MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

PROBLEMY NASZYCH DZIECI

Forum > PROBLEMY NASZYCH DZIECI > moja czteroletnia córcia i moje niepokoje
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: Anna Niedzińska 10.12.2012 08:39  
moja czteroletnia córcia i moje niepokoje
moje dziecko poszło do przedszkola w wieku 2,5 lat do grupy trzylatków i żle to zniosła, cofnęła rozwój mowy na jakiś czas, wstrzymała potrzeby fizjologiczne na tydzień, miała złe sny w nocy. Obecnie ma 4 lata prawie 5 i wydaje sie że ładnie nadrobiła straty ale martwi mnie pewne zachowanie, kiedy corka się zezłosci, zdenerwuje zaczyna mocno płakać i łapać się za gardło i wtedy płacze jescze głościej i mówi ze gardło ja boli, podaje jej cos do picica i staram sie zeby sie uspokoiła potem wszystko przechodzi. Co robić? boje sie na przyszłoś żeby nie miała problemów psychicznych na tle nerwowym, bedę wdzieczna za odpowiedż
wyślij odpowiedź

Autor: L 13.12.2012 19:41  
moja czteroletnia córcia i moje niepokoje
DAC KLAPSA W DUPSKO I GÓWNIARZE PRZEJDA HISTERIE.
wyślij odpowiedź

Autor: Marta 13.12.2012 21:02  
Do L
Aż wstyd, że na tym forum ktoś proponuje kary cielesne dla 4 latka. To nas cofa do 100 lat w rozumieniu potrzeb i zachowń dziecka.
Moim zdaniem problem ma Ania ponieważ nie rozpoznała emocjonalnych zachowań córki i nie potrafi odpowiednio reagować aby dziecko zrezygnowało z takiego sposobu wyrażania swoich emocji. Jest wiele publikacji książkowych na ten temat, nawet w tym portalu prezentowanych i najkorzystniej jest poczytać aby dziecko poznało inne lepsze metody osiągnia celów i umiejętności akceptowania NIE, czyli odmowy.
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

#####   #######   #####    #####  
 #     #  #        #     #  #     # 
       #  #        #     #  #     # 
  #####   ######    #####    ###### 
       #        #  #     #        # 
 #     #  #     #  #     #  #     #