MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

PROBLEMY NASZYCH DZIECI

Forum > PROBLEMY NASZYCH DZIECI > problemy z chodzeniem do przedszkola
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: Karolina 29.10.2012 15:55  
problemy z chodzeniem do przedszkola
Dzień dobry
Mój synek ma 3,5 roku. Od września poszedł do przedszkola pierwsze 3 dni było dobrze, potem płacz i błaganie żebym go tam nie zostawiała. Następnie zaczął zostawać w przedszkolu bez płaczu rano, ale za to zaczynał płakać przed obiadem jak mu się przypominało że po obiedzie po niego przyjdę, pytał się Pań czy mama już jest i nie chciał jeść.Teraz to już nawet z domu nie chce wyjść, godzinę go muszę namawiać żeby poszedł, jak wychodzi z przedszkola to mówi że było fajnie, że był dzielny i nie płakał i na drygi dzień też pójdzie, ale rano historia się powtarza. Oczywiście cały czas mu tłumaczę, że przyjdę po niego po obiedzie, nigdy się nie spóźniam, opowiadam jak przedszkolu jest fajnie itd.Do tego sprawy nie ułatwiają częste przeziębienia i tygodniowe przerwy w chodzeniu do przedszkola.Gdy tak rano histeryzuje to mówię, że musi iść bo ja muszę coś załatwić,że mam egzamin(studiuje)i muszę jechać na uczelnie,ale wtedy jest jeszcze gorzej. Odkąd poszedł do przedszkola nie chce zostawać z moją mamą czy z moją babcią jak muszę wyjść coś załatwić, a wcześniej nie było z tym problemu,uwielbiał z babciami zostawać i wcale za mną nie płakał.Teraz cały czas chciałby być tylko ze mną, przytulać się itd. nawet do łazienki mnie czasami nie chce puścić. Do tej pory tylko studiowałam zaocznie, więc większość czasu spędzałam w domu, natomiast niedługo zaczynam pracę i boję się tych poranków, płaczu, histerii a przecież do pracy spóźniać się nie mogę. Nie wiem czy kiedyś polubi przedszkole, mówi że tam mu się nudzi itd. chętnie chodzi tylko jak ma tańce, a te są tylko raz w tygodniu. Proszę o pomoc co robić żeby poranki wyglądały inaczej, żeby synek wyszedł do przedszkola bez płaczu tak żebym ja się nie spóźniała do pracy? Bo przecież nie zostawię go zapłakanego z babcią i nie wyjdę, bo wtedy byłoby jeszcze gorzej. Proszę o jakąś poradę.
wyślij odpowiedź

Autor: truskawka2607 22.01.2017 19:38  
problemy z chodzeniem do przedszkola
Myślę, że jeżeli jest taka możliwość to niech tata zaprowadza synka do przedszkola. Możliwe też, że podczas pobytu w przedszkolu ktoś mu powiedział, że mama po niego nie przyjdzie. Dziecko w jego wieku tłumaczy sobie wszystko inaczej. Jego poczucie bezpieczeństwa zostało zburzone i stąd jego zachowanie. Gdy go pani powierza komuś innemu w opiece (babciom, pani wychowawczyni z przedszkola) dziecko myśli, że pani już go nie chce i go zostawia. Żyje w ciągłym stresie i rozmyśla czy pani wróci czy nie. Jednak chłopiec jest już na tyle duży, aby z nim porozmawiać i wyjaśnić pewne kwestie (mama musi iść do pracy, aby zarobić pieniądze żeby kupić Ci jedzenie, ubranie i zabawki a Ty tymczasem jesteś w przedszkolu) . Zapewniać, że pani przyjdzie po obiedzie. I Dawać mu tyle uwagi ile potrzebuje. Pochwały też wiele dają w wychowaniu dziecka. Nawet najmniejsza jest w stanie podnieść jego pewność siebie. Gdy mówi, że był dzielny trzeba go pochwalić „ bardzo się cieszę, że podobało Ci się dziś w przedszkolu i jestem z Ciebie dumna, że byłeś dzielny”
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

#####   #######   #####    #####  
 #     #  #        #     #  #     # 
       #  #        #        #     # 
  #####   ######   ######    ###### 
 #              #  #     #        # 
 #        #     #  #     #  #     #