MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

PROBLEMY NASZYCH DZIECI

Forum > PROBLEMY NASZYCH DZIECI > 3-latek bez szacunku, bicie, obrażanie,wypychanie
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: Jola lasek 23.05.2012 14:16  
3-latek bez szacunku, bicie, obrażanie,wypychanie
Witam
Moim problemem jest dziecko szwagierki.
Praktycznie od urodzenia wykazywał on duze objawy agresji, wyrachowania, nie wiem jak to jeszcze bardziej trafnie nazwac, odkąd umiał coś łapać w rączke pamietam kazdemu z nas wyrywał włosy łapał za nosy. prosby płacze krzyki nie pomagały. Nie reagował siłą trzeba było wyrywać mu z reki włosy, aon i tak nie puszczał. potem zaczeło sie gryzienie plucie, bicie , uderzanie wszystkim co miał w rekach. teraz jest starszy ma 3 lata , nadal bije , czy ma powód czy go nie ma na dzieńdobry za samo wejscie do domu można zarobić kopniaka czy oplucie. obraża nas dorosłych i dzieci. Wszystko uważa za swoje . Ma czasami lepsze dni i jest milszy. ale zachowania pozytywne niestety w porównianiu z negatywnymi to tzw kropla w morzu. najczesciej jest miły kiedy czegoś chce- typu kocham Cie Ciociu wiesz?- a za sekunde pyta czy mam coś słodkiego. jak nie mam to mnie ignoruje i sam szuka po szafkach. jak zabronie to mnie bije krzyczy. Rodzice prawie w ogóle nie reaguja . ostatnio nawet pochwalają ze jest taki rezolutny i umie komuś dogadac...przerażające. staram sie zwracać uwage jezeli robi cos mi czy mojemu dziecku. niestety bez rezultatu. są sytuacje kiedy jeszcze jego rodzice na mnie naskakuja abym nie przesadzała. że jak moje dziecko jest niegrzeczne to nie robią afery. dla nich aferą jest to że ja mu zwracam uwage np. Kacper nie odzywaj sie tak do mnie bo tego nie lubie i jest mi smutno. Albo Kacper nie bij mnie bo mnie to boli . nie wiem już jak reagować. mieszka obok naszego domu u tesciów. wiec nie moge z nim w żaden spsób poluźnić kontaktów bo mamy wspólne podwórko. Mam już dosyć poniżania mnie i mojej córki . Moja córka ma 5 lat także aniołkiem nie jest ale nikogo nie bije nie obraza nie odzywa sie do dorosłych ani do dzieci w taki sposób aby im dokuczyć. Kacperek niestety tak robi. wiele razy słyszłam ze umre albo moja córka . mówi jej tez ze jej nikt nie kocha.jestem kompletnie bezradna nie chce pozwalac mu na takie zachowanie ale to nie ja jestem jego mama i tatą a oni problemu nie widzą. albo nie reagują na jego zachowanie albo reaguja w sposób nieodpowiedni. mówią ze tak nie wolno ale nie tłumacza dlaczego , mówia że tak nie wolno ale w tym samym czasie przytulaja całują i mówia ze pewnie jest zmeczony.... Ja tez jestem tym zmeczona bo 3 latek mnie wyzywa , dokucza, bije moje dziecko także a ja nie wiem jak bronic siebie i dziecko. a poróżnić się ze szwagierką nie chce...
wyślij odpowiedź

Autor: MAma 23.05.2012 14:50  
Odp:3-latek bez szacunku, bicie, obrażanie,wypychanie
Jest tylko jedno wyjście:porozmawiać pilnie i na bardzo POWAŻNIE z rodzicami tego dziecka,oraz z dziadkami. Czy Pani jako dorosła (tak mniemam !) osoba nie potrafi poradzić sobie z trzyletnim dzieckiem - dziwne!? Polecam odcinki Super Niani o takich zachowaniach na Y.T.,oraz wątki o biciu przez trzylatki na tutejszym Forum (cześć:problemy naszych dzieci)
wyślij odpowiedź

Autor: Jola lasek 24.05.2012 13:34  
Odp:Odp:3-latek bez szacunku, bicie, obrażanie,wypychanie
rozmowa z dziadkami była skończyło sie awanturą ze kazde dziecko tak ma i zebym rozmawiała z rodzicami . a rodzice? hm no cóż tatuś pojawia sie raz na jakiś czas i nie widzi problemu . a szwagierka ostatnio stwierdziła zebym nie robiła afery kiedy mały mnie z domu wyganiał i zabraniał wszystkiego do czego się dotknełam. Dodam że jestesmy zależni i od nich samych i od dziadków. jezeli im zwracamy uwage to już tworzą sie nieporozumienia i my na tym przegrywamy, Szwagierce proponowałam psychologa ksiązki programy edukacyjne , starałam sie o tym mówic niezobowiązująco , zachwalać ze sama korzystam . szwagierka zasłania sie brakiem czasu, tym ze nie ona sama dziecko wychowuje i co z tego ze ona by wychowywała go wedł zasad jak za chwile dziadki zrobia inaczej i zasady pojdą w odstawke. a najczestsze stwierdzenie to- "on już taki jest i co ja na to poradze...." Jak zwracam mu uwage ze nie podoba mi sie że mnie bije i mnie to boli i smuci to matka zamiast stanąc za mna murem aby dziecko wiedziało co jest dobre a co złe to jeszcze mnie przy dziecku krytykuje ze ona mojemu dziecku nie zwraca uwagi i życzy sobie tego samego z mojej strony... Psycholog nam w takiej sytuacji radziła abyśmy postarali sie z nimi zmniejszyć wzajemne kontakty. ale niby jak to zrobić kiedy mieszkamy obok siebie i wzajemnie sobie pomagamy. a w takiej głupiej kwestii jak wychowanie dziecka nie potrafimy sie dogadac.... Pani wypowiedz ze jestem osoba dorosła i nie potrafie sobie poradzic z 3-letnim dzieckiem jest nie na miejscu bo to nie moje dziecko . i to nie ja powinnam je wychowywac . a kazde moje proby zwrócenia uwagi na problem koncza sie nerwami. Poleca mi Pani filmy i watki dotyczace rodziców i ich dzieci... a nie osoby treciej która wpływu na wychowanie nie swojego dziecka w żadnym wypadku nie ma.
wyślij odpowiedź

Autor: Beata 24.05.2012 16:45  
Odp:Odp:3-latek bez szacunku, bicie, obrażanie,wypychanie
Widzę Jolu,że nie wiele możesz zrobić w tym przypadku. Chociaż ja widząc takie a nie inna reakcję ze strony szwagierki starała bym się do minimum ograniczać kontakty. Może to nie wychowawcze ale nie ma innego wyjścia, ucz córkę aby się broniła. Nie chodzi o to,ze ma zaczynać, ale kiedy on ja bije atakuje, ma się najzwyczajniej w świecie bronić. Jeśli będą ataki ze strony rodziców tego dzieciaka, powiedz wprost , ze małą robi to co robi ich syn.A co do pomysłu oglądania przez ciebie odcinków Super niani ze strony osoby podpisującej się "MAma" To faktycznie popełniła ogromna gafę i nietakt, tak jakbyś to ty miała problem.Pozdrawiam
wyślij odpowiedź

Autor: MAma 24.05.2012 20:01  
Odp:Odp:Odp:3-latek bez szacunku, bicie, obrażanie,wypychanie
Nie uważam,że autorka ma problem ale są tam pomysły rozwiązań,jak zachować tzw."zimną krew" w kontaktach z dzieckiem agresywnym i "rozpuszczonym"( które niewątpliwie takie jest !.Nie uważam,tego za gafę/nietakt. A co do pomysłu,aby autorka uczyła swoje dziecko samoobrony(nie zaczepiać,ale też nie dawać sobą pomiatać) - popieram w 100 % Też to praktykuję u córki i skutkuje doskonale.
wyślij odpowiedź

Autor: MAma 24.05.2012 20:17  
Chodzi o to,że "Super Niania" w pewnym sensie wpływa na rodziców jako osoba trzecia. Jest sporo tych filmów z udziałem "Super Niani",na prawdę proszę obejrzeć te odcinki i tam Pani pewnie coś znajdzie. Abstrahując od filmików,widzę że sytuacja jest "napęczniała" od szarpania się z maluchem,może warto dziecko czasem za coś pochwalić-za jakąś błahostkę-konkret ! Dzieci LUBIĄ być chwalone,może on jest zbyt mało chwalony przez rodziców? Powodzenia
wyślij odpowiedź

Autor: MAma 24.05.2012 20:18  
Chodzi o to,że "Super Niania" w pewnym sensie wpływa na rodziców jako osoba trzecia. Jest sporo tych filmów z udziałem "Super Niani",na prawdę proszę obejrzeć te odcinki i tam Pani pewnie coś znajdzie. Abstrahując od filmików,widzę że sytuacja jest "napęczniała" od szarpania się z maluchem,może warto dziecko czasem za coś pochwalić-za jakąś błahostkę-konkret ! Dzieci LUBIĄ być chwalone,może on jest zbyt mało chwalony przez rodziców? Powodzenia
wyślij odpowiedź

Autor: Jola 24.05.2012 22:23  
W super Niani jest nauka o tym jak rodzic/opiekun ma sobie z tym radzic . i tego bede sie trzymac ,ja na siłe nic nie zmienie. kazday mój pomysł uwaga to jak płachta na byka. Kacperek potrafi czzasem byc kochanym dzieckiem... nie jest chodzacym złem jednak to jego złe zachowanie przewyższa.. to dobre. Wydaje mi sie ze duzo to geny ale swoje tez roobi postawa rodziców i to jak on patrzy jak oni odnosza sie do innych. jezeli chodzi o to czy czuje sie wartosciowy to mysle ze akurat tu to on ma bardzo o sobie wysokie mniemanie . jest bardzo pewny siebie .Jeszcze sie nie zdarzyło ze zrobił tak jak nie chciał tego zrobic. jest bardzo uparty.... a Moja córka odwrotność, ma bardzo słabe poczucie swojej wartosci , choc staram sie bardzo jej zawsze gratulowac i przypominac jak bardzo jest madra,miła , pomocna ,kochana itp /oczywiscie wtedy kiedy zasługuje na to. jest bardzo zazdrosna o Kacperka , czesto sie fochuje i cwaniakuje,chcac wykazac sie i zeby sie popisac przed nim. Tak jak Kacper ma innych zdanie daleko i głeboko to ona natomiast az za bardzo sie stara zeby kazdy ją lubił... Dodam ze jej zachowanie zaczeło byc takie jak urodził sie Kacper...wczesniej dziadki i ciocia byli tylko dla niej . Potem już nie. zawsze była ta starsza i miała byc mądrzejsza. tyle ze tak jest do tej pory... a róznica wieku coraz bardziej sie zaciera
wyślij odpowiedź

Autor: Jola 24.05.2012 22:26  
chwalimy wszyscy i moją Kamilkę i Kacperka jeżeli na to zasługuja . Bo wiemy wszyscy ze to jest bardzo wazne.tylko wyrazna roznica jest w reakcji na złe zachowania....
wyślij odpowiedź

Autor: mama przedszkolaka 24.05.2012 22:27  
Jest pani do chłopca negatywnie nastawiona, co prawdopodobnie on wyczuwa. Rozumiem Pani zmęczenie tą sytuacją, ale to co Pani napisała na początku jest trochę dziwne. Nie można posądzać niemowlęcia o takie rzeczy.

Zastanawiam się nad tym, czy otaczający nas świat będzie pozytywny, coraz lepszy, gdy my dorośli będziemy naszym dzieciom wpajać zasadę, że za zachowania negatywne wobec nas należy winowajcom odpłacać tym samym? Na pewno nie. Czy Państwo w swym dorosłym świecie również to stosują?

Nasz przekaz wychowawczy powinien być jasny: bezwarunkowo nie wolno nikomu robić krzywdy.

Chłopiec ewidentnie jest dzieckiem zaniedbanym wychowawczo. Najwyraźniej bliscy poświęcają mu czasu mniej niż on potrzebuje. Proszę zapraszać małego do zabawy, dawać wraz z córką przykład jak można ze sobą fajnie spędzić czas.
wyślij odpowiedź

Autor: MAma 24.05.2012 22:36  
To może by tak te filmiki obejrzeć Razem ze szwagierką i wtedy porozmawiać o wnioskach i co Ona o tym sądzi? Co na to wszystko mówi Pani mąż/partner ? Bo szwagierka jak rozumiem to jego siostra ? Można powiedzieć,że jest Pani w "patowej" sytuacji.
wyślij odpowiedź

Autor: Westminster 24.11.2012 16:43  
poczekajcie rodzice az dorosnie wasz synalek
wszystkie mamy na mnie skocza ale jednak szczerze sie wypowiem w wychowaniu dziecka zasady sa jasne jesli nie wystarczy dobre wychowanie i tlumaczenie przylac brzdacowi na pupe i prosze nie martwic sie ze tez w doroslym zyciu bedzie kogos bilo bo nie bedzie raczej bedzie bilo gdy nie beda jego dorosle zachcianki realizowane jako przestepcy dzieci zachowuja sie zle i obserwuja reakcje otoczenia w wyzej napisanym przypadku dziecko zle sie rozwija bo rodzice za zle zachowanie przytulaja i glaskaja drody rodzice za jakis czas to dzieciateczko odrabie wam glowy jak nie spelnicie jego zyczen juz jako doroslego zle wychowanego faceta
wyślij odpowiedź

Autor: Janusz 24.11.2012 16:46  
Janusz w-wa
Z malego bandziorka rosnie duzy bandzior
wyślij odpowiedź

Autor: Jurek Stepniewski 28.11.2012 14:20  
Złe i szkodliwe rozumienie problemu
Januszu, nie można dziecka 3 letniego nazywać bandziorem!!!!
Przecież ten maluszek nie wie jeszcze co dobre a co złe, on dopiero rozpoczyna życie w społeczeństwie. Takie myślenie jak Janusza z góry wyklucza dziecko na starcie, a przecież ono nie jest niczemu winne, zaś będzie niosło od początku z sobą poczucie winy, bez rozumienia za co. Potem to już równia pochyła.
Takie maluszki wychowuje się i uczy poprawnego zachowania w społeczeństwie przez obdarowanie miłością oraz uczeniem postępowania i empatii.
Źródłem problemu było to, że rodzice nie byli tego nauczeni jako 3-6 letnie dzieci i teraz to oni nie znając innych wzorców zachowują się wobec siebie i dziecka w sposób który Janusz nazwał bandycki. Może chłopczyk będzie miał troszkę szczęścia w życiu i trafi na dobrych nauczycieli.
wyślij odpowiedź

Autor: Wanda 30.11.2012 21:03  
Wanda
Dziecko jest kształtowane przez środowisko w którym przebywa.W swoim zachowaniu nie dostrzega nic złego i je powiela ale w jakim celu? Interesuje go reakcja osób z otoczenia bądź podoba mu się ich odpowiedź na dane agresywne zachowanie. Przyczyna to braki wychowawcze w domu tj.brak jasno sprecyzowanych celów, niesłowność, nerwowa sytuacja w domu, nieradzenie sobie z zadaniami stawianymi przed dzieckiem, bunt i brak obowiązków w domu.
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

#     #####    #####    #####  
  ##    #     #  #     #  #     # 
 # #          #  #     #  #     # 
   #     #####    #####    ###### 
   #    #        #     #        # 
   #    #        #     #  #     #