MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

PROBLEMY NASZYCH DZIECI

Forum > PROBLEMY NASZYCH DZIECI > pani przedszkolanka pozwala na bicie
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: Anna Jaz 04.10.2007 22:24  
pani przedszkolanka pozwala na bicie
dzisiaj w przedszkolu, przy odbieraniu synka (4 lata) dowiedziałam się że rano ugryzł kolegę, al eta pani nie wie z jakiego powodu i jakie było rozwiazanie tej sprawy, bo ona przyszła pózniej, natomiast na jej "zmianie" syn podbił oko innemu koledze z grupy. Na moje pytanie dlaczego, nie umiała powiedzieć, tylko powiedziała że rozwiązała ten problem w sposób następujący, zmusiła syna do przeprosin pobitego chłopca, syn odmówił, to kazała pobitemu chłopcu też go w taki sposób uderzyc. Podobno tamten chłopiec się wzbraniał, ale za namową przystąpił do realizacji planu. Moim zdaniem to wszystko było niepedagogiczne, ale na daną chwilę, jak się o tym dowiedziałam, po prostu mnie zatkało. Nauczycielka tłumaczy dzieciom że bicie jest złe, a potem sama karze bić. Ni ewiem co mam zrobić. Nadmieniam iż z tą panią, mój mąż miał starcie w młodszej grupie po tym jak syn powiedział ze nowa pani go udeżyła w twarz książką ( miał wyrazne otarcie skóry), a pani powiedziała że syn kłamie, ze się przewrócił. Przypięła dziecku łatkę "nadpobudliwy". Mam wrażenie że po prostu nie może sobie z nim poradzić, grupa ma 30 dzieci, koszmar! Poradzcie co robić?
wyślij odpowiedź

Autor: justah23 05.10.2007 08:26  
Odp:pani przedszkolanka pozwala na bicie
O matko musze to przetrawic co Pani napisala...ale jedno wiem ze na pewno nie mozna mowic dziecku zeby na bicie odpowiadac biciem!!!
skoro Pani syn jest bardzo ruchliwy i uparty i nie chcial przeprosic kolege to wtedy "karą' dla niego mogloby byc siedzenie przy stoliku na krzesle, nie moglby sie bawic zabawkami z dziecmi dopoki nie zrozumie swojego bledu, mozna rowniez powiedziec ze nie pobawi sie z dziecmi na placu zabaw...
rodzice tez tak robia w domu...

Ale mam jeszce jedna uwage; to ze nauczycielka nie wiedziala dlaczego syn podbil oko koledze to nie swiadzczy o tym ze jest złą nauczycielka, czasem nie ma nawet sensu wgłębiać sie w przyczyny kłótni miedzy dziećmi bo sa one dla nas niezrozumiale, a dzieci same nie chca o tym czesto mówić...poza tym w grupie jak sama pani napisala jest 30 dzieci a bawiac sie na dywanie nauczycielka nie slyszy wszystkiego co dzieci mowia i jaka moze byc przyczyna kłótni...to zrozumiale
skoro nauczycielka nie wie to prosze zapytac sie syna o przyczyne kłótni i pobicie kolegi...

Najwazniejsze zeby nie mowic przy dziecku zle na nauczycielkę...sprawy miedzy doroslymi powinny byc zalatwiane tylko i wyłącznie miedzy wami, dziecko nie powinno slyszec ze nauczycielka jest taka i owaka z prostej przyczyny: nie bedzie traktowac nauczycielki powaznie skoro sami rodzice mowia ze jest "glupia" i nie potrafi zająć sie dziećmi...dzieci rozumieją takie wypowiedzi i po prostu przestana sie sluchac nauczycielki co spowoduje ze beda miec opinie tych złych...
a skoro Pani syn jest raczej dzieckiem ruchliwym i bierze udzial w takich kłótniach dziecięcych (nie mam na mysli tego ze to syn tylko zaczyna bójki) to taka postawa moze tylko upewnic dziecko w tym, ze nie sluchając sie nauczycielki ma racje!!!

To Pani powinna teraz uczyc dziecko ze nie wolno sie bic, nauczyccielka nie zrobi tego za Panią i oczywiscie wytlumaczyc ze nie wolno bic drugiego dziecka tylko dlatego ze ono nas uderzylo...
Radze naprawde powaznie do tego podejsc bo syn rzeczywiscie bedzie mies opinie tego zlego

Zachowanie nauczycielki trzeba oczywiscie potepić...

wyślij odpowiedź

Autor: sdds 05.10.2007 11:48  
Odp:pani przedszkolanka pozwala na bicie
A według mnie takie zachowanie nauczycielki trzeba gdzieś zgłosic, dla mnie to jest niewyobrażalne...
wyślij odpowiedź

Autor: basia 05.10.2007 13:35  
Odp:Odp:pani przedszkolanka pozwala na bicie
A skad pani zna szczegoly tego zdarzenia??czy nauczycielka na pewno wyrazila sie tak jak pani to opisuje??
jesli tak powiedziala to oczywiste jest ze popelnila blad ale istotne jest czy zdarzenie tak wlasnie wygladalo...
A swoja droga czyt pani syn w koncu przeprosil tego chlopca, przeciez podbil mu oko!!
nie uwaza pani ze syn w obecnosci pani i dzieci powinien podejsc do chlopca np na drugi dzien i powiedziec przepraszam (nawet jesli mowi ze nie jego wina albo ze tak wyszlo ale nie chcial tego)...
najpierw trzeba zaczac od siebie a w tym przypadku od syna bo jesli chodzi o to, to pani nawet o tym nie wspomina...
jesli nei zareaguje pani to sytuacja sie powtorzy a wtedy znow bedzie miala pretensje do nauczycielki a nie do syna...
na bicie oczywiscie nie odpowiada sie biciem!!!!
wyślij odpowiedź

Autor: ola 05.10.2007 13:47  
Odp:Odp:Odp:pani przedszkolanka pozwala na bicie
Jasne moze od razu na policje!!!!???

nauczyciel tez czlowiek i moze popelniac bledy...
nie usprawiedliwiam oczywiscie tej nauczycielki bo postapila zle i dziwie sie ze w ogole takie rozwiazanie przyszlo jej do glowy!!!

Anno a czy ty zawsze postepujesz pedagogicznie??i czy potrafisz od razu uspokoic syna jesli zle sie zachowuje?? z pewnoscia nie skoro syn bije dzieci albo je gryzie...nie chce przez to powiedziec ze pani syn nalezy do tych zlych dzieci (przeciez w tym wieku dzieci czasami zachowuja sie w ten sposob niestety) ale radze porozmawiac z dzieckiem...to czy bedzie tak robil teraz zalezy od tego jak pani postapi...

a z nauczycielka tez prosze porozmawiac i powiedziec ze nie spodobal sie pani jej sposob zachowania...

policja lub dyrekcja to zly pomysl na razie skoro nawet pani nie rozmawiala z nauczycielka o tym zdarzeniu i jej zachowaniu...
wyślij odpowiedź

Autor: Anna Jaz 05.10.2007 18:32  
jeszcze raz w sprawie bicia
Proszę mi ni ezarzucać czy ja postępuje pedagogicznie, ja jestem matką, nie nauczycielka, nie mam przygotowania pedagogicznego, więc fachowego zachowania spodziewałabym sie raczej po nauczycielce. W rezultacie takich incydentów, kiedy moje dziecko udeżyło kogoś lub ugryzło w ciągu dwoch lat można policzyć na palcach jednej ręki. Wiadomo że jesli jest tyle dzieci w grupie, to zdażają się nieporozumienia, ale pani nie chciała wyjaśnień tylko przeprosin na siłę. Kto, nawet dorosły, przeprasza gdy inni mu karzą? Nie pozwoliła mu zrozumieć swojego zachowania, wybrała dziwną metodę, z którą się dotąd nie spotkałam. Po każdym takim incydencie, jeśli miał miejsce, rozmawiam zawsze z synem, proszę o to, że jeśli nie potrafi sobie poradzić z problemem lub inne dziecko mu dokucza, niech powie żeby tego nie robił, albo zgłosił to pani nauczycielce. Tłumaczymy mu z mężem że bicie niczego nie rozwiązuje, na pewno nie pochwalamy przemocy. Nigdy też w obecności dziecka nie krytykowaliśmy ani nie wyzywaliśmy nauczycielki, zresztą pani enigdy nie skarzyły się na wyzwiska czy tym podobne. Nigdy też sprawy nie załatwialiśmy poprzez dyrekcje, a policja nawet nie przyszła nam do głowy, myślę że to zbyt radykalne środki.
wyślij odpowiedź

Autor: kamila 08.10.2007 08:37  
Odp:jeszcze raz w sprawie bicia
Co robic???
najzwyczajniej porozmawiac z nauczycielką...a co pani niby chce jeszce zrobic???
bardzo dobrze ze tlumaczycie dzaicku ze nie wolno bic itd.

mysle ze poprzednia wypowiedz dotyczaca zgloszenia na dyrekcje i policje byla po prosty przewrotna;) bo stawia pani pytanie co robic???

POROZMAWIAC!!! to nie wymaga nawet konsultacji na tym forum
pozdrawiam
wyślij odpowiedź

Autor: Ela 03.11.2007 14:23  
może to nie tak?
Może od siebie Pani wreszcie wymagać. Każdy popełnia błędy A wytykanie błędów i oskarżanie do niczego dobrego nie doprowadzi
wyślij odpowiedź

Autor: Aneta 28.03.2008 23:45  
Dlaczego nie wolno bić?
nie wystarczy powiedzieć NIE WOlNO BIĆ,trzeba to jeszcze uzasadnic,wytłumaczyć że to boli i że biciem wyrządza się komuś krzywde.A nauczycielce przydałby się jakiś odpoczynek(przerwa),bo samej jej się chyba troche udzieliło niepoprawnego zachowania od dzieci.Widze u niej bezradność.Pewnie wiele takich jest i bedzie do póki na 30-ścioro dzieci będzie ona jedna.Mniejsza grupa-lepszy efekt.
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

###    #######  #######   #####  
  #   #   #        #    #   #     # 
 #     #  #            #    #     # 
 #     #  ######      #      #####  
 #     #        #    #      #     # 
  #   #   #     #    #      #     #