MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

PROBLEMY NASZYCH DZIECI

Forum > PROBLEMY NASZYCH DZIECI > Rowerek biegowy
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: Olga 22.08.2012 20:13  
Rowerek biegowy
Witam ! Mam pytanko: Ile czasu(tak około) zajmuje dziecku opanowanie jazdy na rowerku biegowym i potem przejście na "normalny" rowerek (z pedałami ).
wyślij odpowiedź

Autor: mama przedszkolaka 23.08.2012 20:57  
Odp:Rowerek biegowy
W przypadku mojego syna to były dwa tygodnie. Dodam, że był wtedy niespełna czterolatkiem. Kupiliśmy Mu rowerek biegowy, a za dwa tygodnie już jeździł na rowerku z pedałami. Bardzo polecam, super sprawa na wyćwiczenie równowagi. Warto wydać pieniądze. Mój mały ma skończone pięć lat i do dzisiaj korzysta z niego na przemian z normalnym.
Specjaliści (w sportowym sklepie internetowym) doradzali nam, aby jak już dziecko wsiądzie na rowerek biegowy i złapie równowagę, nie przesadzać dziecka na rower dokręcanymi bocznymi kółkami. Te boczne kółka to straszna głupota. Jazda z nimi to męczarnia a nie nauka.
wyślij odpowiedź

Autor: Olga 23.08.2012 21:40  
Odp:Odp:Rowerek biegowy
Dziękuję za odpowiedź. My nie kupowaliśmy rowerka biegowego,ale od "normalnego" odkręciliśmy pedały i córka ćwiczy ogromnie zadowolona(ma 5 lat).gdy opanuje "biegowy",dokręcimy z powrotem pedały.
wyślij odpowiedź

Autor: Marta123 26.07.2014 14:29  
rowerek
Rowerek to fajna sprawa, ale też każda forma ruchu od najmłodszych lat i ocena prawidłowego rozwoju. Mój syn regularnie ćwiczy z rehabilitantką Pauliną Budzińską z Poznania. Ma świetne podejście do dzieci i dużą wiedzę. Poleca fajne ćwiczenia korekcyjne.
wyślij odpowiedź

Autor: nasa 28.09.2014 13:34  
rower
ja polecam rower biegowy, moj syn uwielbia,ma 3 lata,jak bedzie mial 4 to chcemy kupić juz z pedalami
wyślij odpowiedź

Autor: fresznes 20.04.2015 14:24  
rowerek
Mój syn jeździł na tym małym modelu biegowym przez rok http://www.centrumrowerowe.pl/rowery/dzieciece/dla-najmlodszych/p,rower-biegowy-runner-zielony-kinderkraft,449803.html . Później kupiliśmy mu opcję 4-kołową, ale te boczne kółka już nie były potrzebne. Na początku nóżkami sobie pomagał i w końcu sam zaczął utrzymywać pozycję
wyślij odpowiedź

Autor: Kora 21.04.2015 08:33  
nauka jazdy na rowerze
Moja córka na biegówce jeździła ok 2 lat, w wieku 3,8 zaczęła jeździć na rowerze dwukołowym, cała nauka zajęła jej 15 minut, można powiedzieć, że wsiadła i pojechała.
wyślij odpowiedź

Autor: Mama Adasia 19.04.2019 21:53  
rowerek biegowy
Spokojnie, moj Adaś miał 2 latka jak zaczał poruszac się na rowerku biegowym casper z lionelo. Dzieci mają samą frajdę z posiadania takiego rowerka!
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

###      #    #######   #####  
  #   #    ##    #        #     # 
 #     #  # #    #        #       
 #     #    #    ######   ######  
 #     #    #          #  #     # 
  #   #     #    #     #  #     #