MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

PROBLEMY NASZYCH DZIECI

Forum > PROBLEMY NASZYCH DZIECI > Czy dziecko może w ten sposób odreagowywac pójscie do przedszkola?
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: mama załamana 20.10.2007 20:44  
Czy dziecko może w ten sposób odreagowywac pójscie do przedszkola?
A mianowicie, chodzi o to, że mój trzyletni syn zaczął robic kupę w majtki. Bardzo nie chciał iśc do przedszkola i do dzis nie jest to dla niego nic przyjemnego (moment rozstania jest najgorszy). Już w sierpniu zdażyło się, że kilka razy popuścił w majtki. wcześniej, nawet w czasie nauki "nocnikowania" zdażyło mu się to tylko raz! Ale od jakiegoś czasu jest to nagminne. Pytany dlaczego nie powie pani przedszkolance odpowiada, że się wstydzi dzieci. Ale to chyba nie o to chodzi. On po prostu nie chce robic kupy przy "obcych". W grę wchodza tylko mama albo tata, nawet babcia nie jest dośc dobra ;) Rozmawiałam na ten temat z przedszkolanką i ona się bardzo przejęła. Pyta syna co jakiś czas czy cche do ubikacji ale on zawsze odpowiada, że nie. A jak tylko zobaczy mnie albo męża zaraz robi kupę. Nawet w domu coraz częściej robi w majtki :(
Czy mam się martwic? Czu to aby nie jest jakiś nerwowy nawyk?
wyślij odpowiedź

Autor: mama załamana 24.10.2007 20:57  
Odp:Czy dziecko może w ten sposób odreagowywac pójscie do przedszkola?
nikt mi nie odpowie? :(
wyślij odpowiedź

Autor: Ania 24.10.2007 21:32  
Odp.
Mój syn dopiero jak miał trzy i pół roku nauczył się robić kupę do ubikacji chociaż nie miał problemu z siku. Do dziś nie robi kupy (drugi rok) w przedszkolu ale twierdzi, że mu się nie chce. Nie do końca mu wierzę. Zgodnie z normami psychiatrycznymi czas opanowania robienia kupy do ubikacji jest do pięciu lat - więc nie robiłabym z tego większego problemu. To może być reakcja na przedszkole. W przedszkolu jest pewnie spięty a jak zobaczy panią czy męża to się rozluźnia i kupa wyskakuje. Ja nie robiłabym z tego większego problemu, żeby dziecko nie czuło się nie takie w tej sytuacji. Mojego syna uczyłam opowiadając mu o kupie, która puka do drzwi że chce wyjść i wtedy trzeba jej pomóc i iść do ubikacji. Na dzieci bardzo działają takie sugestywne historyjki. I ważne nagroda musi być - np. naklejka do przyklejenia w jakimś ważnym miejscu. Oczywiście dziecko musi dokładnie wiedzieć za co i kiedy dostanie taką nagrodę. Nagroda MUSI być dana zaraz po sukcesie - np. po zrobieniu kupy do nocnika. A jak się nie uda to bez jakiegoś negatywnego komentarza. I pamiętaj najważniejsze jest pozytywne nastawienie! Wiara w dziecko zawsze dodaje mu siły ;-)Powodzenia :-)
wyślij odpowiedź

Autor: mama załamana 25.10.2007 21:06  
Odp:Odp.
Chyba mnie Pani nie zrozumiała. Syn nie miał porblemów z kupą odkąd skończył 22 miesiące. Zawsze robił ja albo do nocnika albo do ubkacji. Dopiero gdy na poważnie zaczęłam opowiadac mu o przedszkolu i on zrozumiał o co chodzi zaczął popuszczac. A teraz regularnie robi kupę w majtki, no chyba, że zauważę że coś szykuje ;) Pogorszyło się w zeszłym tygodniu kiedy to miał problemy z jelitami.
wyślij odpowiedź

Autor: magda przedszkolanka 25.10.2007 21:13  
Odp:Odp:Odp.
każda drastyczna zmiana w zachowaniu dziecka powinna niepokoić rodziców, nie wypowiadałam się na ten temat ponieważ nie czuje się kompetentna, problem wydaje się być bardziej złożony (popuszczanie w majtki JESZCZE PRZEZD ROZPOCZECIEM edukacji w przedszkolu, unikanie korzystania z toalety w obecności innych niż rodzice bliskich dziecku osób np. dziadkowie)...
proponowałabym ci raczej rozmowę z psychologiem przedszkolnym,
wyślij odpowiedź

Autor: mama załamana 26.10.2007 20:26  
Odp:Odp:Odp:Odp.
A jest coś takiego jak psycholog przedszkolny? U nas chyba nie ma, przynajmniej nikt o kimś takim mi nie wspominał. Rozmawiałam z paniami opiekującymi się dziecmi w pierwszej grupie ale one powiedziały tylko coś na kształt: "No coś takiego?! Będziemy się pytały czy mu się nie chce." rzeczywiście syn mi powiedział, że pani go pytała ale on nie chciał iśc wtedy do toalety. W ostatnim tygodniu ani razu nie zrobił kupy w majtki ale za każdym razem robił ją jak ja albo mąż byliśmy już w domu. Dwa razy zdażyło się, że ja sama musiałam go zachęcic, do pójścia do toalety, bo on twierdził, że tylko puszcza bąki.
wyślij odpowiedź

Autor: mama w opałach 18.07.2011 09:33  
nie chodzi do ubikacji
Mam jedenastoletniego który nie chodzi do ubikacji i robi w majtki i nic mi nie powie.Dopiero gdy robie prane to widze że ma brudne majtki.Co mam robić?
wyślij odpowiedź

Autor: Ania 18.07.2011 13:46  
mama w opałach
11 lat chłopiec,to tragedia.Proszę zostawić brudne majtki niech sam pierze.Rozmowa szczera też przyda się,może chłopak ma problem.
wyślij odpowiedź

Autor: ela 27.09.2011 20:28  
dziecko w przedszkolu
Witam

Tak, oczywiście może reagować w ten sposób na stres..Pamiętam swoje własne pierwsze dni z przedszkola- był to dla mnie ogromny stres i bardzo wstydziłam się załatwiać przy obcych. Rozumiem twoje dziecko..Myślę, że warto zaczerpnąć porady psychologa.
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

###      #    #######   #####  
  #   #    ##    #        #     # 
 #     #  # #    #        #     # 
 #     #    #    ######    #####  
 #     #    #          #  #     # 
  #   #     #    #     #  #     #