MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

PROBLEMY NASZYCH DZIECI

Forum > PROBLEMY NASZYCH DZIECI > 5-latka nie głoskuje
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: ewa klusek 29.11.2007 21:21  
5-latka nie głoskuje
witam
moja córka jest w grupie 5-latków, dzieci uczą się głoskować, dokładniej wymieniać wyrazy na głoskę np l, k, d itd
moja córka niebardzo sobie z tym radzi, nie wiem czy się martwić, czy to wskazuje na póżniejsze problemy w nauce?
wyślij odpowiedź

Autor: magda przedszkolanka 30.11.2007 14:11  
Odp:5-latka nie głoskuje
spółgłoski są bardzo trudne do wysłuchania dla dzieci, spróbuj najpierw czy słyszy w wyrazie samogłoskę przeciągając ją np. co słyszysz na początku słowa: "Aaaaala", oooooko", Uuuula" itp. w ten sposób dziecko będzie miało możliwość zrozumienia polecenia, bo może córka po prostu nie rozumie o co chodzi, a nie "nie słyszy" tego co jest na początku słowa,
dobrz jest dziecku dawać możliwość pobudzenia narządu słuchu poprzez czytanie mu ksiażeczek, włączanie bajek na C.D. zadawanie zagadek wierszowanych, wszystkiego gdzie będzie na chwilę "wyłaczony" zmysł wzroku a stymulowany zmysł słuchu,
myślę że na razie nie powinnaś się martwić ale nie zaniedbywać tej strony rozwoju dziecka, jest ona niezbędna do dalszej nauki czytania i pisania,
nie popełnij błędu i "nie nakręcaj" problemu bo przeczulenie dziecka w sferze gdzie nie osiąga sukcesu może przynieść więcej szkody niż pożytku, po prostu stwórz jej więcej sytuacji które pobudzą słuch i traktuj ćwiczenia w "głoskowanie" jako inną formę zabawy, myślę że będzie dobrze, pozdrawiam
wyślij odpowiedź

Autor: ewa klusek 30.11.2007 14:55  
5-latka nie głoskuje
dzięki za odpowiedż
jeśli chodzi o głoski na początku wyrazu to dobrze sobie z tym radzi wie, że lalka zaczyna się na l, dom na d
gorzej jest jeśli proszę o podanie wyrazu zaczynającego nię na jakąś głoskę np co zaczyna się na l Wiktoria odpowiada dom
wyślij odpowiedź

Autor: magda przedszkolanka 01.12.2007 14:00  
Odp:5-latka nie głoskuje
czy radzi sobie też z wyróżnianiem pierwszej głoski w innych, nieznanych jej słowach???, może ona niektóre słowa zapamiętała, np. dom, lalka itp.
jeśli tak nie jest i wysłuchuje w wielu słowach pierwszy dźwięk to myślę że jest w porządku, nie martwiłabym się tym że nie potrafi podać słowa na daną głoskę, jeszcze ma czas, w wiekszości takie ćwiczenia robi się dopiero w zerówce, ale dobrze że wasza nauczycielka zaczyna je już wprowadzać, będzie dzieciom łatwiej za rok,
wyślij odpowiedź

Autor: anna suligowska 02.12.2007 18:01  
gloskowanie
Gloskowanie jest pewnym procesem w nauce czytania przez dziecko, pierwszym elementem po nauce liter, bylabym spokojna, przeciez corka ma dopiero 5 lat, a literki na dobra sprawe poznaje sie w klasie "0"
psycholog
wyślij odpowiedź

Autor: aga 18.04.2009 18:47  
głoskowanie -nie!!!
Proszę pani najlepszą matedą nauki czytania jest metoda sylabowa!Wysłuchiwanie głosek na początku to co innego.Jeśli chce pani nauczyć szybko i sprawnie dziecko czytać trzeba to robić sylabami.Taką metodą pracuję z dziećmi.
wyślij odpowiedź

Autor: Lucyna Garbocz 20.11.2010 22:04  
6-latka nie głoskuje
Witam, mamy pewien problem córka chodzi do zerówki i nie potrafi głoskować. Zaczynamy od najprostrzych słów typu UL, ALA,DOM to jej nawet wychodzi ale przypuszczam, że się tego poprostu wyuczyła a jak się zaczynają wyrazy 4 głoskowe zaczyna być problem. Najgorsze, że nie potrafi zrozumieć o co chodzi z tym głoskowaniem. Proszę o pomoc
wyślij odpowiedź

Autor: patrycja ... 26.04.2011 19:19  
problemy naszych dzieci
mam ten sam problem dziecko chodzi do klasy 0 ma 6 latek i nie głoskuje. zaczynałyśmy od prostych wyrazów typu KOT a gdy prosiłam je aby przeliterowało to słowo to wyszło KST.
wyślij odpowiedź

Autor: Nauczycielka z praktyką 25.06.2011 21:48  
nie głoskować!!!
Dziecko trzeba nauczyć czytać i pisać, a nie głoskować!!!
Czy wy zamiast mówić głoskujecie? Proszę szię nad tym zastanowić.
Metoda analityczno-syntetyczna to najlepsza droga do produkcji dyslektyków, na których później zarabia się niezłe pieniądze.
Odpowiedzcie mi na pytanie: czy Chińczyk głoskuje?
wyślij odpowiedź

Autor: ja 28.06.2011 18:32  
nie głoskować?
Są różne metody czytania, którą się wybierze to inna sprawa.W programie kl 0 jest zapis mówiący o kształtowaniu słuchu fonemowego, a więc min.wybrzmiewaniu głosek w wyrazie.Czy zatem nauczyciel nie powinien realizować programu?Z tego co wiem u Chińczyków nie wprowadzono nowej podstawy programowej a w Polsce i owszem.
wyślij odpowiedź

Autor: Ola 28.06.2011 22:17  
nie głoskować!!!
MATKO BOSKA JAKA Z PANI PANI NAUCZYCIELKA, SKORO NIE WIE , ZE JEŚLI DZIECKO NIE UMIE GŁOSKOWAĆ, TO ALBO NIE BĘDZIE UMIAŁO CZYTAĆ, ALBO BEDZIE MIAŁO TRUDNOŚCI Z CZYTANIEM. PANI NIE JEST ZADNA NAUCZYCIELKA A TYM BARDZIEJ Z PRAKTYKĄ, NO CHYBA W SKLEPIE, BO NIE W PRACY Z DZIEĆMI.
wyślij odpowiedź

Autor: magdalena 30.09.2011 10:30  
głoskowanie
Zgadzam się z przedmówczynią, głoskowanie jest ściśle związane z nauką czytania.
wyślij odpowiedź

Autor: MAma 30.09.2011 21:49  
Odp:nie głoskować!!!
Tylko jedno pytanie : Kto uczy dzieci głoskować ? - Nauczycielki w przedszkolu. Kto tak mówi: Ky,Dy itp itd. To może uczcie nasze dzieci, metodą Sylabową ?!Ps."Co do tej wielkiej Podstawy Programowej-jest ona z krzywdą dla naszych dzieci,gdyż zawęża im horyzonty myślowe ! Większej bzdury chyba jeszcze nie było ?!
wyślij odpowiedź

Autor: GŁOSKA 01.10.2011 20:09  
Ale znalazł się znawczyni, spadaj babo z tymi swoimi bzdurami.
wyślij odpowiedź

Autor: AA 13.11.2011 19:49  
NIE GŁOSKOWANIE
Moja córka ma 6 lat i ma problem z głoskowaniem, ale z sylabowania złoży wyraz i przeczyta. To głoskowanie to bzdura. Takie małe dzieci nie wiedzą o co chodzi w tym głoskowaniu!
wyślij odpowiedź

Autor: ja 23.11.2011 17:51  
Głoskowanie dla jednych łatwe dla drugich zgroza.
Moja córka skończyła w sierpniu 5 lat jestem zdumiona tym co ona potrafi głoskuje nawet siedmioliterowe wyrazy ,potrafi podzielic je na sylaby i z ilu sylab składa sie dany wyraz, potrafi również po literce którą wypowiada napisać ten wyraz na kartce. Natomiast moja córka ,która ma z kolei sześc lat nie potrafi przegłoskować danego wyrazu,potrafi jednak go podzielic na sylaby i wskazać pierwsza i ostatnia głoske jeżeli ma napisany wyraz na kartce to oczywiście go odczyta ale ze słuchu nie potrawi przegłoskować wyrazu, i jak tu byc madrym dwie siostry a jak róznie sie rozwijają.
wyślij odpowiedź

Autor: Anna 23.11.2011 18:03  
Odp:nie głoskować!!! do MAmy
Na litość kobieto uspokój sie z tymi swoimi bzdurnymi wypowiedziami , bo się ośmieszasz.Horyzonty myślowe to ty masz zawężone.Udzielasz sie w każdym wątku bez względu na to czy orientujesz się w temacie czy nie. Chyba byłoby lepiej aby takie "znawczynie" jak nazwała panią GŁOSKA zamilkły, bo robią niepotrzebny zamęt i ośmieszają się brakiem podstawowej wiedzy.Nie ma takich ludzi, którzy znają się na wszystkim, ale MAma ubzdurała sobie,ze jest ekspertem od wszystkiego.
wyślij odpowiedź

Autor: 1234 26.11.2011 11:19  
głoski
też mam problem z głoskowaniem u 5 latki. dziewczynka dzieli na sylaby bardzo sprawnie, jednak w przedszkolu powiedziano mi, żebym ćwiczyła z nią głoskowanie, jednak jest to bardzo trudne, kompletnie nie wiem jak się do tego zabrać. większość słów zna już na pamięć "ala", swoje imię "ola" itp., ale jeśli poproszę o "dom" to zaczyna się wymienianie przypadkowych liter, szczególnie a i o. miała robione badanie słuchu w przedszkolu i wszystko ok, czy to może po prostu przyjdzie z czasem, jak usłyszy poszczególne głoski? ale przedszkolanki wymagają...
wyślij odpowiedź

Autor: MAma 26.11.2011 11:57  
Odp:Odp:nie głoskować!!! do MAmy.Anna
Odezwała się ekspertka od wszystkiego,a najbardziej od ubliżania ludziom na tym forum ! Jesteś ograniczona,że nie znasz czytania metodą sylabową ?
Natomiast jeśli chodzi o podstawę programową-to pod- trzymuję swoje zdanie:zawęża horyzonty i ogłupia dzieci.
wyślij odpowiedź

Autor: x 27.11.2011 11:44  
głoskowanie
Czy mam rozumieć, że skoro masz takie zdanie o podstawie to jej nie realizujesz?
wyślij odpowiedź

Autor: renia 27.11.2011 12:11  
głaskowanie
Tak nauczycielki w przedszkolu uczą głoskowania ale nie mówią Ky, Dy jak sugeruje jedna przedmówczyni.Spółgłoski wybrzmiewa się krótko:k,g,d,natomiast wydłuża się samogłoski:oooo, aaaaaa .Nauczycielki w przedszkolu o tym doskonale wiedzą.Ps.autor MAma jest oburzona ubliżaniem ludziom, to co ma znaczyć wpis"jesteś ograniczona"?
wyślij odpowiedź

Autor: MAma 27.11.2011 14:19  
Odp:głaskowanie
To,że ogranicza się tylko do jednej metody nauki czytania,czyli głoskowania właśnie.Natomiast jeśli chodzi o wymowę tych ww.głosek,to moja córka właśnie w taki sposób była tego uczona w przedszkolu.
wyślij odpowiedź

Autor: MAma 27.11.2011 14:47  
Odp:głaskowanie.renia
Jestem oburzona ubliżaniem,bo ta właśnie rzeczona "Anna" (nauczycielka przedszkola,zuzka itp.itd.) ubliża m.in.mi(praktycznie od samego początku !!!), a także innym forumowiczom.Proszę sobie poczytać jej wpisy,to przekona się Pani,o jej rynsztokowym stylu wypowiedzi ! Jeśli ktoś Panią notorycznie i bez powodu obraża,to nie puszczają Pani nerwy ?
wyślij odpowiedź

Autor: renia 27.11.2011 22:09  
głoskowanie
To pani jako znawca wielu metod nauczania powinna douczyć córkę, bo dzieci wszystkie tak na początku mówią.A jeśli chodzi o ubliżanie to osoby na pewnym poziomie nawet jeśli są oburzone to mają pewne hamulce i nawet jak myślą inaczej to nie wypisują tego na forum.Posługują się innym nieco językiem.Przeczytałam pani wpisy i twierdzi pani że bez powodu ktoś panią obraża. Myślę, że powód by się znalazł.Chcę powiedzieć,że wpis"jesteś ograniczona"też komuś ubliża-chce być pani taka sama?
wyślij odpowiedź

Autor: MAma 28.11.2011 11:53  
Odp:głoskowanie
To,że wiem iż taka metoda(sylabowa)nie musi od razu oznaczać,że jestem ekspertem w tej dziedzinie.Nie jestem przedszkolanką.Przeczytała Pani tylko moje wpisy,to proponuję uzupełnić lekturę i poczytać tamte. Dziękuję za sugestię.Pozdrawiam
wyślij odpowiedź

Autor: mama przedszkolaka 28.11.2011 13:49  
"pani reniu"
W tym wątku popieram panią jako renię, jako Annę i GŁOSKĘ już NIE. Nie jest przecież tajemnicą, że ma pani spore braki w wychowaniu. Widać jednak, że w każdym wieku można nadrobić zaległości poczynione przez rodziców. Gratuluję postępów.
wyślij odpowiedź

Autor: MAma 28.11.2011 17:35  
Odp:"pani reniu"
Jeśli to jest wspomniana "Anna",to to już jest żenujące. Mam nadzieję,że to jest jakaś Inna "renia",a nie Podszywająca się kolejny raz pod kogoś "nauczycielka z długim stażem".?! Pozdrawiam.
wyślij odpowiedź

Autor: mama przedszkolaka 29.11.2011 12:59  
głoskowanie
Metoda czytania globalnego G. Domana to przykład na to, że czytanie i głoskowanie nie ma ze sobą wiele wspólnego.
wyślij odpowiedź

Autor: grazyna pyzdra 06.12.2011 15:08  
o góskowaniu
Osobiści jako mama 6-latka uwazam, że zarówno głoskowanie jak i dzielenie wyrazów na sylaby jest wazne.Głoskowanie na pewno jest o wiele trudniejsze dla dziecka w wieku 5-6 lat, zwłaszcza jesli chodzi o wysłuchanie ostatniej litery w wyrazie- niemniej jednak jest to bardzo wazne aby u dzieck ćwiczyć umiejetność wysłuchiwania tych litr- dziecko, które źle słyszy głoski źle będzie je pisało. Uwazam, że niewyćwiczenie tej umięjetności (najlepiej poprzez zabawę) prowadzić może (ale nie musi)do trudności w nauce pisania i czytania w klasie I.
wyślij odpowiedź

Autor: Anna 06.12.2011 17:30  
"Mama", "mama przedszkolaka"
Panie podpisujące się "MAma" i "mama przedszkolaka"- kobiety dajcie już sobie spokój, bo wasze porady, rady są żenujące i bardzo, bardzo śmieszne , często na bardzo niskim poziomie. Niby sie znacie na wszystkim(tak naprawdę na niczym) radzicie ludziom i wprowadzacie ich w błąd Poziom i wiedza kobiety podpisującej się "Mama" jest tak niski aż trudno w to uwierzyć, ale mimo tego wykorzystuje ta swoja "wiedzę" o każdej porze dnia i nocy , na każdy temat, w każdym wątku.Kobiety chcecie sie tu dowartościować? To nie tędy droga.Każdy wpis osoby , która myśli inaczej niż one uważany jest przez nie,ze to niby mojego autorstwa, czy to nie jest chore? Czy to nie paranoja? Ja nie mam czasu na tracenie go na tym forum, ale te dwie kobiety sa tu zawsze. Czasami tylko ze zwykłej ciekawości zerkam czy sa ich wpisy, no i zawsze są.Dla mnie jest to chore no i śmieszne.Kobiety jesteście jak dwa sępy, rzucacie sie na każdy wpis, który sie wam nie podoba.Nie zmusicie nikogo (szczególnie mama przedszkolaka) dto przyjmowania waszego punktu widzenia. Obrażacie mnie, wyzywacie a przyjrzyjcie się własnym osobom, poszukajcie u siebie jakiś mocnych stron, zalet, bo ja ich nie widzę.Uważacie się za ideały,ja się nie czuje ideałem, ale gdybyście zobaczyły jak witają mnie dzieci , jak walczą o miejsce w pierwszej parze po to trzymać mnie za rękę, jak przytulają się do mnie, to jestem pewna , że oczy wyszły by wam ze zdziwienia i tak by wam już zostało.Ja nie wstydzę się swoich poglądów i nie zależy mi na aprobacie i oklaskach nie tak jak kobieta"Mama" dostosowująca sie do chwili zmieniająca swoje zdanie zależnie od tematu, jak motylek który siada raz na jednym raz na innym kwiatku, jak chorągiewka, która wieje w ta stronę w która skieruje ja wiaterek.A kobieta "Mama przedszkolaka" to sam jad, nienawiść, wywyższanie się. Kobiety wyrazy współczucia.
wyślij odpowiedź

Autor: MAma 06.12.2011 17:43  
Odp:"Mama", "mama przedszkolaka"
Popatrz na swoje wpisy,a potem oceniaj innych !
wyślij odpowiedź

Autor: Anna 06.12.2011 17:59  
No i proszę jestem akurat przy komputerze, piszę konspekt na jutrzejsze zajęcia więc zajrzałam tu drugi raz i co mamy" Oczywiście wszędobylska "Mama" i nie potrzeba juz żadnego komentarza, sprawdziły się moje przewidywania- motylek zmienił kwiatek.Nie musiałam długo czekać- "MAmo" jesteś naprawdę zawsze na posterunku i czuwasz.
wyślij odpowiedź

Autor: MAma 06.12.2011 18:30  
Odp:Odp:"Mama", "mama przedszkolaka"
Wiesz co,ja mam większe zmartwienia niż użerać się z tobą.Po wtóre to naucz się pisać :MAma ! a nie Mama !
wyślij odpowiedź

Autor: anna kowalska 06.12.2011 20:10  
do zaniepokojonych mam
słuch fonemowy rozwija się u każdego człowieka w różnym czasie, to że 6-latek nie słyszy, zwłaszcza podczas syntezy głosek nie jest jeszcze problemem. Fakt, metoda syntetyczno-analityczna jest w Polsce najpopularniejsza i na niej oparte są karty pracy dla najmłodszych.
Drogie mamy, wykorzystujcie różne okazje by pobawić się z dziećmi w różne zabawy słuchowe, np. echo - skracanie wyrazu i wybrzmiewanie go, i w co słyszysz, a zobaczycie, że dziecko w krótkim czasie, bez zbytniego mordowania go, opanuje to co dla nas, dorosłych wydaje się łatwizną. Życzę dobrej wspólnej zabawy
wyślij odpowiedź

Autor: mama przedszkolaka 07.12.2011 21:25  
Proszę pani, jeżeli chodzi o wyzwiska, to chyba ja najlepiej znam pani możliwości. Mam zacytować te kierowane do mojej osoby, mojej rodziny? Niektóre można tutaj odnaleźć, ale te najgorsze usuwa redakcja. Każdy, kto tutaj bywa, o tym doskonale wie. O żenującym poziomie co niektórych pani wypowiedzi nie wspomnę i nie zacytuję, bo wstyd.
Ciekawa jestem w jaki sposób ja zmuszam panią do przyjmowania mojego punktu widzenia? Wyrażam tyko swoje opinie. Nie zgadza się pani ze mną? To proszę polemizować na argumenty, a nie w sposób, choćby zaprezentowany w pani ostatnim komentarzu z 6 grudnia godz. 17.30. To takie infantylne. Niech się już pani nie nakręca, bo znów puszczą pani nerwy.
wyślij odpowiedź

Autor: MAma 08.12.2011 16:36  
Odp:Odp:"Mama", "mama przedszkolaka"
Ona jest niereformowalna.Pozdrawiam.
wyślij odpowiedź

Autor: Olaf 09.12.2011 18:30  
...
Ta cała Anna to musiała mieć trudne dzieciństwo
wyślij odpowiedź

Autor: Baśka 15.12.2011 09:25  
Głoskowanie
Moje drogie mamy na wszystko przychodzi odpowiedni czas . Moja córka wychodząc z zerówki nie głoskowała. Na pierwsze półrocze w pierwszej klasie usłyszałam od jej nauczycielki,ze niestety ale muszę udać sie z nią do poradni. Nogi mi się ugięły. W ferie przez 2 tygodnie czytałam z nią ,, Jacka, Wacka i Pankracka- sylabami. Efekt- najlepiej czytała ze wszystkich dzieci. Okazało się ,ze to ja nie poswiecałam jej wystarczajaco duzo czasu na czytanie. Niestety nauka naszych dzieci zalezy nie tylko od nauczycieli ale takze od nas .
wyślij odpowiedź

Autor: Chrzestna 15.01.2012 21:22  
chrzestna
mam 2 dzieci lat 14 i 16. Z nimi oczywiście czwiczyłam głoskowanie bo tak wymagała szkoła. Jakoś poszło ale teraz mam chrześniaka, któremu to nie idzie dobrze. 3 literowe słowa jakoś mówi ale im więcej liter tym większe kongo. Wydaje mi się że skoro najbardziej znane nam metody zawodzą to trzeba rozejrzeć się za czym innym. Jeśli inna metoda prowadzi do skutku to czemu nie...Swoją drogą nadal powinno się ćwiczyć głoskowanie ale bez nerwów i w końcu dziecko załapie o co chodzi. Przecież wszystkim chodzi oto aby dziecko czytało a czy zrobi to tą metodą czy inną to tak naprawdę nie ma znaczenia. Efekt końcowy będzie ten sam. Pozdrawiam Wszystkich! Niech nas nie dzielą poglądy ale zbliżają do osiągnięcia celu
wyślij odpowiedź

Autor: monia 08.03.2012 20:18  
skandal
wchodzę, czytam, a tu takie bzdury no i jak mam pomóc dziecku skoro dorośli piszą takie bzdury...może poszukam innej strony a wy dalej sobie ubliżajcie mamuśki.
wyślij odpowiedź

Autor: i 23.03.2012 22:36  
i
podpisuję się pod koleżanką. skandal. szukam pomocy a czytam takie głupoty, umówcie się na kawę, wymienicie poglądy a zamiast pomagać-przeszkadzacie!
wyślij odpowiedź

Autor: Helena 06.10.2012 04:52  
To prosze powiedziec to mojej corki nauczycielki dlamnie to tez jest glupota zeby dziecko gloskowalo
wyślij odpowiedź

Autor: wiki miszta 14.12.2012 13:17  
Cs-Prawda.pl [Only Dust2] Turniej 1on1 AIM/AWP
Prof. J. Cieszyńska podaje, że dysleksja to trudności z linearnym opracowaniem informacji: symbolicznych, czasowych, motorycznych, manualnych i językowych.
Przyczyny dysleksji to:
wyślij odpowiedź

Autor: Róża 14.12.2012 13:43  
Do Heleny
Gdzie takie osoby zyją. Jak można nie wiedzieć co to jest głoskowanie. Kobieto jesli dziecko nie slyszy głosek to nigdy nie złozy wyrazu w calośc.Czy pani ma skończona chociaz szkołe podstawową, bo amam pewne watpliwosci?
wyślij odpowiedź

Autor: kasia 20.10.2013 17:10  
głoskowanie
pytanie a jak czytają mniejsze dzieci. one nie słyszą głosek a czytają. a dla czego dzieci , które czytają sylabami potrafią. Czytać szybciej płynniej niż te co składają po literach. jedna nauczycielka powiedziała mi że nie cofajmy dziecka. uczmy sylab . dzieci słyszą spółgłoski a samogłosek nie słyszą bo są same jeżeli zaczniemy zwracać uwagę na te samogłoski to je cofniemy . głoski usłyszą. moja córka ma 6 lat poszła do 1 klasy i nie słyszy tych głosek a o i e uczę sylab a samogłoski pokazuje ręką i ustami jak trzeba. i czyta.
wyślij odpowiedź

Autor: cos tam na ten temat wiem 26.10.2014 10:07  
nie mówi się Ky, Dy ponieważ dziecko słyszy wtedy dwie literki i w trakcie pisania może zapisać je dwie. Mówi się krótko k, d. Metoda sylabizowania jest dużo lepszą metodą niż głoskowanie. Głoskować można z dziećmi zdolnymi, które opanowały podział na sylaby i potrafia taki wyraz zapisać. Głoskowanie robi zamęt w głowie dziecka. W trakcie pisania dziecko głoskując wyraz zapomni co już zapisało i będzie to dla niego problem i będzie to stresujące i nużące. Natomiast jeśli chodzi o czytanie lepiej dziecku jest podzielić wyraz na sylaby bo zrozumie co czyta. Prosze dać dziecku długi wyraz i podzielić go na sylaby zrozumie o co chodzi, scali go, a jeśli mu go pani przegłoskuje nie będzie wiedziało o co chodzi, zgubi się i powie zupełnie coś innego. Tak więc proszę nie obrażać nauczycielek przedszkola, głoskowaniem się nie martwić, ćwiczyć podział na sylaby i nie głoskować ponieważ można popełnić duży błąd wybierając wyraz który inaczej się zapisuje a inaczej wymawia. My to zrozumiemy a takie małe dziecko nie.
wyślij odpowiedź

Autor: N 27.10.2014 19:29  
Co za bnzdura. Czemu pani pisze o dzieleniu na sylaby? Dziecko dzieli na sylaby już od momentu kiedy zaczyna wydawac pierwsze dxwięki, słowa ma- ma, ta- taaaa. Na sylaby dziela pięknie 2,5 - latki w przedszkolu, bo to zadna sztuka. Prosze ludziom nie klepac bzdur. Jesli dziecko nie głoskuje tzn., ze nie słyszy głosek i nie będzie czytać.
wyślij odpowiedź

Autor: mama 15.12.2014 09:10  
Odp:Odp:Odp:nie głoskować!!! do MAmy.Anna
zgadzam się
wyślij odpowiedź

Autor: mama 15.12.2014 09:14  
Odp:Odp:głaskowanie
Jezu...co za bzdury.
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz: