MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

PROBLEMY NASZYCH DZIECI

Forum > PROBLEMY NASZYCH DZIECI > 3 latek nie je
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: sylwia 22.10.2007 19:46  
3 latek nie je
moj 3 letni syn je TYLKO jogurty,chleb z serkiem topionym i przecery owocowe w sloiczku.jeszcze kilka miesiecy temu jadl normalnie-uwielbial spaghetti,parowki.A potem pewnego dnia po prostu przestal.Prubowalam zmusic go glodem do jedzenia-ale po 2 dniach placzu,krzykow i wyrzutow sumienia skapitulowalam i znowu daje mu jogurty,chleb...co robic????
wyślij odpowiedź

Autor: mama, jedna z wielu 22.10.2007 20:29  
nie wim czy poradzę
ale mój maluch odkąd poszedł do przedszkola też ma tylko kilka ulubionych potraw. Chyba ma dośc eksperymentów w przedszkolu ;) ale na powaznie, zawsze był "ciężki" do jedzenia, musiałam go namawiac albo szykowac to co lubił. Swoją drogą mam pytanie, czy jeśli dziecko zdecydowanie odmawi jedzenia nowości to nakłaniac je czy raczej sobie odpóścic? A co jeśli nie chce jesc jarzyn?
wyślij odpowiedź

Autor: sylwia 23.10.2007 08:45  
odp.
Nasz maly nie chce jesc jarzyn ani owocow-tylko te ze sloiczkow.on nowego rok pojdzie do przedszkola-ludze sie ze tam-widzac jak inne dzieci jedza,to tez zacznie...
wyślij odpowiedź

Autor: mama, jedna z wielu 23.10.2007 20:28  
Odp:odp.
też miałam takie złudzenia. Skończyło się na tym, że Maks je tylko jabłka, parówki (bardzo rzadko bo nie moge patrzec ja wcina to świństwo), suchy chleb, jogurty, serki homogenizowane, kaszki i od czasu do czasu zupę ze słoiczka. Czasem, gsy wróci głodny z przedszkola zje placki z jabłkami lub grzanki na maśle.
wyślij odpowiedź

Autor: mama 23.10.2007 21:14  
odp
Ja proponuję przeczekać. Mój syn też miał taki etap. Jadł tylko placki. Trwało to dość długo ale mineło. Dziś je wszystko. No prawie wszystko ;-)
wyślij odpowiedź

Autor: sylwia 24.10.2007 10:24  
odp
lekarz tez mowi zeby przeczekac,ale ile to potrwa?tak bardzo bym chciala zeby maly zjadl swiezy owoc,albo jarzyne,o miesie juz nawet nie wspominam.
regularnie waze syna-i co naprawde mnie dziwi to on przybiera na wadze-3lata 2 miesiace i 17,6kg.
wyślij odpowiedź

Autor: Agnieszka 24.10.2007 15:36  
Odp:3 latek nie je
Ja mam podobny problem, moja prawie 4 -letnia córeczka, jeszcze nigdy nie wzieła do ust niczego co jest owocem lub warzywem (nie licząc tych ze słoiczka do I-szego roku życia). Próbowałam wielu sposobów - namawianie, tłumaczenie, zabawa, podstęp.Martwię się czy to ma wpływ na jej rozwój. Lekarze nic mi nie doradzili, są zdiwieni bo mówią, że "dobrze wygląda". Dodam też, że nie jada też dżemów, jogurtów w których widać kawałki owoców, jedynie pije soki, choć też bez entuzjazmu - woli wodę. Co mam zrobić?
wyślij odpowiedź

Autor: Mariola Byczkowska 20.05.2008 21:38  
Odp:3 latek nie je
moja 3,5letnia córeczka też nie jest skora do jedzenia,a pani w przedszkolu uznała to za kolejny argument aby nie przeszła do starszej grupy.Bo nie je albo trzeba jej pomagać w jedzeniu, ale to dłuższa historia.a lekarze jednogłośnie stwierdzili,aby nie zmuszać do jedzenia bo skutek bywa odwrotny.pozdrawiam
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

###      #     #####    #####  
  #   #    ##    #     #  #     # 
 #     #  # #          #        # 
 #     #    #     #####    #####  
 #     #    #    #              # 
  #   #     #    #        #     #