MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

PROBLEMY NASZYCH DZIECI

Forum > PROBLEMY NASZYCH DZIECI > Zła dieta?
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: Agnieszka 05.11.2007 16:47  
Zła dieta?
Mam problem, moja prawie 4 -letnia córeczka, jeszcze nigdy nie wzieła do ust niczego co jest owocem lub warzywem (nie licząc tych ze słoiczka do I-szego roku życia). Próbowałam wielu sposobów - namawianie, tłumaczenie, zabawa, podstęp.Martwię się czy to ma wpływ na jej rozwój. Lekarze nic mi nie doradzili, są zdiwieni bo mówią, że "dobrze wygląda". Dodam też, że nie jada też dżemów, jogurtów w których widać kawałki owoców, jedynie pije soki, choć też bez entuzjazmu - woli wodę. Co mam zrobić?
wyślij odpowiedź

Autor: Agnieszka 13.11.2007 14:10  
Proszę o pomoc
Bardzo proszę o informacje, czy Wy także macie taki problem ze swoimi dziećmi, naprawdę martwię się, czy całkowity brak owoców i warzyw w diecie dziecka nie będzie miał jakichś złych konsekwencji na jego rozwój.
wyślij odpowiedź

Autor: tyszka 13.05.2009 20:21  
Odp:Proszę o pomoc
nie zabardzo moge pomoc,ale moze uzupelniaj diete jakimis suplemetami np.SANOSTOL.A jezeli nie chodzi do przedszkola to postaeaj sie ja zachecic moze przez kolege,lub kolezanke z ktora sie bawi,moze jak zobaczy jak jedza owoce to sie przekona.
wyślij odpowiedź

Autor: Agnieszka 14.05.2009 19:09  
Zła dieta c.d.
Moja córka ma juz w tej chwili 5,5 roku - dieta ta sama. Mała chodzi do zerówki (5 godz) więc nie jada tam posiłków. Jeśli chodzi o przykład od innych dzieci - to niestety zero wpływu na nią. Szczerze mówiąc pogodziłam się juz z jej ubogą dietą. Niedawno miała robioną morfologię - wyszło ok. Widocznie spożywanie owoców i warzyw nie jest (przynajmniej w jej przypadku) taką koniecznością. Jednakże liczę na to, że kiedyś jednak je polubi. Pozdrawiam
wyślij odpowiedź

Autor: nauczycielka przedszkola 14.05.2009 20:29  
Zła dieta
Moja młodsza córka ma 11 lat moze to dośc dziwne ale z owoców zna tylko smak jabłka, gruszki i banana , nie zje jogurtu z owocami inne tak. Jest już duża a ja nadal nie mogę jej zachęcić,żeby posmakowała inne owoce, mówię jej ,ze nie wie ile traci nic to nie pomaga. Obecnie ma 162 cm wzrostu rozwija się bardzo dobrze, jest zwinna i sprytna wyniki ma bardzo dobre a więc chyba tylko moge czekać ,ze kiedyś jej się to zmieni prawda?Siłą nie zmuszę jak będzie chciała to sama posmakuje.
wyślij odpowiedź

Autor: Sebedana 31.07.2015 21:52  
dieta
Zła dieta dzieci to nie tylko problem z ich otyłością i niedowagą, ale też szereg chorób, takich jak dyslipidemia. Zobacz jakie niesie skutki http://adamed.expert/ Musi jeść jakiekolwiek owoce i warzywa, przemycaj je jakoś do posiłków! co ona w takim razie jada?!
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

###     #####    #####    #####  
  #   #   #     #  #     #  #     # 
 #     #        #  #        #     # 
 #     #   #####   ######    #####  
 #     #  #        #     #  #     # 
  #   #   #        #     #  #     #