MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

PROBLEMY NASZYCH DZIECI

Forum > PROBLEMY NASZYCH DZIECI > Rozwiązanie umowy ze żłobkiem
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: Karolina Z. 20.10.2012 12:24  
Rozwiązanie umowy ze żłobkiem
Witam. Bardzo prosze o poradę. Moj maluszek od sierpnia chodzi do prywatnego żłobka. Od tego czasu był w domu 70% dni a resztę w żłobku (choroby, wiem dzieci muszą przez to przejśc ;)) do tego zaliczył już kilka sporych siniaków, zerwany paznokiec a o płaczu i nieprzespanych przez niego nocach nie wspomnę. Znalazlam opiekunke za te same pieniadze. W umowie jest okres wypowiedzenia 2 mce lub kara (wysokosc mojej pensji). Do tego dochodza rozne inne argumenty przeciwko TEMU żłobkowi. Dzieci jest maksimum, a moze nawet ponad norme. Własciciel nie jest chetny do rozwiazania umowy polubownie. Czy są jakies przepisy dzieki ktorym moge zerwac umowe bez koniecznosci płacenia? Bardzo dziekuję za pomoc. Pozdrawiam Karolina Z.
wyślij odpowiedź

Autor: Anna 25.10.2012 10:29  
Rozwiązanie umowy
Witam,dla włściciela liczy sie kasa,jest umowa,2miesiace okres wypowiedzenia,i nie ważne ile dziecko było w żłobku czy przedszkolu ,moje było 3 dni prosiłam,aby polubownie załatwić,nie stety musiałam za 2 miesiące zapłacić bo właściciel do sądu odda sprawe.Jeśli są takie sytuacje proszę do kuratorium oddać sprawę,trzeba zgłaszać.Niania była zawsze niezastąpiona oczywiście babcie na pierwszym miejscu.Pozdrawiam
wyślij odpowiedź

Autor: Ewa 28.10.2012 15:32  
włąściciel przedszkola prywatnego
nie zgadzam się z Panią Anną, skoro Rodzic podpisał umowę(był chyba w pełni świadomy tego co podpisuje) to chyba powinna ona być wiążąca, prawda? po to chyba została sporządzona...uważam, ze to właśnie w większości przypadków ofiarą padają właściciele placówek, gdyż Rodzice nie robią sobie nic z takiej umowy, zrywają ją sobie z dnia na dzień nie licząc się z konsekwencjami jakie ponoszą w tym momencie właściciele takiej placówki i próbują jeszcze
z człowieka zrobić winnego...
wyślij odpowiedź

Autor: Ania 28.10.2012 15:46  
Rozwiązanie umowy
Ja zgadzam się z Panią Ewą co do tych formalności jeśli była zawarta umowa to niestety ale trzeba się z niej wywiązać !Dobrze że Pani Karolina zabiera dzieciątko z tego żłobka szkoda maluszka i na pewno będzie miał lepszą opiekę niż w tej instytucji ! Pozdrawiam
wyślij odpowiedź

Autor: Karolina MAlinowska 03.01.2013 23:05  
Rozwiązanie umowy
Drogie Panie, od niedawna prowadzę prywatne przedszkole jak na razie tonę w długach bo dzieci mam mało, tylko dokładam i dokładam. A szanowni rodzice....potrafią z dnia na dzień powiedzieć że rezygnują bo płacze, bo chce do mamy itp. CZasami mam wrażenie że to rodzice są bardziej dziećmi niż one same, ja musze sie jakoś zabezpieczyć. Wynajmuję lokal i mi nikt nie odpuści płacenia. Co pisze Pani Anna skarga do kuratorium...? Z jakiej racji co ich to obchodzi LUDZIE obudzcie się i zacznijcie MYŚLEĆ!!!!!!!!!!!!!
wyślij odpowiedź

Autor: Hania 06.05.2014 13:47  
rozwiązanie umowy
Ja zgłosiłam 5 maja chęć rozwiązania umowy z dniem 1 czerwca, bo babcia emerytka zdecydowała się nam pomóc ale usłyszałam, że się spóźniłam bo okres wypowiedzenia to jeden miesiąc ze skutkiem na koniec m-ca kalendarzowego. Czytałam umowę ale liczyłam, że z racji przyjścia po chorobie (dziecko od 23 kwietnia było w domu) dogadamy się co do wypowiedzenia z datą 30 kwietnia...Pani miła przy zapisie a teraz gdy chodzi o parę dni to nie chce iść na rękę i płacić muszę za pełen m-c. Dzieci ma coraz więcej ale wiadomo, że kasy sobie nie odpuści.
wyślij odpowiedź

Autor: Hania 06.05.2014 13:55  
rozwiązanie umowy
A co do okoliczności zrywania umów to prawda jest po środku pani Karolino - u mnie dziecko chorowało już wcześniej ale zagryzaliśmy wargi, opiekę brałam i babcie na zmianę prosiłam. Teraz babcia stwierdziła, że wnusia starsza i więcej rozumie to sobie z nią poradzi ale Pani nie chce nas puścić. Do sprawy trzeba podchodzić indywidualnie a nie "umowa to umowa" No nic babcia poczeka a młoda do żłobka będzie chodziła do końca czerwca z przerwą na tygodniowy wyjazd urlopowy ;P
wyślij odpowiedź

Autor: ewa 07.05.2014 12:43  
Odp:rozwiązanie umowy
Prawda jest taka, że miesięczny okres z zachowaniem całego miesiąca nie jest wymysłem właścicieli przedszkoli tylko jest to zapisane w ustawie. Usługa długoterminowa ma zapis, że każda ze stron może wypowiedzieć umowę z zachowaniem okresu wypowiedzenia. Zerwanie umowy, nie opłacenia za okres wypowiedzenia wiąże się z dochodzeniem swoich praw ze strony usługodawcy.
I zgodzę się z panią Karoliną - rodzice czasami robią co chcą. Żeby zapisać dziecko zgadzają się na wszystkie warunki. Świadomie podpisują umowę, a potem są zdziwieni, że trzeba płacić.
wyślij odpowiedź

Autor: teresa 07.03.2015 10:25  
t
zabieram dzieci ze zlobka i nie mam zamiaru placic ,moje dzieci caly luty chorowaly byly tylko 4 dni a musialam zaplacic 1400 zlotych,teraz mam opiekunke i nie mam zamiaru placic za marzec,moje dzieci choruja w tym zlobku,cos nie tak,poprostu drogie mamy nie dajmy nabic sie w butelke,bo jak nasze dziecko kichnie to zlobek dzwoni i mowi pprosze zabrac dziecko bo chore i nie obchodzi ich ze ty nie masz co zrobic.taka prawda a my mamy jestesmy naiwne bo oni moga a my nie.
wyślij odpowiedź

Autor: EEEEEEEE 29.05.2015 12:19  
Odp:włąściciel przedszkola prywatnego
Tutaj się trochę nie zgadzam z Panem/Panią ja np. podpisałam umowę w której było napisane: opieka nad dzieckiem, dbanie o higienę, gry zabawy,i inne pierdy...A w rzeczywistości wygląda to tak:
Co najmniej raz w tygodniu dziecko ma odparzoną pupę, obieram ją z kupą przyschniętą, przechodząc obok żłobka Pani siedzi na dywanie pod ściana i wszystkie dzieci na niej....Nie wspomnę o sprzątaniu Pań podczas gdy dzieci są w żłobku typu zmywanie podłogi i puszczanie na mokra podłogę dzieci w skarpetach, sprzątanie a dzieci obok bez opieki chodzą po dworzu. Nie wspomnę juz o wybraniu się na spacer z trójką dzieci w jednym wózku, po wyjęciu jednego wózek z pozostałą dwójką przewrócił się, więc chyba nie na takie warunki się godziłam podpisując umowę i mam prawo do natychmiastowego rozwiązania umowy.
wyślij odpowiedź

Autor: Krystyna Rasimowicz 17.09.2015 10:51  
Mama
Mam przykre doświadczenie z prywatnym żłobkiem do którego zapisałam córeczkę. Umowa skonstruowana prosto i twierdzę, że nie do końca wdział ją prawnik. Kobieta skopiowała tekst z internetu. Toczę z nią bój o kilka rzeczy i nie pozwolę nabić się w butelkę. Umowa zawsze wiąże dwie strony to fakt. Tylko dlaczego gdy ja domagałam się wywiązania z umowy żłobek Pani chciała wypowiedzieć mi umowę ze względu na "wprowadzanie niezdrowej atmosfery". hmmmmm. Moimi argumentami są filmiki zgrane z monitoringu. Czytelne bardzo niestety dla Pani to nie miało miejsca. Na filmach widać agresję dzieci starszych wobec młodszych i brak reakcji opiekunów, widać jak kilkumiesięczne dziecko włożone w bujak do basen z kulkami jest bujane przez dwójkę starszaków tak mocno, że o mały włos nie wypada, moja córka została dosłownie wdeptana w podłogę i po jakimś czasie dopiero podchodzi opiekunka, która siedząc w drugim końcu pomieszczenia wisi na telefonie, kolejnymi przykładami jest nagminne zostawianie dziec samych w pomieszczeniu. Przykłady bicia, naruszeń bezpieczeństwa, niereagowania na złe zachowania, zajmowanie się czymś innym niż opieką nad dziećmi można mnożyć. Na moje pismo Pani zareagowała w taki sposób, że chciała dać mi wypowiedzenie. Niestety nie przeczytała chyba własnej umowy w której jasno jest napisane, że żłobek może wypowiedzieć umowę w dwóch przypadkach, po 1 gdy rodzice zataili chorobę dziecka i gdy rodzice długotrwale spóźniają się z czesnym. I zaczęła się zabawa. Pani chyba idąc do adwokata dalece zbłądziła bo nieznajomość nawet ustawy dot. prowadzenia takiej działalności, nie posiadając żadnych wytycznych z ministerstwa o zakresie obowiązków opiekunek, które chciałam jej podarować ani nie posiadając procedur dotyczących reakcji na zachowania agresywne zachowuje się jak kwoka na grzędzie. Stwierdzam , że zorganizowała w swojej zabitej dechami wsi prywatny folwark, trzyma swoje dzieci i rodzinkę a opiekunki wyrwała na staż z Urzędu Pracy. Nie dam się nabić w butelkę i wypowiem ja jej umowę w trybie natychmiastowym bez zachowania okresu wypowiedzenia. A jeśli się na to nie zgodzi będę monitorować każdą sekundę pobytu mojej córki i zgłoszę w odpowiedniej instytucji. Kobiety moje drogie. To, że podpisujemy umowę nie oznacza, że nie mamy praw. Otóż mamy, z umowy mają się wywiązywać dwie strony. My płacimy terminowo a złobek ma zapewnić naszym dzieciom to co zapisane w ustawie, i w procedurze obowiązków w zakresie bezpieczeństwa dziecka w żłobku.
wyślij odpowiedź

Autor: sylwia Jadwa 02.01.2017 10:13  
natychmiastowe zerwanie umowy ze zlobkiem
Witam! Coreczka zapisana jest do prywatnego zlobka..ulegla wypadkowi na swieta wylala na siebie wzatek i mam poparzenie 2-go stopnia... Bylismy w szpitalu we wroclawiu tam nas przywiozla karetka..... Leczenie jest dlogo trfale... Dziecko przechodzi tralme ciafle jest na srodkach przeciw bolowych... Jestesmy pod stalym nadzorem chiturga... Po nocach budzi sie z placzem.lekarz powiedzial ze dziecko powinno zostac wypisane ze zlobka bo nie wrocic tam szybko... A kierowniczka zlobka dala nam 3-miesieczne wypowiedzenie... Zaplata za styczen to 800zl -a dziecko chodzic nie bedzie... Nie wiem co robic potrzebuje na leki i bandarze masci jak natychmiast zerwac umowe... Sama zrezygnowalam z pracy zeby zajac sie dzieckiem... To jest straszny wypadek gdzie sana nie moge dojsc do siebie... Wyludza od nas kase... A ja potrzebuje na leczenie dziecka... Co robic?? Pomozcie
wyślij odpowiedź

Autor: Aga 28.12.2017 13:21  
Pytanie
Witam chce zrezygnować ze żłobka i dziś byłam ale niestety nie ma Pani dyrektor mam przyjść jutro czyli 29.12 z wypowiedzeniem z dnia 01.01 czy to znaczy ze za styczeń też muszę zapłacić?
wyślij odpowiedź

Autor: Bartosz P 01.01.2019 19:19  
Bartosz
Prawo jest po waszej stronie umowy są nie do końca prawne straszą a i tak sprawa nie pójdzie do sądu jest paragraf https://www.lexlege.pl/kc/art-385/

Sprzeczność treści umowy z wzorcem, wykładnia
§ 1.
W razie sprzeczności treści umowy z wzorcem umowy strony są związane umową.
§ 2.
Wzorzec umowy powinien być sformułowany jednoznacznie i w sposób zrozumiały. Postanowienia niejednoznaczne tłumaczy się na korzyść konsumenta. Zasady wyrażonej w zdaniu poprzedzającym nie stosuje się w postępowaniu w sprawach o uznanie postanowień wzorca umowy za niedozwolone.

jeśli dziecko choruje nie ma dziecka macie prawo walczyć o swoje
wyślij odpowiedź

Autor: Joanna 15.01.2019 08:29  
Wypowiedzenie umowy ze żłobkiem
Witam. Moja córka jest w żłobku prywatbym od końca października. Niestety od początku mieliśmy pod górkę ponieważ córka bardzo choruje. Jest w żłobku 3 dni potem choroba i znów 3 dni żłobka. Niestety z powodu że są to poważne zachorowania nie jakieś tam przeziębienie i kończy się antybiotykami lub zastrzyk ami, np zapalenie krtani, zapalenie płuc oskrzeli ucha. Musimy zrezygnować bo non stop antybiotyki krótkie okresy przerwy i dr dla dobra dziecka nie wyraża zgody aby dalej chodziło do żłobka. Pani w żłobku twierdzi że jak wypowiem umowę dzisiaj tj 15.01 to i tak za styczeń i luty muszę zapłacić czesne bo w umowie jest ze wypowiedzenie jest miesięczne licząc pełny miesiąc. A ja niestety czemu nam placic skoro dziecko nie będzie chodziło i Teraz jeszcze jedno. Jest projekt który obniża czesne o 150 zł ale mam zapłacić większą kwotę a potem zwracają w maju lub czerwcu. Jeżeli rozwiąże umowę czy mogę zapl mniej o te 150 zł licząc projekt.
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

###    #        #######   #####  
  #   #   #    #   #        #     # 
 #     #  #    #   #        #     # 
 #     #  #    #   ######    #####  
 #     #  #######        #  #     # 
  #   #        #   #     #  #     #