MAŁE DZIECKO
 
RADY I PORADY
 
PRZEDSZKOLE
 
KĄCIK NAUCZYCIELSKI
 
     
PROBLEMY NASZYCH DZIECI

Forum > PROBLEMY NASZYCH DZIECI > Brak koncentracji u 4 letniej dziewczynki
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: Dominika, K. 15.03.2012 10:43  
Brak koncentracji u 4 letniej dziewczynki
Drogie Mamy,

jestem mamą dziewczynki, która w czerwcu będzie miała 4 latka. Oprócz choroby podstawowej, która na towarzyszy od 3 miesiąca życia - epilepsja lekooporna mamy największy problem z koncentracją. Córeczka nie potrafi się skupić na danym zadaniu dłużej niż 2-5 minut, wszystko ją rozprasza. Najbardziej mnie martwi, że nie garnie się do zajęć plastycznych, nie rysuje, nie maluje. Wiem, że do szkoły jej trochę czasu jeszcze zostało, ale nie wiem gdzie szukać pomocy. Ona nie chce z nami współpracować. Chodziłam do PPP ale tam również nie uzyskałam pomocy. A Pani od początku mówiła, że córeczka będzie opóźniona. Doradźcie mi gdzie szukać pomocy. Czuje się bezradna.
wyślij odpowiedź


Autor: mama przedszkolaka 15.03.2012 11:17  
Odp:Brak koncentracji u 4 letniej dziewczynki
Witam Panią.
Ja proponowałabym Pani poszukać dobrego terapeuty od integracji sensorycznej. Mam wrażenie, że taka osoba Wam pomoże, zdiagnozuje małą i zastosuje terapię, która bardzo często bywa wybawieniem. Proszę wrzucić sobie w wyszukiwarkę to zagadnienie i poczytać na ten temat. To wspaniała forma terapii, która przez zabawę pomaga dzieciom. Dodatkowo w moim przekonaniu utwierdza mnie fakt, że w PPP nie uzyskała Pani pomocy. Niestety tak jest. Bardzo mało poradni ma pojęcie o istnieniu problemu. Życzę powodzenia.
wyślij odpowiedź

Autor: Dominika, K. 15.03.2012 11:25  
Odp:Odp:Brak koncentracji u 4 letniej dziewczynki
Dziękuję za odpowiedź.
Zapomniałam odpowiedzieć, ze mamy 3x w tygodniu zajęcia z integracji sensorycznej, a tak naprawdę nie widzę po nich znaczącej poprawy. Chodzimy od ponad roku,
wyślij odpowiedź

Autor: mama przedszkolaka 15.03.2012 15:57  
Odp:Odp:Odp:Brak koncentracji u 4 letniej dziewczynki
Z moim dzieckiem ćwiczyłam ja sama w domu, przez 5 lat, 3 razy dziennie serię ćwiczeń trwającą od 25 do 35 minut. Raz w tygodniu jeździliśmy na zajęcia, co ok. 2 m-ce program był modyfikowany. Specjaliści (dobrzy) zapewniali mnie, że najlepiej jest jak to robi mama. Tak było u nas, ale każdy przypadek jest indywidualny. My trafiliśmy w ręce dobrych fachowców i jesteśmy zadowoleni z efektów.
wyślij odpowiedź

Autor: Dominika K. 15.03.2012 16:07  
Odp:Odp:Odp:Odp:Brak koncentracji u 4 letniej dziewczynki
A co dokładnie ćwiczyłaś w domu? Gdzie znalazłaś takich specjalistów? Ja już nie wiem gdzie szukać pomocy a boję się o to co będzie dalej.
wyślij odpowiedź

Autor: mama przedszkolaka 15.03.2012 21:28  
Odp:Odp:Odp:Odp:Odp:Brak koncentracji u 4 letniej dziewczynki
Ja mam córcię z autyzmem objętą terapią od 2 r.ż. Dużo pracy włożyłam w to, aby ją wyprowadzić z poważnych kłopotów. Najgorsze już za nami, ale cały czas jesteśmy pod opieką ośrodka dla dzieci i młodzieży z autyzmem. Poszukaj w swojej okolicy takiego ośrodka, najlepiej działającego przy KTA, zapisz małą na badania. W takich ośrodkach pracują najlepsi specjaliści od rozwoju człowieka. Piszesz, że córcia mało współpracuje, a jak z jej mową? Mówi, rozumie?
wyślij odpowiedź

Autor: Dominika K. 16.03.2012 09:18  
Odp:Odp:Odp:Odp:Odp:Odp:Brak koncentracji u 4 letniej dziewczynki
Możesz rozwinąć skrót KTA? Tak moja córeczka, mówi, rozumie co się do niej mówi,ale współpraca z nią jest strasznie trudna, ją wszystkie bodźce rozpraszają, sąsiad puknie, tramwaj przejedzie a ona już zupełnie gdzie indziej myślami jest. Najtrudniej jest mi ją zmotywować do wykonywania zadań, na terapiach mówią, że ona współpracuje, ale ze mną w ogóle nie współpracuję. Wiem, że ma dopiero niespełna 4 lata, ale zanim się obejrzę będzie miała 6 i przyjdzie pora na zerówkę, siedzenie w ławkach i rysowanie. Przeraża mnie to wszystko.
wyślij odpowiedź

Autor: mama przedszkolaka 16.03.2012 14:58  
Odp:Odp:Odp:Odp:Odp:Odp:Odp:Brak koncentracji u 4 letniej dziewczynki
KTA to Krajowe Towarzystwo Autyzmu. Jeżeli jesteś z Warszawy lub okolic, to polecam również fundację Synapsis, tam też są najlepsi fachowcy. Mogą być kolejki, ale na pewno tam wykonają dziecku rzetelne badania i zastosuję terapię.
Wydaje mi się choć nie twierdzę, że mam rację), że jeżeli na terapiach współpracuje a z Tobą nie chce to powinnaś z małą również ćwiczyć w domu. Ona musi uczyć się współpracy z Tobą. Jeżeli mówi i rozumie, to na prawdę jest z czego się cieszyć.
Nie martw się tym co będzie za dwa lata, to szmat czasu i wiele pozytywnego może się wydarzyć. Myśl o tym co tu i teraz. Mam jeszcze pytania, czy chodzicie na terapię gdzieś prywatnie? co Ci podpowiada intuicja? Ja na przykład czułam to, że jesteśmy w odpowiednich rękach. Czy czujesz to samo? Jeżeli nie, to szukaj innego miejsca dla dziecka.
wyślij odpowiedź

Autor: Dominika K. 18.03.2012 19:48  
Odp:Odp:Odp:Odp:Odp:Odp:Odp:Odp:Brak koncentracji u 4 letniej dziewczynki
Poszukam u nas KTA. Jestem z Bydgoszczy. Chodzimy prywatnie na zajęcia z SI. Do dwóch różnych ośrodków terapeutycznych, i intuicja mi podpowiada, że to nie jest to, że nie pomaga. Ale u nas mały rynek i nie ma innych placówek, nie wiem gdzie szukać pomocy w zakresie SI.
wyślij odpowiedź

Autor: mama przedszkolaka 20.03.2012 17:58  
Odp:Odp:Odp:Odp:Odp:Odp:Odp:Odp:Odp:Brak koncentracji u 4 letniej dziewczynki
Ja nie sugeruję, że Twoje dziecko ma autyzm, nie diagnozuję jej na odległość. Chodzi mi tylko o to, że specjaliści do spraw diagnozy i terapii autyzmu są najlepszymi fachowcami od rozwoju człowieka tego prawidłowego i zaburzonego. Ja zawsze mówię, że kto się zna na autyzmie, zna się na wszystkich dysfunkcjach rozwojowych człowieka.Są różne formy terapii SI to tylko jedna z nich. Może u Twojej małej trzeba zastosować kilka.
wyślij odpowiedź

Autor: Anna 15.07.2014 11:30  
gry i zabawy wspomagające koncentrację
Warto udać się z tym do specjalisty i być może wdrożyć terapię. W wolnym czasie można też ćwiczyć koncentrację układając puzzle, klocki lego albo robiąc specjalne ćwiczenia (można je znaleźć na polskojęzycznym portalu brainmax lub anglojęzycznym lumosity).
wyślij odpowiedź

Autor: Ewwka 15.03.2017 20:54  
programy edukacyjne wspomagające koncentrację
Wiadomo, że jak dziecko nauczy się koncentracji, to będzie lepiej przyswajało wiedzę. Ważne, by odpowiednie ćwiczenia były też przeprowadzane w domu. Świetne pakiety edukacyjne, skupiające uwagę i koncentrację dzieci można znaleźć w Akademii Umysłu http://www.akademia-umyslu.edu.pl/ Warto się zapoznać z całym programem i ćwiczenia wprowadzić też w domu (chociaż pakiety też idealnie sprawdzają się też podczas zajęć w przedszkolu, czy w podstawówce), w ten sposób chyba najlepiej zadbamy o przyszłość naszych pociech.
wyślij odpowiedź


Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:
 
 #####  #####  #######  ##### 
 #   # #   # #    #   # 
    #    # #    #    
 #####  #####  ######  ###### 
 #       #    # #   # 
 #    #   # #   # #   # 
 #######  #####  #####  ##### 
Kod zabezp.:

     
 góra     powrót
© STEP   |   Design by 3xw.pl   |   Hosting Infocomp