są dni kiedy jest bardziej nerwowy ponoć przez to że nie mówi.W przedszkolu radzi sobie bradzo dobrze i nie ma z nim większych problemów tak twierdzą Panie a od momentu gdy zaczoł chodzić zrobił ogromne postępy rozwojowe również w mowie.Mój dylemat dotyczy tego czy zostawiać synka na drugi rok w grupie pierwszej.Zaczełam o tym myśleć bo dzisiaj jedna z Pań w przedszkolu właśnie o to mnie spytała.Powiedziała że może to będzie dla niego lepsze jak zostanie drugi rok w pierwszej grupie bo nie mówi.Nie wiem co mam o tym myśleć i zastanawiam się czy to faktycznie będzie dobre rozwiązanie .Bardzo proszę o jakieś opinie podpowiedzi osób które miały lub mają podobny problem lub mają jakąś wiedzę na ten temat.
wyślij odpowiedź

Autor: Donata 11.04.2013 20:44  
odp. Dylemat związany z przedszkolem
Chciałabym sie zapytać czy synek kończy w tym roku 4 lata? Jeśli tak to oczywiscie powinien znaleźć sie w grupie 4- latków. Jeśli słabo mówi to nawet nie jest wskazane, aby przebywał z dziećmi, które też słabo mówią, ponieważ w grupie 3- latków jest często dużo dzieci mających problemy z mową. To ze słabo mówi nie musi oznaczać ze nie radzi sobie z innymi sprawami.Mam dziewczynkę w grupie, obecnie to juz prawie 7- latka, ale kiedy przyszła do przedszkola, miała 3 lata i 4 miesiące i mówiła 3 słowa. Wszystko rozumiała, bardzo dobrze wykonywała wszelkie polecenia, ale nie mówiła. W styczniu juz wystąpiła na Dniu Babci i Dziadka z króciutkim wierszykiem a później było coraz lepiej i lepiej. Teraz jest najzdolniejszym dzieckiem z grupy.Widze bardzo często ze rodzice mówią do dzieci językiem jak do niemowlaka a to jest ogromny błąd. Jakie wzorce ma wówczas dziecko, skąd ma nauczyc sie poprawnej mowy. Trzeba tez nadmienić, ze początki w grupie 3- latków to okres adaptacji i płacz nowych dzieci, wiec, czemu ma to jeszcze raz przechodzić?Mowa nie jest kryterium, które decyduje w której grupie ma dziecko zostać. Nawet dziecko z lekkim uposledzeniem zostaje ze swoja grupa, przedszkole to nie szkoła,ze dziecko nie zdaje do następnej klasy.Prosze sie nie zgodzic na takie rozwiazanie. A jeśli to mowa po roku nie bedzie jeszcze dośc dobra to co 3 rok zostanie w tej samej grupie?
wyślij odpowiedź

Autor: motylek 11.04.2013 21:21  
Odp:odp. Dylemat związany z przedszkolem
Tak wtym roku w grudniu kończy 4 latka.W tej chwili mówi ok.15 wyrazów i ostatnio coraz częściej pojawiają się nowe wyrazy.Synek doskonale wszystko rozumie i nie ma problemów w wykonywaniem poleceń.Panie go bardzo chwalą że jest grzeczny,bardzo wrażliwy i kochany.Ale jeśli chodzi o jakieś zadania w grupie typu występy wierszyki,tańce to nie bardzo chce w nich uczestniczyć.Nie ma problemu jeśli jest przy nim jakaś jego pani ale gdy ma to robić tylko z dziećmi to już nie chce.Włśnie boję się tego że jak zostanie z młodszymi to nie będzie miał tej stymulacji do dalszego rozwoju.
wyślij odpowiedź

Autor: Donata 11.04.2013 21:45  
Odp:odp. Dylemat związany z przedszkolem
Proszę pani ja mam w grupie chłopca który w tym roku kończy 7 lat.We wrzesniu idzie do szkoły a kiedy maja byc wystepy to płacze bo nie lubi spiewac i tanczyć a pani syn nie ma nawet 3,5 roku.Ma jeszcze duzo czasu na przełamanie się. Rocznikiem to będzie 4- latek i powinien znaleźć się w grupie 4- latków. Inna sprawa jeśli grupa jest mieszana 3-4 latki to nie ma sprawy,, ale jesli tylko on zostanie w grupie młodzsej to jest problem. Prosze domagać się aby we wrześniu znalazł sie w grupie 4- latków. W grupach najmłodszych coraz częściej mamy dzieci 2,5- letnich a miejsce 4- latak jest w grupie 4- latków.
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

#######   #####   #######   #####  
 #        #     #  #    #   #     # 
 #        #            #    #     # 
 ######   ######      #      #####  
       #  #     #    #      #     # 
 #     #  #     #    #      #     #