MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

PROBLEMY NASZYCH DZIECI

Forum > PROBLEMY NASZYCH DZIECI > gryzoń 3,5 lat
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: paulina 28.11.2012 22:59  
gryzoń 3,5 lat
witam,
mam problem z moim synem 3,5 letnim, ma opóxniony rozwój mowy dopiero co zaczął co kolweik mówić, chodzimy do logopedy ale to dopiero początki ćwiczeń.
Podcza porodu był niedotleniowny 3,5 minut, gdy miał 4 m-c wykryto u neigo wodniaki w mózgu brał syrop Notropi i sie wchłonęło - główka wróciła do odpowiedniego rozmairu. Oczywiście jesteśmy pod opieką nuerologa, który twierdzi, że z jego punktu widzenia dziekco jest zdrowe tyle, że nie mówi.
Problem polega na tym, że chodził do żłobka teraz do przedszkola z tymi sami dzieci i od m-ca gryzie notorycznie inne dzieci. Zdarza mu sie, że gdy jest zadowolny, przytula się bawi i nagle...ugryzie, uszczypie, nawet od kilku dni zaczął mnie gryźć - co nigdy wcześniej nie miało miejsca.
Nie wiem co robić, do psychologa jestesmy umówieni ale dopiero wizyta jest za miesiąc, a syn notorycznie gryzie dzieci. Nie wiem czy wynika to z tego, że nie mówi, czy z tego, że powtarza po innych dzieciach (wiem, że w grupie w przedszkolu też jest chłopiec który gryzł), chce zwrócić na siebie uwagę czy ma zaburzenia emocjonalne. Jak mam mu wytłumaczyć, ze to jest złe skoro ja do neigo mówie a on nie zwraca na mnie uwagi lub mamy chwilowy kontakt wzrokowy. gdy ugryzie biorę go na bok łapie kontakt i mówie "nie wolno", a on za kilka godzin znowu to samo.
Proszę o pomoc z góry dziękuje.
wyślij odpowiedź

Autor: Weronika 29.11.2012 15:02  
gryzoń 3,5 lat
To że nie mówi nie ma zadnego wpływu na jego zachowanie. Miałam w grupie dzieci które dosłownie nic nie mówiły i zadne nie było agresywne. Prosze nie wymyslac problemów których tak naprawde nie ma a w ten sposób tłumaczyc negatywnego zachowania dziecka.Psychiatra to będzie osoba która moze coś pomoze.
wyślij odpowiedź

Autor: paulina 29.11.2012 23:16  
Odp:gryzoń 3,5 lat
logopeda stwierdził i przedszkolanka, że opóźniony rozwój mowy może być przyczyną gryzienia. Stąd takie moje stwerdzenie. Próbuje temu zaradzić ale bezskutecznie
wyślij odpowiedź

Autor: marlenka 29.11.2012 23:28  
gryzoń 3,5 lat
Pani Weroniko...to w jaki sposób wytłumaczyłaby Pani zachowanie takiego dziecka...niegrzeczne?
a może dziecko właśnie nie zdaje sobie sprawy, że to źle...bo nei rozumie, skoro bawi się z dziećmi i nagle gryzie.
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

#        #######   #####    #####  
 #    #   #    #   #     #  #     # 
 #    #       #    #     #  #     # 
 #    #      #      #####    ###### 
 #######    #      #     #        # 
      #     #      #     #  #     #