MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

PROBLEMY NASZYCH DZIECI

Forum > PROBLEMY NASZYCH DZIECI > gryzie inne dzieci gdy mu zabierają zabawki
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: bezradna mama 03.02.2012 20:17  
gryzie inne dzieci gdy mu zabierają zabawki
Mam synka wieku 4,5 roku niestety gryzie dzieci gdy mu zabierają zabawki bądź w sytuacjach gdy sobie nie radzi ( takie wnioski wysunęłam przy skargach Pań przedszkolanek ) Staram mu się tłumaczyć mówić ze tak nie wolno bo to boli, ze w takich sytuacjach należy powiedzieć Pani a nie samemu w tak brzydki sposób reagować Staram się również po każdej takiej sytuacji karać poprzez zabieranie mu różnych przyjemności np. oglądaniem bajek, czy też komputera ( gry polegające na gotowaniu , układanki typu puzzle czy też plansze które polegają na spostrzegawczości np. 7 różnic w rysunku , albo na rozumowanie co trzeba zrobić aby przejść na drugą plansze) albo nie pójdzie na saki bo był niegrzeczny itd... Niestety to nic nie pomaga przeprasza, płacze że już nie będzie i robi znowu to samo. Pani również zaznaczyła że nie potrafi skoncentrować się, na zadawane mu pytania odpowiada jej nie na temat, musi mu indywidualnie tłumaczyć zadanie aby zostało wykonane . Trochę tego nie rozumiem bo w domu chętnie rozwiązuje różne zagadki, po przeczytanej książeczce opowiada co w niej było . Po prostu głupieje brakuje mi już pomysłów na zaradzeniu tej sytuacji
wyślij odpowiedź

Ten wątek nie ma jeszcze opinii.

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

#####   #         #####    #####  
 #     #  #    #   #     #  #     # 
       #  #    #   #        #     # 
  #####   #    #   ######    ###### 
 #        #######  #     #        #