MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

PROBLEMY NASZYCH DZIECI

Forum > PROBLEMY NASZYCH DZIECI > 5-latek popuszcza ...
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: Agnieszka B. 07.12.2007 17:52  
5-latek popuszcza ...
Witam !
Jestem mama 5-letniego chlopca ,Maksymiliana. Od dluzszego czasu ,ponad rok, Maksiu moczy sie w ciagu dnia ,ale nigdy w nocy. Jest to o tyle trudne, ze nie odbywa sie to regularnie i czesto jest to nie tylko popuszczanie ,ale i calkowite oddanie moczu , a poza tym nie zwraca na to wogole uwagi-chodzi w mokrych spodenkach i bawi sie dalej. Na poczatku rozmawialismy z mezem ,tlumaczylismy mu ,ze jak tylko poczuje ,musi isc do ubikacji, ze to brzydko pachnie itd.
Nigdy nie bylo problemow tego typu , czy to moze miec podloze psychiczne i czy powinnam udac sie do psychologa? Prosze o porady.
wyślij odpowiedź

Autor: Kasia 08.12.2007 22:40  
Odp:5-latek popuszcza ...
Lepiej do zwykłego lekarza pediatry. Mieliśmy podobny problem i minęło.
wyślij odpowiedź

Autor: Aga B. 09.12.2007 22:21  
5-latek popuszcza...
A co wlasciwie lekarz pediatra powiedzial , czy co doradzil? Czy moglabys Kasiu troche wiecej?
Dziekuje
wyślij odpowiedź

Autor: ania suligowska 26.12.2007 12:55  
popuszczanie
Zastanowiłambym się na Pani miejscu czy moze coś w zyciu Maksymiliana się zmieniło rok temu, przeprowadzka, zmiana przedszkola, klopoty Państwa itd...Z regulu tak jest ze takie mimowolne moczenie, popuszczanie jezeli dzieciak juz zalatwial sie regularnie dotyczy psychologicznych klopotow i do psychologa dzieciecego nalezaloby sie udac
Natomiast radzilabym pojsc jeszcze do neurologa dzieciecego, sprawdzic czy nie ma organicznego podloza. A wiec najpierw neurolog, jak nic nie wykaze to psycholog dziecięcy
wyślij odpowiedź

Autor: Agnieszka Lange 23.05.2011 11:40  
popuszczanie
Witam.Moja 5 letnia córka od prawie roku popuszcza w majtki, i sika w nocy w pampersa.Do przedszkola chodzi już 2 rok i wcześniej nie mieliśmy takich problemów w dzień tylko nocnego siusiania jeszcze jej nie oduczyliśmy.Miała zrobione badania moczu 3 razy w odstępach czasowych i nic nie wyszło.Byliśmy u znajomego urologa ,zrobił jej usg i też wszystko ok.zapisał tabletki na nocne moczenie u dzieci Driptane.Od 1,5 miesiąca przyjmuje ten lek i jest poprawa bo córka potrafi cały tydzień nie zmoczyć majteczek ale są dni kiedy cały dzień jest co chwile przebierana. Nie mogę zrozumieć dlaczego potrafi tyle dni się nie zsiusiać a nieraz nadrobi to z nawiązką do tego stopnia że ostatnio byliśmy u znajomej córka zsikała się całkowicie ,przebrałam ją a ona po 5 minutach zrobiła to samo i w domu jeszcze 2 razy.w nocy sika nadal chociaż zdarza się sucha pieluszka.Proszę o radę co robić.
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

#####   #######  #######   #####  
 #     #  #        #    #   #     # 
       #  #            #    #     # 
  #####   ######      #      #####  
       #        #    #      #     # 
 #     #  #     #    #      #     #