MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

PROBLEMY NASZYCH DZIECI

Forum > PROBLEMY NASZYCH DZIECI > Prosze poradzcie mi mamy bo jestem zrozpaczona
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: karolina 11.10.2007 08:15  
Prosze poradzcie mi mamy bo jestem zrozpaczona
Poradzcie mi prosze .. już nie wiem jakich sposobów mam używać , bo moje dziecko nie je kompletnie nic w przedszkolu. Przedszkolanki oskarzaja mnie że nie gotuje w domu i dziecko jest nie przyzwyczajone do jedzenia, na nic nie zdały sie moje tłumaczenia ze gotuje że dziecko normalnie je w domu i zawsze jadło, a przedszkolu nie wiem dlaczego nie je nawet nie da sie nakarmić. Tłumacze synkowi w domu ze trzeba jeść itd. w przedszkolu tak jak w domu, a on mi obiecuje że bedzie a kiedy przychodzę do przedszkola po dziecko znowu słyszę skazenie pań że nic nie zjadł i patrza sie na mnie jak na patologiczna matkę. Sama jestem szczupła i mogę zjeść bardzo dużo to i tak nie przytyję. W przedszkolu myślą że jak matka szczupła i młoda a dziecko nie chce jeść to żywię sie tylko chipsami i colą. A to jest nie prawda. po powrocie z przedszkola syn jest głodny i normalnie jemy obiad.
Juz nie wiem co mam robić, srece mi ściska z zalu że ktos o mnie źle mysli chociaz to nie prawda. moze powinnam iść z dzieckiem do psychologa? Prosze o poradę.
Z góry dziekuję.
wyślij odpowiedź

Autor: magda przedszkolanka 11.10.2007 09:25  
Odp:Prosze poradzcie mi mamy bo jestem zrozpaczona
ile dziecko ma lat? czy już chodziło do przedszkola czy jest to jego debiut? czy zalezy TOBIE aby dziecko wszystko jadło w przedszkolu, czy jestes w stanie przeczekać ten okres "niejedzenia" w przedszkolu? jak mi odpowiesz na te pytania to dopiero mogę odpowiedzieć dalej;-)
wyślij odpowiedź

Autor: karolna 11.10.2007 13:18  
Pani Magdo, prosze odpisać.
syn ma 3 latka i poszedł do przedszkola po raz pierwszy, płakał tylko 2 dni i fajnie się zaklimatyzował. Jestem zadowolona z przedszkola i syn jak narazie też.
Chciałabym żeby syn chociaż troche zjadł zupy i troche drugiego dania, albo jedno danie. śniadanie je i tak w domu ale w przedszkolu dobrze by było zeby też cos zjadł. Jestem w stanie przeczekać ten okres niejedzenia ale przedszkolanka ciagle mnie atakuje że syn nic nie je i że jest nie zwyczajny czyl że ja nie gotuje co jest nie prawda bo syn je ładnie w domu.
wyślij odpowiedź

Autor: monika 13.12.2007 11:44  
Niejadek
Myślę,że nie ma rady na tę sytuację. Ja mam córkę, którą bez skutku przekonujemy do jedzenia mięsa i jakoś nam się nie udaje. Ma dni, że je dużo, nastepnego dnia nie je nic. I też słyszę, że pewnie je za dużo słodyczy, czipsów i.t.d.Nasze prośby, krzyki tylko pogarszają sprawę, a teksty znajomych "jak ty schudłaś" przyprawiają mnie o mdłości. Robię jej regularnie wyniki i czekam. Tobie radziłabym to samo. I nie przejmuj się komentarzami ludzi, którym wydaje się że wiedzą wszystko.
wyślij odpowiedź

Autor: Anna 14.12.2007 20:10  
Nie chce jeść w przedszkolu
Zdarzają się nam takie dzieci w przedszkolu, inne zaś potrafi przez pirwszy rok nie odezwać się słowem do nauczycielki i prawie nie rozmawiać z dziećmi, choć przedszkole akceptują i biorą udział w zajęciach. Proponuję powiedzieć koleżance nauczycielce aby dała sobie spokój i pozwoliła synkowi dokonywać wyboru jedzenia. On nie musi, a pani niech uszanuje to. Jak się przełamie sam poprosi. Naciski i siągłe skargi prowadzą w odwrotną stronę szanszę na szybką zmianę. Po jakimś czsie proponuje aby synek zabrał do przedszkola w uzgodnieniu z pania paluszki i poczęstował dzieci i sam zjadł. potem kolejne kroczki.
wyślij odpowiedź

Autor: Anna W. 18.12.2007 22:26  
Odp:Prosze poradzcie mi mamy bo jestem zrozpaczona
mOZE POWINNA pANI POWIEDZIEC PRZEDSZKOLANKOM CO DZIECKO JADA NA SNIADANIE W DOMU I CZEGO NIE LUBI.TO CZESTO POMAGA W TYM BY DZIECKO NIE DOSTAWALO TEGO CZEGO NIE CHCE.
JESTEM MLODA OSOBA KTORA UCZESZCZA NA PRAKTYKI DO PRZEDSZKOLA I SPOTYKAM SIE Z TAKIMI RZECZAMI NA CO DZIEN U ROZNYCH DZIECI.
PROPONUJE NA DOBRY POCZATEK POROZMAWIAC W TEJ KWESTII JESZCZE RAZ W PRZEDSZKOLU.
PROSZE TEZ ZAPYTAC DZIECKO DLACZEGO NIE LUBI JADAC W PRZEDSZKOLU. MOZE DZIECI JEDZA O TEJ PORZE O KTOREJ PANI SYNEK NIE MA OCHOTY JADAC, PROSZE SPRAWDZIC TO KIEDY PRZYCHODZI WEEKEND I JEST PANI W DOMU Z SYNKIEM RANO.RADZE SPROBOWAC DAC MU POSILEK O TEJ SAMEJ PORZE CO W PRZEDSZKOLU I PODOBNEJ POSTACI WOWCZAS BEDZIE PANI MOGLA WYKLUCZ NIEODPOWIEDNIA GODZINE BADZ TEZ RODZAJ POSILKOW. JESLI TO NIE ZADZIALA PROSZE O MAILA. POSTARAM SIE POROZMAWIAC W MOIM PRZEDSZKOLU DO KTOREGO CHODZE O PORADE BEZPOSREDNIO OD PRZEDSZKOLANEK JAK ONE SOBIE Z TYM RADZA I CO PROPONUJE.
POZDRAWIAM
AnnaW.
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

###    #        #######   #####  
  #   #   #    #   #        #     # 
 #     #  #    #   #        #       
 #     #  #    #   ######   ######